Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Προταφανες πραγματα τι σπουδες εχει ο κυριος ..εγω παρουσιαστη τον ηξερα στην ερτ...εβαλαν τσοπανη να φτιαξη δοριφωρο....αρε ελλαδαραααααααα
Ηλία
Εσύ ως ...Βλάχος και εγώ από χωριό δεν πρέπει να λέμε τίποτε καλό για τους τσο(μ)πάνηδες!!!

Με αφορμή την στεναχώρια μας με τους σημερινούς φωστήρες/ καλλιτέχνες, θυμήθηκα και τους παλιότερους και ιδίως αυτό το σο@@λο την Μπιρμπίλη που επειδή έτρεχε σε διπλανό διάδρομο στο γυμναστήριο με τον Άβερελ (και ότι άλλο έγινε) μας την σέρβιρε υπουργό και μετά, προς πλήρη "αποκατάσταση" την έστειλε με δόξες και τιμές να μας εκπροσωπήσει στο εξωτερικό (Αφρική?) με μισθούς ηγεμόνα, βίλα, οικοσκευη, υπηρετικό προσωπικό κτλ.
Ακόμη την πληρώνουμε ή κάποιος άλλος ...αναξιοπαθών αποτυχημένος πολιτευτής του απελθόντος θιάσου, έχει πάρει τον δύσκολο αυτό ρόλο ???

Είπα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μας πει.
Αλλά έψαξα λίγο στο διαδίκτυο και "φτιάχτηκα".
Με "γειά μας"


1. Αποκάλυψη: Η Τίνα Μπιρμπίλη η οποία εξεδιώχθη από τον ΟΟΣΑ, εργάζεται στο υπουργείο Εξωτερικών
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/news/112572/αποκάλυψη-η-τίνα-μπιρμπίλη-εργάζεται-στο-υπουργείο-εξωτερικών

2. Τίνα Μπιρμπίλη, μόνη, στο Ναϊρόμπι: «Δεν τα βγάζω πέρα με 141.000$»
https://www.protothema.gr/politics/...moni-sto-nairobi-den-ta-vgazo-pera-me-141000/
 
Last edited:
Να σταθεί στο ύψος του υπουργείου που αναλαμβάνει και να μην προσπαθήσει να επιβάλει προσωπικές προτιμήσεις.Αφου το κυνήγι και το ψάρεμα είναι στη αρμοδιότητα του να φροντίσει για το καλύτερο αυτών των δραστηριοτήτων, αλλιώς να φύγει.
 
Ηλία
Εσύ ως ...Βλάχος και εγώ από χωριό δεν πρέπει να λένε τίποτε καλό για τους τσο(μ)πάνηδες!!!

Με αφορμή την στεναχώρια μας με τους σημερινούς φωστήρες/ καλλιτέχνες, θυμήθηκα και τους παλιότερους και ιδίως αυτό το σο@@λο την Μπιρμπίλη που επειδή έτρεχε σε διπλανό διάδρομο στο γυμναστήριο με τον Άβερελ (και ότι άλλο έγινε) μας την σέρβιρε υπουργό και μετά, προς πλήρη "αποκατάσταση" την έστειλε με δόξες και τιμές να μας εκπροσωπήσει στο εξωτερικό (Αφρική?) με μισθούς ηγεμόνα, βίλα, οικοσκευη, υπηρετικό προσωπικό κτλ.
Ακόμη την πληρώνουμε ή κάποιος άλλος ...αναξιοπαθών αποτυχημένος πολιτευτής του απελθόντος θιάσου, έχει πάρει τον δύσκολο αυτό ρόλο ???

Είπα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μας πει.
Αλλά έψαξα λίγο στο διαδίκτυο και "φτιάχτηκα".
Με "γειά μας"


1. Αποκάλυψη: Η Τίνα Μπιρμπίλη η οποία εξεδιώχθη από τον ΟΟΣΑ, εργάζεται στο υπουργείο Εξωτερικών
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/news/112572/αποκάλυψη-η-τίνα-μπιρμπίλη-εργάζεται-στο-υπουργείο-εξωτερικών

2. Τίνα Μπιρμπίλη, μόνη, στο Ναϊρόμπι: «Δεν τα βγάζω πέρα με 141.000$»
https://www.protothema.gr/politics/...moni-sto-nairobi-den-ta-vgazo-pera-me-141000/
Δεν το αναφερα κοροιδευτηκα για τους τσοπανηδες μακρια απο εμενα τετοια πραγματα ...απλος το χαος ηθελα να δειξω....εξαλου και εγω εχω ζωα κατσικια/κοτες..αγροτης ειμαι...
 
