Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
καλημέρα παλικάρια!!

Στράτο και εγώ σε 7 το είδα το νούμερο σήμερα στο θερμόμετρο αλλά είχε και ένα (-) μπροστά :D
Η κατάληξη όμως ίδια....αντί για τα βουνά κατέβηκα γραφείο :(
Εχει μια μικρή διαφορα Κωστα...
Την καλησπερα μου σε ολους!!!
 
Καλησπέρα ... 15 μέρες ατουφέκιστος (... εκτός από 2 (!!) φυσέκια το τελευταίο σ/κ) ... και αφού το επέτρεψε ο καιρός, σήμερα το απόγευμα πετάχτηκα στο σκοπευτήριο. Παρά τα χάλια μου με το βήχα, μπούκωμα και συνάχι που δε μου πέρασε ακόμη, δεν άντεξα να κάτσω πάλι μέσα ... Βρήκα παρέα εκεί 3-4 φίλους, ήπιαμε τον καφέ μας, ρίξαμε και 2 πούλες ... καλά ήτανε !!! :)
 
Ε ναι κυκλοφορεί μια φήμη για κάτι Πινόκιο,και θέλω να δω πως θα ανταποκριθεί η μικρούλα στην πρώτη τους επαφη:D:D
Για πινόκιο ε ; την καλύτερη δουλειά θα κάνεις .Ασχολήσου με το σκυλάκι σου καλύτερα και τις μακρομύτες και ασε τις καριόλες .
Αυτες θα ερθουν να σε βρουν οταν εισαι για τα ...πινόκιο !:D
 
Για πινόκιο ε ; την καλύτερη δουλειά θα κάνεις .Ασχολήσου με το σκυλάκι σου καλύτερα και τις μακρομύτες και ασε τις καριόλες .
Αυτες θα ερθουν να σε βρουν οταν εισαι για τα ...πινόκιο !:D
Στις γιορτές δεν έχουν πιάσει ακόμα για τα καλά οι καριολα στις αργες του χωριού μου,ενώ οι Πινόκιο όταν υπάρχουν πουλάκια έχω ένα δύο κοτετσακια που ποτέ δεν με πρόδωσαν!
 
Στις γιορτές δεν έχουν πιάσει ακόμα για τα καλά οι καριολα στις αργες του χωριού μου,ενώ οι Πινόκιο όταν υπάρχουν πουλάκια έχω ένα δύο κοτετσακια που ποτέ δεν με πρόδωσαν!
Παντως Ηλία αυτο που ειδα φετος στις αργιές ,είναι οτι τα βελανίδια ωρίμασαν πολύ νωρίς και σχεδόν είχαν πέσει.
Πριν απο κάποια χρόνια τις ειχα πετύχει μέσα Νοέμβρη με βροχή και να τρωνε αργια κάθε μέρα .
 
Παντως Ηλία αυτο που ειδα φετος στις αργιές ,είναι οτι τα βελανίδια ωρίμασαν πολύ νωρίς και σχεδόν είχαν πέσει.
Πριν απο κάποια χρόνια τις ειχα πετύχει μέσα Νοέμβρη με βροχή και να τρωνε αργια κάθε μέρα .
Λες να έχω τίποτα τυχερά και με τις καριολες?Μακάρι εγώ κρατάω μικρο καλάθι και ότι βρέξει ας κατεβάσει!Θέλω να πάμε ένα φασσοκυνηγι μαζί,δεν έχω γνωρίσει πιο παθιασμένο Φασσα απο σενα στην ζωή μου!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top