Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βρήκαν έναν ωραίο τρόπο για να πιέσουν τους κυνηγούς να βγάλουν σε αυτούς άδειες, αν δεν πας στο συνεργαζόμενο δε θα μπορείς να προμηθευτείς δωρεάν την εφαρμογή και άρα να θηρεύσεις τρυγόνι.
Επιπλέον, οι πατεράδες μας και οι παππούδες μας, άνθρωποι 65+ που δεν έχουν επαφή με την τεχνολογία και δε διαθέτουν smartphones, πως τους αποκλείεις από τη θήρα του τρυγονιού;
Βρε ό,τι και να κάνετε άδεια δε βγάζουμε σε εσάς, που να τάξετε τον ουρανό με τ' άστρα
Απο οσο γνωριζω οτι ισχυει για τους συνεργαζομενους θσ ισχυει για ολους.
Δεν νομιζω οτι μπορει να γινει διαχωρισμος
 
Βρήκαν έναν ωραίο τρόπο για να πιέσουν τους κυνηγούς να βγάλουν σε αυτούς άδειες, αν δεν πας στο συνεργαζόμενο δε θα μπορείς να προμηθευτείς δωρεάν την εφαρμογή και άρα να θηρεύσεις τρυγόνι.
Επιπλέον, οι πατεράδες μας και οι παππούδες μας, άνθρωποι 65+ που δεν έχουν επαφή με την τεχνολογία και δε διαθέτουν smartphones, πως τους αποκλείεις από τη θήρα του τρυγονιού;
Βρε ό,τι και να κάνετε άδεια δε βγάζουμε σε εσάς, που να τάξετε τον ουρανό με τ' άστρα
Ετσι εγω ξερω αθρωπους που δεν ξερουν απο σμαρτφων....τι μαλακιες κανουν δεν ξερω
 
Ετσι εγω ξερω αθρωπους που δεν ξερουν απο σμαρτφων....τι μαλακιες κανουν δεν ξερω
Αααα αυτοι θα στελνουν χειρογραφο που θα προμηθευτουν σπο το ταξις :p

Σε καθε περιπτωση παρακαλουνται οι Βοριοι να πλησιασουν ΜΟΝΟ το ημισι του οριου του 145.000 ωστε να προλαβουν οι Νοτιοι να ντουφεκισουν καθως τα περασματα αρχιζουν οχι πριν τις αρχες Σεπτεβρη.
Χα χα χα!
 
Γατάκια, εγώ είμαι σίγουρος ότι η ποιοτική αναβάθμιση και το τεχνολογικό άλμα που συντελείται στο κυνήγι θα έχει σαν αποτέλεσμα την πλήρη καταγραφή του 100% της κάρπωσης του τρυγονιού την φετινή χρονιά.
Ο πρόεδρος τράβηξε από το 29 και έφερε 31.

Κάρπωση από εμένα μηδέν γιατί δεν κυνηγάω τρυγόνι.
Εσείς διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες χρήσης της εφαρμογής.
 
Το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι με αυτούς που έχουν Πάρκινσον.
Αντί για 1 μπορεί να γράψουν 1111111111 και να φάμε τα @@ μας του χρόνου.

Στα μεγάλα νούμερα πρέπει να μπεί οπωσδήποτε συντελεστής διόρθωσης.

Επίσης σε αυτούς που πιάνουν συνέχεια το όριο.
Είναι επιδειξίες και θέλουν να μπουν στην μύτη της διπλανής παρέας.
 
