Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όπλα έχετε ρε παιδιά τι μασάτε από τους ξυπολητους
Προσωπικά δεν είμαι υπέρ αυτής της λογικής και αυτών των πρακτικών. Η αλήθεια όμως είναι ότι μέσα στο πλήθος υπάρχουν πιθανώς και κακοποιά στοιχεία. Ο φόβος μου λοιπόν για το βουνό είναι ότι κατά τη διάρκεια του κυνηγιού μου, το αυτοκίνητο θα είναι εκτεθειμένο, απροστάτευτο και έρμαιο στον κάθε "πονηρούλη" που θα του μπει στο μάτι μιας και οι κλοπές αυτοκινήτων έχουν γίνει γάγγραινα στην περιοχή μας. Και μόνο να κυνηγάω με την έννοια μου συνεχώς στο αυτοκίνητο, το βρίσκω πολύ αγχωτικό, άκρως αντίθετο δηλαδή με την έννοια της ξεγνοιασιάς που μας προσφέρει το χόμπυ μας ...
 
Τα Μέλη του ορειβατικού συλλόγου έβγαλαν το συμπέρασμα ότι ήταν Κυνηγοί και όχι λαθροθηρες .think.
Βέβαια για όλους αυτούς το τσουβαλιασμα είναι γνωστή μέθοδος αφού
τελευταία έγινε μόδα η συκοφαντία και η λάσπη εναντίον της Κυνηγετικής Οικογένειας
Μαζέψτε ρε Μορτες κανένα χαρτί υγείας από το βουνό που αμολατε και μην αφοδευεται σαν τα πρόβατα στα μονοπάτια γιατί κλείνετε τα περάσματα στους επόμενους διερχόμενους
 
κυνηγοί απαγορεύεται να συμμετάσχουν σε αυτό το κόμμα?

τι γίνετε εδώ???? δεν έχω λόγια... .sarcastic.
Η πρώτη κυρία απο αριστερά κρατάει μια ταμπέλα που γράφει επάνω : Είμαστε όλοι ζώα .....
Εντάξει μαντάμ το πιάσαμε το υπονοούμενο ....very funny.
 
θα 'χανε φάει τουφεκιά στα μούτρα που θα ήτανε όλη δικιά τους.... κι αυτά και ο εγκληματίας "ιδιοκτήτης" που τυχόν θα επενέβαινε....
έχουμε και λάκκους με ασβέστη...
Εγώ λέω να πάρω αποθειτική συσκευή σκύλων με υπερίχους να την έχω για το κυνήγι.
Υπάρχουν περιπτώσεις ως τώρα στο κυνήγι μπεκάτσας που μας την έχουν πέσει σκύλοι...(από απόσταση βέβαια)....πιστεύω θα ήταν αρκετά χρήσιμο στο κυνήγι καλού κακού.....:oops:
 
Εμενα πριν απο 4 χρονια μου εφαγαν ενα ελληνικο ιχνηλατη 4 χρονων. Στα καλυτερα του. Δυστυχώς τα τσοπανοσκυλα ειναι εντελως ενεκπαιδευτα και επικίνδυνα. Ελεύθερα στο βουνο και οποιον παρει ο χαρος.....
Εγω στην θεση σου θα επαιρνα τα τσοπανοσκυλα στο σπιτι
να καθονται μπροστα στο τζακι μονιμα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top