Κυνηγετική Γωνιά Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπερα κ καλο βράδυ σε όλους!

Καλησπέρα!!! Ανέβηκα στο μπασιμοκαρτερο.... Δεν περνάνε οι μέρες....
View attachment 56159

Κάθε πρωί πριν την δουλειά πίνω τον καφέ μου κ απέναντι βλέπω το υψωμα που κάθομαι κάθε Οκτώβρη...
Και αυτά τα πρωινα ο καιρός θυμίζει......μπασιματα..........

Αν κ πολυ κοντά δεν εχω να παει δω(οχι ότι θα αλλάξει κατι)....

Τα τελευταία χρόνια με τρώει το άγχος μήπως φυτρώσει από το πουθενα καμία βίλα ακόμα.....
Έιναι μεγάλος τόπος βεβαια.... Αλλά.....

Ενα ακόμα μεγάλο προβλημα για εμάς κ ειδικά στα νησιά με τουρισμό, κ το κακό είναι ότι επιλέγουν σημεία έξω από οικισμούς....
 
Καλησπερα κ καλο βράδυ σε όλους!



Κάθε πρωί πριν την δουλειά πίνω τον καφέ μου κ απέναντι βλέπω το υψωμα που κάθομαι κάθε Οκτώβρη...
Και αυτά τα πρωινα ο καιρός θυμίζει......μπασιματα..........

Αν κ πολυ κοντά δεν εχω να παει δω(οχι ότι θα αλλάξει κατι)....

Τα τελευταία χρόνια με τρώει το άγχος μήπως φυτρώσει από το πουθενα καμία βίλα ακόμα.....
Έιναι μεγάλος τόπος βεβαια.... Αλλά.....

Ενα ακόμα μεγάλο προβλημα για εμάς κ ειδικά στα νησιά με τουρισμό, κ το κακό είναι ότι επιλέγουν σημεία έξω από οικισμούς....
Αυτές οι κωλοβιλες έχουν χαλάσει άπιστευτα σημεία. Εγώ έχω αντιμετωπίσει και ιδιοκτήτες που είχαν την απαίτηση να μην κυνηγάμε σε ολόκληρο τον κάμπο γιατί έκαναν τις βόλτες τους εκεί!!! Βούτυρο στο ψωμί μου είναι κάτι τέτοιοι! Του κάνω και βγάζουν αφρο και στο τέλος φεύγουν και με την ουρά στα σκέλια...
 
Τα τελευταία χρόνια με τρώει το άγχος μήπως φυτρώσει από το πουθενα καμία βίλα ακόμα.....
Έιναι μεγάλος τόπος βεβαια.... Αλλά.....
Αυτές οι κωλοβιλες έχουν χαλάσει άπιστευτα σημεία. Εγώ έχω αντιμετωπίσει και ιδιοκτήτες που είχαν την απαίτηση να μην κυνηγάμε σε ολόκληρο τον κάμπο γιατί έκαναν τις βόλτες τους εκεί!!! Βούτυρο στο ψωμί μου είναι κάτι τέτοιοι! Του κάνω και βγάζουν αφρο και στο τέλος φεύγουν και με την ουρά στα σκέλια...
Εδώ να δείτε τι γίνεται ... έχουν χαλάσει τα καλύτερα μέρη για ορτυκοτρύγονα και τσίχλες ... σκόρπια σπίτια παντού και ανάμεσα δρόμοι, σκουπίδια, μπάζα, περιφράξεις ...το παίζουν και φυσιολάτρες !!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top