Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ρε παιδια θα μπειτε στην διαδικασια με το Τρυγονι? Τι παπαρια ειναι αυτη με την ημερησία καταγραφη?
Εάν θελήσουμε να πάρουμε από 1 ο καθένας δεν φτάνουν.
Το δικό μου μην το χτυπήσετε!! Αμα το συναντήσω θέλω να το πάρω.
 
Ρε παιδια θα μπειτε στην διαδικασια με το Τρυγονι? Τι παπαρια ειναι αυτη με την ημερησία καταγραφη?
https://dasarxeio.com/2021/07/27/99459/
Η εφαρμογή για την ψηφιακή καταγραφή της ημερήσιας κάρπωσης τρυγονιού

ΥΓ: εμπρός καλό μου Alcatel
 
https://dasarxeio.com/2021/07/27/99459/
Η εφαρμογή για την ψηφιακή καταγραφή της ημερήσιας κάρπωσης τρυγονιού

ΥΓ: εμπρός καλό μου Alcatel
Η Δ ΚΟΣΕ να πάει να ξυριστει. Οι Έλληνες κυνηγοί θα θηρευσουν τρυγόνια για μια ολόκληρη μερα!!! Καλύτερα να το έκοβαν τελείως γιατί τώρα θα ελλοχεύουν πειρασμοί.....
 
Στο μεταξυ ο Κένταυρος εκανε γαμω τα ντιλ! Μεσα σε δυο χρονια εγινε επισημη εφαρμογη, ενταγμένη και σε ρυθμιστικη! Τελοσπαντων προφανώς δε θα λειτουργήσει για αρκετους λόγους, αλλα πραγματικά βαδιζουμε στο τελος...
 
Στο μεταξυ ο Κένταυρος εκανε γαμω τα ντιλ! Μεσα σε δυο χρονια εγινε επισημη εφαρμογη, ενταγμένη και σε ρυθμιστικη! Τελοσπαντων προφανώς δε θα λειτουργήσει για αρκετους λόγους, αλλα πραγματικά βαδιζουμε στο τελος...
πρόβα είναι ;) από του χρόνου θα έχει όλα τα επιτρεπόμενα
 
Εμείς ως απλοί κυνηγοί πως ελέγχουμε τη διαφάνεια καταγραφής των θηρευμένων τρυγονιων;
Ποιος μου λέει εμένα ότι πάνε απ' τα κεντρικά, πειράζουν τα νούμερα και στις 22/08 έκλεισε το τρυγόνι για φέτος.
Εμπιστοσύνη δεν έχω σε κανέναν τους. Αν είχα θα πήγαινα εκεί και φέτος για άδεια.
 
Ναι νομίζεις.,.μήνυμα στο 13133
Γιάννη μιλάμε γτπκ το αλκατελακι. Ούτε στέλνει ούτε δέχεται.
Τι θα μου πει σου παίρνω το όπλο;
Άδεια θήρας, άδεια οπλοκατοχής, νόμιμη μέρα, ώρα , μέρος, θήραμα εντός της ρυθμιστικής και πριν τα 145.000 του κόφτη και εντός ορίου.
Θα καλέσω την αστυνομία να βγάλει αυτή μαζί του άκρη.
Τι θα γράψει???
Πάρτε ρε παιδιά εσείς το κινητό μου και προσπαθειστε να στείλετε το μήνυμα.
Να μου το απαγορεύσεις εμένα ατομικά από πού κι ως πού;
Θα κόψουμε στα μπαρμπαδια το κυνήγι????
Ο άλλος μπορεί να μην έχει καν κινητό.
Υπάρχει νόμος να του επιβάλλει να κατέχει κινητό και SIM???
Υποτίθεται ότι πρέπει να υπάρχει ισονομία. Αυτό είναι ένας παλαβός νόμος
 
όπως δείχνουν τα πράγματα το τρυγόνι θα κλείσει την πρώτη ή τη δεύτερη μέρα γιατί θα πιαστεί το όριο των 145.000
οπότε αν κάνει πέρασμα ας πούμε 30/8 δεν θα μπορεί να βγει κανείς
οι πληροφορίες λένε ότι πληρώθηκαν 2 μύρια ευρώ για την εφαρμογή αυτή
όσοι δεν έχουν καθόλου κινητό ή δεν έχουν smart τι γίνεται?
 
Γιάννη μιλάμε γτπκ το αλκατελακι. Ούτε στέλνει ούτε δέχεται.
Τι θα μου πει σου παίρνω το όπλο;
Άδεια θήρας, άδεια οπλοκατοχής, νόμιμη μέρα, ώρα , μέρος, θήραμα εντός της ρυθμιστικής και πριν τα 145.000 του κόφτη και εντός ορίου.
Θα καλέσω την αστυνομία να βγάλει αυτή μαζί του άκρη.
Τι θα γράψει???
Πάρτε ρε παιδιά εσείς το κινητό μου και προσπαθειστε να στείλετε το μήνυμα.
Να μου το απαγορεύσεις εμένα ατομικά από πού κι ως πού;
Θα κόψουμε στα μπαρμπαδια το κυνήγι????
Ο άλλος μπορεί να μην έχει καν κινητό.
Υπάρχει νόμος να του επιβάλλει να κατέχει κινητό και SIM???
Υποτίθεται ότι πρέπει να υπάρχει ισονομία. Αυτό είναι ένας παλαβός νόμος
Βασίλη έχεις απόλυτο δίκιο....αυτό είναι μια κίνηση πριν την ολοκληρωτική απαγόρευση...όπως έγινε και στους κεντρικούς διαδρόμους μετανάστευσης.
 
"Στην περίπτωση που συμπληρωθεί το εθνικό ετήσιο όριο κάρπωσης των 145.000 τρυγονιών, σύμφωνα με τις εντολές της Ευρωπαϊκής Επιτροπής που υιοθέτησε η Ελληνική Δημοκρατία, παύει αυτόματα το κυνήγι του τρυγονιού για φέτος.


H Δ΄ΚΟΣΕ σημειώνει ότι «σε αντίθεση με άλλα κράτη μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης όπως η Γαλλία, η Ισπανία, η Πορτογαλία, η Βόρεια Ιταλία και η Ρουμανία που το κυνήγι του τρυγονιού απαγορεύτηκε, οι Έλληνες κυνηγοί θα θηρεύσουν τρυγόνια κάτω από τις αυστηρές προϋποθέσεις που βάζει η Ρυθμιστική Απόφαση Θήρας."

Τι θα τουφεκάνε τώρα οι καημένοι οι συνάδελφοι εκεί στις ερημιές που τους κόψαν το τρυγόνι;
Αδικία ... πρέπει να τους συμπαρασταθούμε.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top