Last edited:
¨.... η Κ.Σ.Ε. και το επιστημονικό της προσωπικό είχαν επεξεργαστεί από καιρό μία «διέξοδο» που θα επέτρεπε στο τρυγόνι να παραμείνει στα θηρεύσιμα είδη της ρυθμιστικής, παρά τις πιέσεις που ασκούνται από την Ευρωπαϊκή Ένωση....."
Ξεκινησα ενα ξημερωμα να βρεθω στον καμπο
οι ελπιδες πολλες και το ζωναρι με τα φυσεκια γεματο
κονοπς και αλογομυγες μου κοσκινισαν το σβερκο
ας παει και το παλιαμπελο τις τουφεκιες μου θα τις κανω
Η ωρα περναει ο ηλιος βασιλευει
αλλα δεν πεφτω ψυχολογικα
η ΞΕ και το προσωπικο της με προστατευει
Σκορδαλιαδες -Κουλιδες και λοιποι παρατρεχαμενοι
στο Καραουλι θα σας πολεμησουμε
με τον Προεδρο Μπροσταρη
Τα τρυγονια δεν εμφανιστηκαν τα νευρα μου τσαταλια
στο Συνταγμα θα βγω να μοιρασω φυλλαδια
Να φταιει ο καιρος της γειτονισας το ματι
εγω ξερω οτι εχω εναν Προεδρο σωστο Παλικαρι
Προεδρε δεν θα σε αποχωριστω ποτε στην ζωη μου
και ας με παρουν με τις λεμονοκουπες οι φιλοι και οι εχθροι μου
Ζητωωωωωωωωω fgr2fgr2
 
Ξεκινησα ενα ξημερωμα να βρεθω στον καμπο
οι ελπιδες πολλες και το ζωναρι με τα φυσεκια γεματο
κονοπς και αλογομυγες μου κοσκινισαν το σβερκο
ας παει και το παλιαμπελο τις τουφεκιες μου θα τις κανω
Η ωρα περναει ο ηλιος βασιλευει
αλλα δεν πεφτω ψυχολογικα
η ΞΕ και το προσωπικο της με προστατευει
Σκορδαλιαδες -Κουλιδες και λοιποι παρατρεχαμενοι
στο Καραουλι θα σας πολεμησουμε
με τον Προεδρο Μπροσταρη
Τα τρυγονια δεν εμφανιστηκαν τα νευρα μου τσαταλια
στο Συνταγμα θα βγω να μοιρασω φυλλαδια
Να φταιει ο καιρος της γειτονισας το ματι
εγω ξερω οτι εχω εναν Προεδρο σωστο Παλικαρι
Προεδρε δεν θα σε αποχωριστω ποτε στην ζωη μου
και ας με παρουν με τις λεμονοκουπες οι φιλοι και οι εχθροι μου
Ζητωωωωωωωωω fgr2fgr2
Στειλε τους αυριο το πρωι παντσετα...;)
 
Πόσα πήρατε?
1
Πόσα φυσίγγια?
1
Πόσα είδατε?
1,353,961 σε 2 ώρες.
Μέσα στο μυαλό μου είσαι bro!!! Το ίδιο έλεγα στον κολλητό πριν. Θα δηλώνεις ότι πήρες 2 και είδες 32 και να τα στοιχεία για την συνέχιση της θήρας του streptopelia turtur!!!!
 
Βρήκαν έναν ωραίο τρόπο για να πιέσουν τους κυνηγούς να βγάλουν σε αυτούς άδειες, αν δεν πας στο συνεργαζόμενο δε θα μπορείς να προμηθευτείς δωρεάν την εφαρμογή και άρα να θηρεύσεις τρυγόνι.
Επιπλέον, οι πατεράδες μας και οι παππούδες μας, άνθρωποι 65+ που δεν έχουν επαφή με την τεχνολογία και δε διαθέτουν smartphones, πως τους αποκλείεις από τη θήρα του τρυγονιού;
Βρε ό,τι και να κάνετε άδεια δε βγάζουμε σε εσάς, που να τάξετε τον ουρανό με τ' άστρα
μερικές απορίες:
1) δηλαδή αν δεν έχεις smart phone δεν μπορείς να κυνηγήσεις τρυγόνια?
2) όσοι δεν βγάλουμε άδεια σε συνεργαζόμενο θα την πληρώσουμε την εφαρμογή?
3) ή θα τα δηλώνουμε μέσω μιας άλλης εφαρμογής μέσω ιντερνετ?
4) αν δεν τα δηλώσεις ή δηλώσεις λιγότερα τι συνέπειες θα έχεις?
5) τι άλλη μακακία θα ακούσουμε!
 
