Κυνηγετικές περιπέτειες στη Νότιο Αφρική και στην Εσθονία.

Απίστευτος κυνηγετικός παράδεισος η Εσθονια με λίγους αλλά κορεσμένους κυνηγούς που ενδοιαφερονται για τα μεγάλα ζώα παρά τα πουλιά. Σήμερα στο καρτέρι μου σε θερισμένο στάροχωραφα, 1000 μέτρα από τη Βαλτική είδα εκτός τις χηνες και τις τσίχλες που ήδη έγραψα, πάπια, μπεκατσινια, φασσες, 10 ζαρκάδια, 1 λαγό, μια αλεπού και μια άλκη!!!
 




















Τέλος για ψετος το κυνήγι χηνας στην Εσθονια που μου χάρισε για μια ακόμη χρόνια απίθανες στιγμές. Το πέρασμα θα το χαρακτήριζα μέτριο φέτος μετά την ρεκόρ σαιζον 2018. Είχα πολύ ωραίες τουφεκιές και στα τρία είδη χηνων που κυκλοφορούν στην περιοχή, τριπλετες, μακρινές βολές, ντουμπλεδες και μόνες βολές σε μοναχικά πουλιά. Όταν βρω λίγο χρόνο θα μονταρω ένα βιντεάκι με λίγα στιγμιότυπα, το υλικο είναι παρά πολύ δυστυχώς και ο χρόνος μου περιορισμενος
 
Ωραιος Παυλο!προχτες μιλαγα με τον Σπυρο που εχει μια m2 comfort παραλλαγης κ μου ειπε οτι ειχατε κυνηγησει μαζι χηνες στην Εσθονια το '17 κ το συμβαν με το κοτσιλισμενο τζακετ.. .sarcastic.
Τάσο δώσε του Σπύρου χαιρετίσματα κσι πες του ότι τον περιμενουμε στην παρέα την επόμενη φορά.
 
Last edited:
Για τους λάτρεις της μακρινής τουφεκιάς εφτειαξα ένα βιντεάκι από κυνήγια μου στο εξωτερικό τα τελευταία 2 χρόνια. Τα στιγμιοτυπα απο το κυνηγι παπιας ειναι απο Ρουμανια, χηνας απο Εσθονια και τρυγονιου/αγριοπεριστερου απο Ν. Αφρικη
 
Για τους λάτρεις της μακρινής τουφεκιάς εφτειαξα ένα βιντεάκι από κυνήγια μου στο εξωτερικό τα τελευταία 2 χρόνια. Τα στιγμιοτυπα απο το κυνηγι παπιας ειναι απο Ρουμανια, χηνας απο Εσθονια και τρυγονιου/αγριοπεριστερου απο Ν. Αφρικη
.shake hands.
Πωω ρε φίλε ! .sarcastic.
 
Για τους λάτρεις της μακρινής τουφεκιάς εφτειαξα ένα βιντεάκι από κυνήγια μου στο εξωτερικό τα τελευταία 2 χρόνια. Τα στιγμιοτυπα απο το κυνηγι παπιας ειναι απο Ρουμανια, χηνας απο Εσθονια και τρυγονιου/αγριοπεριστερου απο Ν. Αφρικη

Ω ρε φίλε... Ζωγραφίζεις...
Μπράβο ρε Παυλάρα, μου έφτιαξες τη διάθεση... Να είσαι γερός να το χαίρεσαι πάντα...
 
Για τους λάτρεις της μακρινής τουφεκιάς εφτειαξα ένα βιντεάκι από κυνήγια μου στο εξωτερικό τα τελευταία 2 χρόνια. Τα στιγμιοτυπα απο το κυνηγι παπιας ειναι απο Ρουμανια, χηνας απο Εσθονια και τρυγονιου/αγριοπεριστερου απο Ν. Αφρικη

Πολύ ωραίες τουφεκιές, ωραίες στιγμές, ζήλεψα με την καλή έννοια....να είσαι καλά να χαίρεσαι τέτοια κυνήγια.....και στα δικά μας...να το κανονίσουμε ;);):):):)
 
Θυμάμαι όταν είχες πρωτοβάλει το βίντεο με τις τουφεκιές στη Ρουμανία πραγματικά μου είχαν φανεί πάρα πολύ μακρινές. Ειδικά μερικές ήταν να κάνεις το σταυρό σου. Μπράβο Παύλο και πάλι.
 
Back
Top