Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ενταξη εκαναν λαθη μεγαλα τρομερα τους κραξαμε και εγω περισσοτερο απο ολλους αλλα βλεπω τωρα οτι ενας ενας ακολουθουν την δικαστικη οδο ...
μήπως επειδή τους κράξαμε ξύπνησαν;
εγώ προσωπικά στον Κ.Σ. Καλαμάτας τους είχα στείλει μήνυμα " ξυπνάτε ρεεεεεε"
 
Θυμάμαι στις αρχές του 90, τότε με την διάλυση της Γιουγκοσλαβίας ο μπαμπάς Μητσοτάκης είχε πάει στην Βουλγαρία σε ένα κυνήγι ελαφιού με αλλους ηγέτες των Βαλκανίων, φαντάζομαι ότι συζητησαν και τα τρέχοντα θέματα της εποχής. Εδώ το δίνανε σαν κυνήγι, κακό πράμα!! Ο γιος από που πήρε? Χώρια αυτά που λέγανε περι εμπορίου.
Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι είναι κ γιος του κόμη Δράκουλα μπορεί να είναι κ εγγονός! Χαχα!
 
Αν δεν κάνω λάθος σύμφωνα με αυτό δεν είναι παράνομη η παράταση του αγριόχοιρου πέραν της 20 Γενναρη.
Παράνομη δεν ειναι αλλά δεν πρέπει να πάει κανενας. Έχουν χορτάσει κρέας αυτοι. Μην δουλευομαστε μεταξύ μας. Κανένας γουρουνας δεν σταμάτησε ούτε μερα.
 
Παράνομη δεν ειναι αλλά δεν πρέπει να πάει κανενας. Έχουν χορτάσει κρέας αυτοι. Μην δουλευομαστε μεταξύ μας. Κανένας γουρουνας δεν σταμάτησε ούτε μερα.
Παράνομη πρέπει να κριθεί η ηγεσία της ΚΣΕ με τις μαλακιες που κάνει πάλι ρόμπες γίνανε και μαζί με αυτούς και εμείς
 
Είναι ιδανική ευκαιρία ,μιας και όλοι μας έχουμε φθάσει στα άκρα και έχουμε καταλάβει ότι δυστυχώς η λέξη κυνήγι για την κοινή γνώμη έχει υποβαθμιστεί, δεν έχει την θέση που της αρμόζει και γενικά εδώ και χρόνια δεν πείθουμε ούτε και για το σκοπό που το εξασκούμε ούτε για το πόσο αγαπούμε-προσφερουμε στην φύση. Έχει επικρατήσει η δήθεν φιλοζωία και αυτή 'φέρνει' ψήφους και θεαματικότητες. Σε αυτό που έχει καλλιεργηθεί εδώ και αρκετά χρόνια φταίμε πρώτα εμείς γιατί αφήσαμε αυτούς που μας εκπροσωπούν στον αυτόματο πιλότο, χωρίς σκοπούς και οράματα (το αναφέρατε για τους συλλόγους μας παρά πολλοί και με όλους τους τρόπους). Δεν αλλάζουν άμεσα και εύκολα οι διοικήσεις σε συλλόγους,ΚΣΕ,κλπ. Κάτι νέο πρέπει να δημιουργηθεί και να στηριχθεί μαζικά.
Αρκετά χρόνια πριν, για παρόμοιους λόγους, δημιουργήθηκε ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ-ΩΡΙΩΝ , με εξαιρετική δραστηριότητα και με πολύ πόλεμο από τις κυνηγετικές οργανώσεις. Δεν έχω σκοπό να το διαφημίσω αλλά πιστεύω πως μόνο με τέτοιους τρόπους μπορούμε να κάνουμε ένα καλό ξεκίνημα, να ταρακουνηθούν λίγο τα νερά και βλέπουμε...
Παραβάλω και την τοποθέτησή τους για τα δρωμενα, https://www.orion.net.gr/index.php?m=2&c=act/2021/covid19.htm
Αξίζει να διαβάσετε το καταστατικό, δραστηριότητες του μιας και όλα προσφέρονται δημόσια.
 