Θα δηλώνεις ότι πήρες 2 και είδες 32 και να τα στοιχεία για την συνέχιση της θήρας του streptopelia turtur!!!!
Θα δηλώνεις ότι πήρες 2 (@@) και είδες 32 (τρυγόνια) και να τα στοιχεία για την συνέχιση της θήρας του streptopelia turtur!!!!
Problem solved.
 
μερικές απορίες:
1) δηλαδή αν δεν έχεις smart phone δεν μπορείς να κυνηγήσεις τρυγόνια?
2) όσοι δεν βγάλουμε άδεια σε συνεργαζόμενο θα την πληρώσουμε την εφαρμογή?
3) ή θα τα δηλώνουμε μέσω μιας άλλης εφαρμογής μέσω ιντερνετ?
4) αν δεν τα δηλώσεις ή δηλώσεις λιγότερα τι συνέπειες θα έχεις?
5) τι άλλη μακακία θα ακούσουμε!
Και ποιος θα σε ελεγξει?????? Πως είναι δυνατόν να ελέγξουν όλους όσους κυνηγανε τρυγόνια στην επικράτεια όταν δεν μπορούν να πιάσουν σεσημασμενους και γνωστούς στους πάντες λαθροθηρες????
 
Αν δε, κανένα κοπαδάκι 50 πουλιά πάρει τον Πηνειό κατά μήκος και τα δηλώσουν όλοι, βλέπω του χρόνου turtur unlimited :) και την εφαρμογή να κρασάρει λόγω buffer overflow ...
 
Last edited:
Ξεκινησα ενα ξημερωμα να βρεθω στον καμπο
οι ελπιδες πολλες και το ζωναρι με τα φυσεκια γεματο
κονοπς και αλογομυγες μου κοσκινισαν το σβερκο
ας παει και το παλιαμπελο τις τουφεκιες μου θα τις κανω
Η ωρα περναει ο ηλιος βασιλευει
αλλα δεν πεφτω ψυχολογικα
η ΞΕ και το προσωπικο της με προστατευει
Σκορδαλιαδες -Κουλιδες και λοιποι παρατρεχαμενοι
στο Καραουλι θα σας πολεμησουμε
με τον Προεδρο Μπροσταρη
Τα τρυγονια δεν εμφανιστηκαν τα νευρα μου τσαταλια
στο Συνταγμα θα βγω να μοιρασω φυλλαδια
Να φταιει ο καιρος της γειτονισας το ματι
εγω ξερω οτι εχω εναν Προεδρο σωστο Παλικαρι
Προεδρε δεν θα σε αποχωριστω ποτε στην ζωη μου
και ας με παρουν με τις λεμονοκουπες οι φιλοι και οι εχθροι μου
Ζητωωωωωωωωω fgr2fgr2
Πόση γουρουνοπουλα έφαγες?
 

