Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα στην παρέα. Τα Χανιά βομβαρδίστηκαν απο τόνους βροχής, στα χωριά η κατάσταση είναι χάλια πεσμένα ελαιόδεντρα, καστανιές, πτώσεις βράχων, οδικό δίκτυο με σοβαρές ζημιές κλπ
Η εθνική κλειστή για 50 μέρες και με αυτά που έγιναν τώρα δεν πρόκειται να βρεθεί λύση... Απόσταση της 1 ώρας έχει γίνει 1 ώρα και 20 λεπτά και βάλε...
Μου θύμισε χειμώνα ΙΑΝ-ΦΕΒ-ΜΑΡΤΙΟ 2012 που έβρεχε συνεχόμενα.
 
Καλημέρα στην παρέα. Τα Χανιά βομβαρδίστηκαν απο τόνους βροχής, στα χωριά η κατάσταση είναι χάλια πεσμένα ελαιόδεντρα, καστανιές, πτώσεις βράχων, οδικό δίκτυο με σοβαρές ζημιές κλπ
Η εθνική κλειστή για 50 μέρες και με αυτά που έγιναν τώρα δεν πρόκειται να βρεθεί λύση... Απόσταση της 1 ώρας έχει γίνει 1 ώρα και 20 λεπτά και βάλε...
Μου θύμισε χειμώνα ΙΑΝ-ΦΕΒ-ΜΑΡΤΙΟ 2012 που έβρεχε συνεχόμενα.
Ολα θα γινουν ανθρωποι να μην χανωντε
 
Καλήσπερα παληκάρια! Πολλά τρεξίματα τις τελευταίες μέρες με δουλειές! Έχουν γίνει πολλές ζημιές στο Νόμο Χανίων,από τη βιβλική βροχόπτωση των τελευταίων ημερών.χθες κατάφερα κατα τις 5 και πήγα μια βόλτα για λιγο περπατητο και καρτέρι τσίχλας και ευτυχώς στο χωριό μου δεν έχουν γίνει μεγάλες ζημιές.
 
Καλησπέρα. Σήμερα ιδανικός ο καιρός για σκοπευτήριο, και φυσικά δεν έχασα την ευκαιρία... Σταμάτησα στου "24 ώρες" και πήρα 3 κουτιά Lambro series 2. Πήγα πρώτα και ανανέωσα τη σκοπευτική ταυτότητα. Περιέργως σήμερα δεν είχε κόσμο, ένα παιδί μόνο ετοιμαζόταν να ρίξει sporting, 2-3 έριχναν skeet και άλλοι τρεις trap. Δεν πρόλαβα να πιω 2 γουλιές καφέ και μπήκα κι έπαιξα μια πούλα μαζί με το άλλο παιδί, γιατί δεν θα έριχνε άλλη, και δεν ήθελα να ρίξω μόνος μου μετά. Πολύ καλές εντυπώσεις από τα series 2, με γεμάτα σπασίματα, μερικά ακόμη και σε οριακές αποστάσεις για τα τσοκ που είχα, Brain BL & MR ...
Κόκκινος κάλυκας Nobelsport με 8αρι μέταλλο. Μου φάνηκαν λίγο πιο δυνατά από τα πράσινα sporting, αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου, γιατί εκεί που τα πήρα μου είχε πει ότι είναι ίδιο σεταπ με το πράσινο, εκτός από καψούλι που έχουν 688 !!!
Και τα παιδιά στο trap έριχναν series 2 trap (24gr 7,5) και ήταν πολύ ευχαριστημένοι. Μου έδωσαν 2 για σφάξιμο και παρουσίαση στο φόρουμ, αλλά για την ώρα δεν μπορώ, μάλλον από βδομάδα θα σφάξω και από τα δυο ...
 
ο καιρος τρελαθηκε.....
πρωι -1 και στις 12 ωρα 17 βαθμους,,,
παρασκευη ειδατε τι ερχεται;
αυτον επρεπε να τον κανει οταν επιτρεποτανε τα παπια .hair.
Εγώ πάντως να σας πω την αλήθεια μου τρώγομαι με τα ρούχα μου να ξυπνήσω ένα πρωΐ κ να πάω να κάνω τν κατάσκοπο στο μέρος που κυνηγάω μπας κ μπωρέσω να τραβήξω κ καμία φωτό....
(Φυσικά θα πάω i4 άοπλος)....terror.
Κ αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και δω παπιά θα γυρίσω στο σπίτι με i5 ψυχολογικό...:(:( .sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top