Όλοι τους είναι όπου φυσάει ο άνεμος και όπου πέφτει το δολλάριο.... Το κυνήγι και το ψάρεμα δεν ενδιαφέρει κανέναν πολιτικό εκτός και αν μπει στη μέση το χρήμα.(για αυτόν τον λόγο μας πούλησε και η ΚΣΕ)
Αυτοί δεν υπολογίζουν ούτε τη μάνα τους...
Ακόμα και κυνηγοί να είναι κάποιοι απο αυτους έχουν χεσμενο το παραδοσιακό ελεύθερο κυνήγι...
Χεσμενους λοιπόν τους έχουμε και εμεις!!!
Προσωπικά δεν θα το ξεχάσω αυτό που έγινε και στις επόμενες εκλογές θα ψηφίσω οποίο κόμμα θα κάνει τις καρέκλες τους να τρίξουν...
Φωνή λαού οργή Θεού...φίλοι μου....όσο κι αν αλλάζουν οι καταστάσεις... αυτό δεν αλλάζει.
 
Εξαδάκτυλος τώρα στον RealFM : αδιανόητη και άστοχη η απαγορευση κυνηγι και ψαρεμα , δε μπορώ να καταλάβω αυτήν την απόφαση , θα πρέπει να το ξαναδεί η επιτροπή γιατί υπάρχει αγανάκτηση στο κόσμο !! θετική η εισήγηση μου ένα μήνα τώρα στην επιτροπή για άρση ......
 
Τελικα εναι απιστευτο το ποσο ξεφτιλισμενη κυβερνηση εχουμε που το μονο που τους νοιαζει εναι ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΣΑΝ ΔΟΥΛΟΙ, πως θα φανε ολοι λεφτα μεσω των ΜΚΟ που ολοι τους κρυβονται απο πισω με πρωτους τον Χαρδαλια και την γυναικα του. ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ......... Δυστυχως αν δεν προσφυγει και να το ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΣΟΒΑΡΑ η ΚΣΕ στο Συμβουλιο Επικρατειας τοτε τα χειροτερα ερχονται
 
Ο κορωνοιος ο ίδιος να πάρει ανθρώπινη μορφή και να πει ότι δεν κολλάει στο κυνήγι το κομπλεξικό διαπλεκομενο τσίρκο των απατεώνων πάλι δεν θα το ανοίξει
Δύο εβδομάδες αν θα το ανοίξουν και αυτό για να έχουν ένα άλλοθι για τους σανοφαγους συναδέλφους όταν έρθει η ώρα της κάλπης
Όταν λέω σανοφαγους δεν θέλω να προσβάλω όποιους συναδέλφους ψηφίζουν ΝΔ είναι δικαίωμα τους και καλά κάνουν αλλά αν πιστέψουν τις δικαιολογίες που θα πούνε όσον αφορά το κυνήγι μετά τα όσα έχουν γίνει φέτος τότε ναι είναι ξεκάθαρα σανοφαγοι
 
Παράνομη δεν ειναι αλλά δεν πρέπει να πάει κανενας. Έχουν χορτάσει κρέας αυτοι. Μην δουλευομαστε μεταξύ μας. Κανένας γουρουνας δεν σταμάτησε ούτε μερα.
Μερηκοι απο αυτους χεστηκαν για τα αλλα κυνηγια και κυνηγους ....βλεπουν την παρτη τους δυστηχως.....
 
Ποιος γιος; Ο εγγονός λες
Απ' τον Τέρη πήρε, κατά κόσμον Λευτέρη Χρυσόγελο
Μήπως θυμάστε έναν Νίκο Χρυσόγελο των Οικ.-Πράσινων, που είχε κάνει και ευρωβουλευτής;
Ρε λέτε να είναι ξαδέρφια με τον Κούλη και γι' αυτό να μας .sex hard.ο γουρλομάτης????
Μην τα λετε ολα
 
Αφου λενε μια φορα στην Βουλη τσακωθηκε αγρια με τον Λεβεντη .Ρε συ,του ειπε ο Κουληs, πωs τολμαs να αμφισβητειs ποιανου γιοs ειμαι
και βριζειs διαρκωs τον πατερα μου ? Και ο Λεβεντηs αταραχοs : Mα σαs παρακαλω κυριε Προεδρε ,εγω να βρισω τον πατερα σαs ?
Eγω που υπηρξα θαυμαστηs του ? Εγω εχω κρατησει και ολουs τουs δισκουs του !!!!!!!
 
Μερηκοι απο αυτους χεστηκαν για τα αλλα κυνηγια και κυνηγους ....βλεπουν την παρτη τους δυστηχως.....
Αν είναι μάγκες οι θηροφύλακες σε αυτές τις περιοχές πρέπει από σήμερα κιόλας να βγουν για ελέγχους και να αρχίσουν να βεβαιωθούν παραβάσεις στα ζώα που θα κυνηγήσουν γουρούνια εκτός ρυθμιστικής και πάνω στο ζευγάρωμα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top