Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παπαγαλάκια που προετοιμάζουν το έδαφος!
να βγει μετά και να πει ότι κατόπιν ενεργειών της ΚΣΕ ακυρώθηκε
και να πάρει διαφήμιση από την ΚΣΕ
και από κάποιους κατασκευαστές που θα έχουν ξεπουλήσει αφού πολλοί κυνηγοί θα τρέξουν να αγοράσουν ποσότητες φυσιγγίων μην τυχόν και ξεμείνουν από φυσίγγια
 
Τι να πω δεν ξέρω.....είτε αληθεύει είτε το κάνουν για τους άλλους λόγους που αναφέρουν οι συνάδελφοι δεν παύει να είναι σε κάθε περίπτωση γελοία η κατάσταση.
Στέλιο έχει ξεσπάσει εδώ και καιρό ένας πόλεμος μεταξύ των κατασκευαστών φυσιγγίων
έχουν κλείσει 2 μικρές βιοτεχνίες στη δυτική ελλάδα
ειδικά από τη μία αγόραζαν πολλοί από εδώ μέσα χιλιάδες φυσίγγια και υλικά ιδιογόμωσης
 
Σε ολα τα ανελευθερα καθεστωτα, το πρωτο που καταργειται ειναι η οπλοκατοχη. Με ενοχλει που δεν μας δινουν ιδια δικαιωματα με των ευρωπαιων πολιτων. Αν αληθευει οτι επεξεργαζονται τροπο για περιορισμο στην αγορα φυσιγγιων ειναι ενα ακομα βημα προς τη λαθος κατευθυνση.
 
O μόνος τρόπος να πολεμήσουμε την σαπίλα , και πραγματικά να την ξηλώσουμε σε όλους τους τομείς , είναι η να την απορρίψουμε παντελώς όλοι μας , κατόπιν συζήτησης και αναφορά μεταξύ μας , η να μην την ξαναψηφισουμε , και δεν αναφέρομε σε θέματα μόνο του φόρουμ , αλά γενικά στην καθημερινοτητα μας πιο απλό δεν γίνετε . Ταπεινή μου γνώμη πάντα .
 
Κάτι φοβούνται....

Μάλλον η ελεύθερη ζωή που ξέραμε τελείωσε.

Η χούντα θα μοιάζει παιχνίδι μπροστά σε αυτά που πρόκειται να συμβούν.

Μακάρι να βγω ψεύτης.
Στέλιο φίλε μου , όσο βρίσκεις κώλο γα.........ας .
 
Οσα χρονια θυμαμαι, ειδικα μετα το 2009 ολο ερχονται μετρα για τον περιορισμο της οπλοκατοχης, ολο μας φοβουνται, ολο το να ολο τ'αλλο. Κανενος ειδους ωφελεια δεν προκειται να εχει κανενα καθεστως, υπαρκτο ή μη, απο μια τετοια ενεργεια. Μην ψαρωνετε λοιπον, και κυριως κοιταξτε ποιος ωφελειται οταν κυκλοφορουν τετοιες φημες
 
Οσα χρονια θυμαμαι, ειδικα μετα το 2009 ολο ερχονται μετρα για τον περιορισμο της οπλοκατοχης, ολο μας φοβουνται, ολο το να ολο τ'αλλο. Κανενος ειδους ωφελεια δεν προκειται να εχει κανενα καθεστως, υπαρκτο ή μη, απο μια τετοια ενεργεια. Μην ψαρωνετε λοιπον, και κυριως κοιταξτε ποιος ωφελειται οταν κυκλοφορουν τετοιες φημες
Έτσι ακριβώς, follow the money...
 
O μόνος τρόπος να πολεμήσουμε την σαπίλα , και πραγματικά να την ξηλώσουμε σε όλους τους τομείς , είναι η να την απορρίψουμε παντελώς όλοι μας , κατόπιν συζήτησης και αναφορά μεταξύ μας , η να μην την ξαναψηφισουμε , και δεν αναφέρομε σε θέματα μόνο του φόρουμ , αλά γενικά στην καθημερινοτητα μας πιο απλό δεν γίνετε . Ταπεινή μου γνώμη πάντα .
Όλο τα ίδια λέμε και όλο τα ίδια ψηφίζουμε ....ο μόνος τρόπος αντίστασης είναι ένα κόμμα κυνηγών στη Βουλή ...όλα τα άλλα είναι να έχουμε να λέμε!
 