Γενικά παντού είναι έτσι φέτος τώρα άμα αλλάξει κάτι.
Εδώ δεν ειναι έτσι παντου. Έχει μέρη με πραγματικά πολλά πουλιά τηρουμένων των αναλογιών βέβαια. Τα Ψαχνά μετα την μεγάλη φωτιά απλά τελος. Ακόμη και οι κυργιαρες στα ελατα πάνω από το καμένο έχουν επηρεαστεί γιατί βοσκουσαν στους ημερους κεδριαδες που καηκαν. Τα Πολιτικά απο την άλλη δεν εχουν θέμα με την φωτια. Τα πυκνά είναι όπως ήταν και στους ελαιώνες υπάρχει τροφή αλλά πουλιά έχουν να φανούν σε νούμερα καλα απο το 11-12 και δεν ξέρω γιατι. Το ίδιο πάει να γίνει και στο Καθενιωτικο.
 
amiras-e1610514289725.jpg

Το προσωπο σου χαμογελαστο
αναρωτιεμαι ποιο ειναι το μυστικο

Εμαθα οτι αρεσκεσαι στο ραδικι και στο βλητο
την πουλιαστρα μου θα κρεμασω για αναμνηστικο στον τοιχο

Γαλοτσες αρβυλα ζωνες οπλα και φυσεκια
στο παταρι θα τα κλεισω μαζι με του σπιτιου τα τσουμπλεκια

Οταν ερθει εικοσι του Αυγουστου να μου υπογραψεις την ρυθμιστικη για να κυνηγησω
στην Μυκονο θα ριχνεις τις βουτιες σου παρεα με γνωστους Μοδιστρους και τον κυκνο

Τσιχλες φασσες γρνια λαγους μπεκατσες και τρυγονια δεν θα ξανα αντικρυσω
μονο στο youtube σε βιντεο και στα ονειρα μου μεχρι να ερθει η ωρα μου απο την κλεισουρα να λαλησω


ΒΟΥΗ ΜΑΣ ΜΑΥΡΗ λεμεεεεεεεεεε :confused::confused::confused:
 
Δεν το αναφερα κοροιδευτηκα για τους τσοπανηδες μακρια απο εμενα τετοια πραγματα ...απλος το χαος ηθελα να δειξω....εξαλου και εγω εχω ζωα κατσικια/κοτες..αγροτης ειμαι...
Το καταλαβα και δεν είχα σκοπό να σε επαναφέρω στην ....τάξη.
Βρήκα ευκαιρία για καλαμπούρι αλλά δεν έχω τα "καραγκιοζάκια" να τα βάλω.
Κάποιος να μου φέρει τα καραγκιοζάκια ΜΟΥ!!!! 1610560926194.png
 

Attachments

  • 1610560912877.png
    1610560912877.png
    3,3 KB · Προβολές: 3
περίμενα κάτι διαφορετικό από τον Κούλη
Πραγματικά με εκπλήσεις!!! Το θετικό είναι ότι τουλάχιστον καπιοι καταλάβανε ότι παραπλανήθηκαν.....το αρνητικό είναι ότι πόλοι δεν θέλουν να το καταλάβουν και τα βλέπουν όλα καλώς καμωμένα!!
 
Να σταθεί στο ύψος του υπουργείου που αναλαμβάνει και να μην προσπαθήσει να επιβάλει προσωπικές προτιμήσεις.Αφου το κυνήγι και το ψάρεμα είναι στη αρμοδιότητα του να φροντίσει για το καλύτερο αυτών των δραστηριοτήτων, αλλιώς να φύγει.
μ' αρέσεις ,

το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις ..........................???
 
Να σταθεί στο ύψος του υπουργείου που αναλαμβάνει και να μην προσπαθήσει να επιβάλει προσωπικές προτιμήσεις.Αφου το κυνήγι και το ψάρεμα είναι στη αρμοδιότητα του να φροντίσει για το καλύτερο αυτών των δραστηριοτήτων, αλλιώς να φύγει.
.RESPECT.
 
ενα πραγμα δεν εχουνε καταλαβη ολητους οση καθωνται σε καρεκλεςςςς,,το να επιλεξης να γινης πολιτικος ειναι λητουργημα,,δηλ να βωηθησης την χωρασου ευημερηση ο λαοσου,,,αλλα δυστυχωςςςς ολα τα λαμογια το κανανε επαγκελμα για την κωνομααααα απλα καθωντας σε μια καρεκλα χωρις να δουλευουνεεεεε απλα μωνο τον κοσμακιιιιι,,,πιστευω τα μουτρατους αργα γρηγορα θα τα φανε ολητους μωνον οταν ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ εμης η μπουνταλαδεςςςς;);) ΥΓ τι αλο περιμαινετε ρε παιδες απωλους αυτουςςςς, μας διαλησανε τα παντααααα ,θρησκεια πατριδα οικογενιαααα,,και δεν λενε να σταματησουνε τα τσο,,,,,,,ανιαααα.hair.
 
Κανονικά πάντως έτσι όπως το γράφει ο Παναγιώτης είναι το σωστό.
Υποθέτω επίσης ότι οι ανώτατοι υπάλληλοι δασολόγοι του υπουργείου, θα "εξηγήσουν" στον υπουργό τι είναι κυνήγι, τι είναι φύση, και πως προστατεύεται!!! Τι δεν είναι έτσι;;; Θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι όλοι μπλεγμένοι με τους "οικοπεδοφάγους"!!
 
Προσωπικά με εξέπληξε ευχάριστα η συμπεριφορά του Φαμελου και από ένα κόμμα που έκανε σύμπραξη με τους πράσινους.Αλλα από αλλού την περιμένεις και από αλλού σου έρχεται.
Δεν τον έπαιρνε να κάνει τίποτα διαφορετικό!
Το ίδιο και οι τωρινοί μάγκες, που βρήκαν την πανδημία ως ευκαιρία για να δείξουν την εμπάθεια και τις προκαταλήψεις τους σε κυνηγούς και ψαράδες και την απόλυτη άγνοια τους για τη φύση!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top