Κυνηγετικές Ειδήσεις

Μου έστειλε πμ να σου πω το εξής «αχ βρε Κωνσταντίνε ποσο πολύ γυαλίζει το κεφάλι σου, τι σαμπουάν χρησιμοποιείς χρυσό μου;»
πες του Γιωργη ότι μπορεί να με ρωτά απευθειας. Σαμπουάν βάλε οποιο θελεις, εγω βάζω αυτό που δεν τσούζει τα μάτια, το μυστικό είναι μετα...
 

Attachments

  • 4C205638-D478-4B9A-BB48-F4A2DFC440A2.jpeg
    4C205638-D478-4B9A-BB48-F4A2DFC440A2.jpeg
    518,8 KB · Προβολές: 14
Συμφωνώ με τον Παναγή. Σωστά μιλάς φίλε. Έπρεπε να ειπωθούν αυτές οι αλήθειες στους κυρίους της Δ ΚΟΣΕ
Οι μισοί από αυτούς είναι πουλημένος...τι ψάχνεις συνάδελφε? Οι ίδιοι οι κύριοι αυτοί θα καταδικάσουν το κυνήγι...οι μισοί γλύφουν τον Κούλη και και άλλοι μισοί τον Αλέξη ....κρίμα...οι κύριοι αυτοί έχουν αλλα συμφέροντα και το κυνήγι έρχεται σε δεύτερη μη πω σε τρίτη μοίρα....κρίμα ..
 
Δεν έφτανε που είχαμε τον καραφλοκορακα πέρσι τέτοιες μέρες , φετος μας την έπεσε και ο κολαουζος με το μουσι. Το μόνο που λείπει πλέον ειναι να μας την πέσει καμία Μπομπολακαινα και να μας γυρίσουν τα αντερα να πουμε....
:cool:
 
Πέρα απ' την πλάκα,εγώ έστειλα σε δύο τρείς γνωστούς του χώρου και μετά το μάζεψα.
Έχω αλλάξει συσκευή και δεν έχω το τηλέφωνο του Σταθόπουλου,αλλιώς θα τον είχα πάρει.
Με τύφλωσε η οργή.
Δεν κάνω πλάκα αυτό ειναι
 

Eπί τέλους η ΚΣΕ αντιδρά στις συκοφαντίες της Ειδικής Γραμματέως του Υπουργείο Εσωτερικών κας Δημοπούλου.​

Είναι μια από τις σπάνιες περιπτώσεις που οι ισόβιοι διοικούντες την Κυνηγετική Συνομοσπονδία Ελλάδος εκδίδουν μια ανακοίνωση απατώντας σε συκοφαντική δυσφήμηση κατά των κυνηγών. Βέβαια ή συκοφαντία ήταν τόσο βαριά που οι Αραμπατζής – Σταθόπουλος, Γιανναράς κ.λ.π. δεν θα μπορούσαν να σιωπήσουν απέναντι στις ‘’εμμονές της Ειδικής Γραμματέως Κας Δημοπούλου που εκθέτουν το Υπουργείο Εσωτερικών’’. Συνήθως, και επι δεκαετίες, η όποια αντίδρασή τους στρέφεται κατά των ΄΄…εσωτερικών εχθρών΄΄ όπως θεωρούν όσους κυνηγούς, Συλλόγους ή δημοσιογράφους ασκούν κριτική στην ισόβια ανικανότητά τους. Επι τέλους στρέφονται και κατά των εχθρών του κυνηγίου. Ειδικότερα ο Νεοδημοκράτης κ Νίκος Σταθόπουλος που επι δεκαετίες αποφεύγει όπως ο διάολος το λιβάνι να …ενοχλήσει ή να πάει κόντρα στο κόμμα του. Σε κάθε περίπτωση δεν μπορούμε παρά να επικροτήσουμε την αντίδραση και να μην συνυπογράψουμε την ανακοίνωσή της ΚΣΕ. Ν.Φ.
 

Η ΚΟΜΑΘ παρεμβαίνει στον ΄΄πόλεμο της άδειας΄΄ που προκάλεσαν δικά της μέλη.​

Παρέμβαση στον πόλεμο της άδειας έκανε με ανακοίνωσή της η ΚΟΜΑΘ προσπαθώντας να μην δείξει αμέτοχη σε όσα συμβαίνουν το τελευταίο διάστημα με τους Συλλόγους της Θεσσαλονίκης. Όπως σχεδόν κάθε χρόνο για μια ακόμα φορά ορισμένοι Κυνηγετικοί Σύλλογοι της Θεσσαλονίκης δίνουν σημαντικές εκπτώσεις και δώρα για να αρπάξουν μέλη ο ένας από τον άλλο. Το παράδοξο είναι πώς η ΚΟΜΑΘ εκδίδει ανακοίνωση καταδίκης του πολέμου τιμών ενώ στην διοίκηση της περιλαμβάνονται μέλη που ταυτόχρονα είναι και μέλη των διοικήσεων που κάνουν επιθετική πολιτική προσέλκυσης μελών με δώρα και μειώσεις τιμών. Όπως συμβαίνει με τον ταμία της ΚΟΜΑΘ κ Σωτήρη Διμηρόπουλο που ταυτόχρονα είναι και Γενικός Γραμματέας του Κ.Σ. Θεσσαλονίκης που είναι πρωταγωνιστής στην αδελφοκτόνο μάχη της φτηνής άδειας. Το λές και υποκριτικό μπάχαλο!
 
Back
Top