Μπαμπης Μπρέχας

10 ώρ. ·
Ανακοίνωση Προσωρινού Προέδρου Κ.Ε.Κ.Α.
Αγαπητοί κύριοι και κυρίες, μετά από μισό χρόνο διεργασιών (αποκλίσεων και συγκλίσεων) φτάσαμε επιτέλους στο χρονικό σημείο να προσδώσουμε νομική οντότητα στον πολιτικό φορέα που επιδιώξαμε δηλαδή το ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ & ΑΛΙΕΩΝ, μέσα στο οποίο χωράνε όλοι οι άνθρωποι της υπαίθρου, όλοι οι Έλληνες και Ελληνίδες. Η πραγματική αλήθεια είναι οτι η πρασπάθεια αυτή ξεκίνησε από μια χούφτα αγανακτισμένων πολιτών (κυνηγών και αλιέων) απ' όλη την Ελλάδα, εν μέσω απαγορεύσεων, αδυναμία μετακινήσεων κλπ, χωρίς δυνατότητα επισήμων ανακοινώσεων και το κυριότερο εν μέσω πολλών (μέσω δικτύων κοινωνικής ενημέρωσης κυρίως) αντιδράσεων -δυστυχώς - από την οικογένεια των κυνηγών. Όμως επιδείξαμε αποφασιστικότητα και επικεντρωθήκαμε στο στόχο που είναι ένας : η δημιουργία πολιτικού κόμματος, η ανάδειξη εκπροσώπων μας εντός του κοινοβουλίου και η συμμετοχή μας στην διαδικασία ψήφισης των νόμων.
Στις 30 Ιουνίου 2021 μαζί με τον συνήγορο μας κ. Θεόδωρο Νινόπουλο, δικηγόρο Αθηνών, κατέθεσα όπως ο νόμος ορίζει, την ιδρυτική πράξη, το έμβλημα και το καταστατικό του ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ & ΑΛΙΕΩΝ και πλέον κουβαλάω την ευθύνη να οργανώσω το Γενικό Συνέδριο του κόμματος. Τόσο εγώ όσο και οι άνθρωποι που έχω ορίσει για το σκοπό αυτό, εργαζόμαστε για ένα συνέδριο δημοκρατικό, ενωτικό, βασισμένο στις αρχές και στις αξίες του ΚΕΚΑ. Νιώθουμε ιδιαίτερα ικανοποιημένοι διότι πετύχαμε το στόχο του πυρήνα των ιδρυτικών μελών και συγκεκριμένα : συντάξαμε ένα καταστατικό βασισμένο στις αρχές και αξίες που θα ζήλευε κάθε δημοκράτης, και μια οργανωτική δομή ικανή να ξεκινήσει το άρμα του ΚΕΚΑ. Επίσης εχει διασφαλιστεί η πιθανή αλλαγή του αν προκύψει αναγκαιότητα στο μέλλον. Ορόσημο αποτελεί το Γενικό Συνέδριο του κόμματος για την ανάδειξη των οργάνων διοίκησης, μετά θα αρχίσει η επόμενη φάση, αυτή της πολιτικής οργάνωσης του ΚΕΚΑ σε όλη την Ελλάδα με τοπικές, νομαρχιακές οργανώσεις, εγγραφή μελών (ταυτόχρονα χρηματοδότηση μέσω εγγραφών και συνδρομών) και πολιτικές προτάσεις υποψηφίων για τις εκλογές όποτε αυτές γίνουν.
Ευχαριστούμε όλους όσοι δούλεψαν για τον παραπάνω σκοπό ακόμη και αυτούς οι οποίοι έδρασαν έξω από τον πυρήνα των ιδρυτικών μελών, ελπίζουμε καλοπροαίρετα. Δεν κατηγορούμε καμία προσπάθεια, θεωρούμε ότι όλες οι προσπάθειες και οι κριτικές που δεχθήκαμε είχαν την πρόθεση της βελτίωσης του ΚΕΚΑ κι όχι της χειραγώγησής του.
Επίσης θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι η επίσημη θέση του κόμματος θα αποτυπώνεται εφεξής στην ιστοσελίδα του κόμματος. Δηλώσεις, απόψεις και διάλογοι σε άλλα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ενημέρωσης κλπ ΔΕΝ αποτελούν επίσημη θέση του ΚΕΚΑ. Κατά συνέπεια εφιστούμε την προσοχή κάθε ενδιαφερομένου για την σωστή πηγή πληροφόρησης του. Τέλος γνωστοποιούμε στους φίλους κυνηγούς και ψαράδες . Η Κεντρική Επιτροπή που θα προκύψει από τις αρχαιρεσίες του Γενικού Συνεδρίου, θα έχει τη δυνατότητα να αντιμετωπίσει και τα εξωκομματικά και τα εσωκομματικά ζητήματα σύμφωνα πάντα με το καταστατικό του κόμματος.
Όλοι θα ενημερωθούν εγκαίρως, συνεπώς το άρμα που λέγετε ΚΕΚΑ ξεκινά, όσοι ελπίζουν και θέλουν μια καλύτερη μέρα ας ανέβουν, τους θέλουμε όλους στον κοινό σκοπό, ζητάμε ενότητα προκειμένου να διεκδικήσουμε αυτό που μας αξίζει και παρακαλούμε να μας κρίνετε εκ των υστέρων.
Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς
Χαράλαμπος Μπρέχας
προσωρινός Πρόεδρος του
ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ & ΑΛΙΕΩΝ
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top