Τελικα,τι εγινε;; Ακομα να δημοσιευτει το ΦΕΚ με τα τελη των αδειων;; Παλι Αυγουστο πιασαμε;; Κανείς, κανενα νεο;;;;
ακόμα είναι σε στάδιο επεξεργασίας λέει η μηχανή αναζήτησης
η Κ.Υ.Α. περί καθορισμού τελών αδειών κυνηγίου της περιόδου 2020-2021 που έχει πάρει ΚΑΔ 35958
http://www.et.gr/index.php/anazitisi-kad


ΕΓΓΡΑΦΟ1. Έγγραφο Δ35958 - 23.07.2020
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣΑριθμός Πρωτοκόλλου Αποστολέα: ΥΠΕΝ/ΔΔΔ/71449/1852
Θέμα: ΚΟΙΝΕΣ ΥΠΟΥΡΓΙΚΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ (Κ.Υ.Α.) (Τεύχος B)
ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΦΕΚΣε στάδιο επεξεργασίας
 
ακόμα είναι σε στάδιο επεξεργασίας λέει η μηχανή αναζήτησης
η Κ.Υ.Α. περί καθορισμού τελών αδειών κυνηγίου της περιόδου 2020-2021 που έχει πάρει ΚΑΔ 35958
http://www.et.gr/index.php/anazitisi-kad


ΕΓΓΡΑΦΟ1. Έγγραφο Δ35958 - 23.07.2020
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣΑριθμός Πρωτοκόλλου Αποστολέα: ΥΠΕΝ/ΔΔΔ/71449/1852
Θέμα: ΚΟΙΝΕΣ ΥΠΟΥΡΓΙΚΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ (Κ.Υ.Α.) (Τεύχος B)
ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΦΕΚΣε στάδιο επεξεργασίας
Ν'σαι καλα. Αντε να δουμε τι μας περιμενει μεχρι τις 20/8..
 
To θέμα είναι αν θα μας αφήσουν να κυνηγήσουμε τούτη τη χρονιά , η θα μας αρχίσουν στις απαγορεύσεις , λόγω κορονοιου . Γιατί αρχίζουν την προετοιμασία από τώρα , από ότι διαβάζω σε διάφορα άρθρα . Το ότι θα υπέγραφαν την ρυθμιστική για φέτος , και θα προχωρούσαν στην έκδοση αδειών δεν με ανησυχούσε καθόλου , με ανησυχεί όμως , το ενδεχόμενο να δώσουμε τα λεφτά μας , και μετά να μας το κόψουν , η να μας περιορίσουν τις μέρες , η δεν ξέρω και γω τι άλλο . Θα το έβρισκα πολύ λογικό λοιπόν αν γίνει κάτι τέτοιο , να μας γίνει αν όχι ολική επιστροφή χρημάτων από το κόστος έκδοσης κυνηγητικής άδειας , κυνηγητικής περιόδου 2020 - 2021 , τουλάχιστον μερικοί επιστροφή αυτού του κόστους . Ταπεινή μου αποψη .
 
Για πια λογικη μιλαμε ?? Εγω τα εχω ''χαμενα''......μας καταργησαν το Πασχα....μας εκλεισαν τις εκκλησιες....
απαγορευσαν τα πανηγυρια.....μας υποχρεωνουν να φοραμε μασκα...και στο κατουρημα... περιμενω οτι
θα κλεισουν τον 15αυγουστο τις εκκλησιες για να μην υπαρξουν κρουσματα.....αλλα τα κωλαδικα της Μυκονου
και οχι μονο.......καλα κρατουν..........υπαρχει καπου λογικη....δεν την βλεπω??.think.
 
Για πια λογικη μιλαμε ?? Εγω τα εχω ''χαμενα''......μας καταργησαν το Πασχα....μας εκλεισαν τις εκκλησιες....
απαγορευσαν τα πανηγυρια.....μας υποχρεωνουν να φοραμε μασκα...και στο κατουρημα... περιμενω οτι
θα κλεισουν τον 15αυγουστο τις εκκλησιες για να μην υπαρξουν κρουσματα.....αλλα τα κωλαδικα της Μυκονου
και οχι μονο.......καλα κρατουν..........υπαρχει καπου λογικη....δεν την βλεπω??.think.
Ετσι ειναι , δεν υπάρχει λογικο επιχείρημα να μας κοψουν το κυνηγι , υπαρχει στο κυνηγι συνωστισμός ανθρωπων ???
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top