Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αν οι υποσχέσεις διαβεβαιώσεις που εχουν δοθεί στην ΚΣΕ τηρηθούν.......
Και επειδή είναι σε ανώτατο επίπεδο πιστεύω θα τηρηθούν......
Ο Άδωνις τι ήταν όταν έταζε κατώτερο στέλεχος;
Τέλος πάντων πρέπει να περιμένουμε για να δούμε μην προτρεχουμε μακάρι να γίνει έτσι
 
Αν οι υποσχέσεις διαβεβαιώσεις που εχουν δοθεί στην ΚΣΕ τηρηθούν.......
Και επειδή είναι σε ανώτατο επίπεδο πιστεύω θα τηρηθούν......
Ο Άδωνις τι ήταν όταν έταζε κατώτερο στέλεχος;
Τέλος πάντων πρέπει να περιμένουμε για να δούμε μην προτρεχουμε μακάρι να γίνει έτσι
Έχεις σκύλο?
 
Όλοι πελάτες του είμαστε,δεν έβγαλα την ουρά μου απέξω σε καμία περίπτωση.Πρεπει να καταλάβουμε επιτέλους όλοι εμείς πως ο συγκεκριμένος στο τιμόνι είναι προφήτης και Ιούδας μαζί.Αν πούμε ότι μπόρα ήταν και πέρασε και χρυσοψαρισουμε που λέμε θα έχουμε μαύρες μέρες.Πιστευω τους μήνες που έχουμε μπροστά μας μέχρι την ρυθμιστικη πρέπει να τους δαπανησουμε στην εκκαθάριση της κυνηγετικής οικογένειας.Θελουμε νέο αίμα με όρεξη και όχι καραφλους σκελετούς με ξύλινες γλώσσες και πολιτικά αποκουμπια- βλέψεις.Αν κάτσουμε στα αυγά μας με το μυαλό καρφωμένο στις σαιτες του Αυγούστου ίσως να είναι αργά για τα παιδιά μας μεθαύριο.Απλα τα πράγματα!!
αν δεν το ξέρετε φέτος δε θα γίνουν ούτε ΓΣ ούτε εκλογές στους ΚΣ και στις Ομοσπονδίες
σε όσα ΔΣ λήγει η θητεία τους έχουν πάρει παράταση μέχρι 31/12/2021
 
Διαβαζοντας λίγο τον νέο νομοσχέδιο που λέει ότι βάζει τάξη στα πράγματα μου γεννήθηκε η εξής απορία.
Γιατί δεν μπορούν οι κυνηγετικοι σύλλογοι να είναι συνεργαζομενοι με το υπουργείο εσωτερικών σε ότι αφορά την ευζωΐα των κυνηγετικων σκύλων και να έχουν υποχρεώσεις και δικαιώματα όπως τα φιλοζωικά σωματεία.
Για να εξηγήσω τι θέλω να πω.
Να μπορει ο σύλλογος ή η ομοσπονδία να έχει καταφύγια για αδέσποτα κυνηγοσκυλα.
Να φροντίζει και να δίνει για υιοθεσία σε όσους ενδιαφέρονται για αυτά τα ζώα.
Να συνεργάζεται με δήμους και αστυνομία σε περίπτωση κακοποίησης και γενικα να έχει τις ίδιες πεινάσεις που έχουν οι ζωόφιλοι.
Ο καραουλης τι προτασεις έκανε εκτός την μη στείρωση(σωστα) των ζωντανών;
Δεν θέλει μια κοινωνία κυνηγών ανοιχτή προς την κοινωνία και δίπλα στους πολίτες;
Όπως και είναι ήδη πολλά σωματεία μας δίπλα στους πολίτες απλά δεν διαφημίζεται και δεν γίνεται ευρύτερα γνωστό πέρα απο τα κυνηγετικα έντυπα.
 
Ίσως πρέπει να δούμε με άλλη ματιά όλα αυτά που προσπαθούν να μας στριμωξουν ή να μας δυσκολεψουν. Να συμμετέχουμε και να είμαστε μέρος του νομοθετηματος που πάνε να περάσουν και να το χρησιμοποιήσουμε γμπρος όφελος μας.
Αν πάρουμε και πίτα (μερίδιο) από τα παιδια που το παίζουν φιλόζωοι και νοιάζονται μόνο για τα λεφτά ακόμα καλύτερα.
 
Ότι και να πούμε είναι λίγο Ηλία πραγματικά από πού να αρχίσουμε και πού να τελειώσουμε
Εγω θελω πραγματικα να βρησο ασχημα αλλα......το μονο που θα πω ειναι καιμενη ελλαδα με τα ζωα που σε κυβερνανε.....μαλλον οχι ζωα τους αναβαφμηζω καλητερα να πω αισχρα ανθρωποιδη
 
[[Παράλληλα, δίνεται η δυνατότητα στον Υπουργό Εσωτερικών, ανάλογα με την πορεία του προγράμματος, να μεταθέτει τις ημερομηνίες αυτές, να εξαιρεί συγκεκριμένες κατηγορίες ζώων συντροφιάς ανάλογα με τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά τους ή να θεσπίζει ανώτατο αριθμό γεννών ανά δεσποζόμενο ζώο]]
Πολιτικη ομηρια, οπως καθε χρονο με τη ρυθμιστικη
 
Διαβαζοντας λίγο τον νέο νομοσχέδιο που λέει ότι βάζει τάξη στα πράγματα μου γεννήθηκε η εξής απορία.
Γιατί δεν μπορούν οι κυνηγετικοι σύλλογοι να είναι συνεργαζομενοι με το υπουργείο εσωτερικών σε ότι αφορά την ευζωΐα των κυνηγετικων σκύλων και να έχουν υποχρεώσεις και δικαιώματα όπως τα φιλοζωικά σωματεία.
Για να εξηγήσω τι θέλω να πω.
Να μπορει ο σύλλογος ή η ομοσπονδία να έχει καταφύγια για αδέσποτα κυνηγοσκυλα.
Να φροντίζει και να δίνει για υιοθεσία σε όσους ενδιαφέρονται για αυτά τα ζώα.
Να συνεργάζεται με δήμους και αστυνομία σε περίπτωση κακοποίησης και γενικα να έχει τις ίδιες πεινάσεις που έχουν οι ζωόφιλοι.
Ο καραουλης τι προτασεις έκανε εκτός την μη στείρωση(σωστα) των ζωντανών;
Δεν θέλει μια κοινωνία κυνηγών ανοιχτή προς την κοινωνία και δίπλα στους πολίτες;
Όπως και είναι ήδη πολλά σωματεία μας δίπλα στους πολίτες απλά δεν διαφημίζεται και δεν γίνεται ευρύτερα γνωστό πέρα απο τα κυνηγετικα έντυπα.
Άμα βάλεις δημόσιο υπάλληλο να ταιζει αδέσποτα,δεν χρειάζεται να τα δώσεις για υιοθεσία.Θα τα παίρνει όλα ο Κύριος.
 
Εμείς απαγορεύουμε τον ακρωτηριασμό για ποιόν λόγο όμως απαγορεύουμε και την εισαγωγή ζώων που είναι ακρωτηριασμενα νόμιμα αφού οι χώρες που τα εισάγουμε επιτρέπει τον ακρωτηριασμό;
Στα μπρετον που έχουμε το φαινόμενο της εκ γενετής ανουριας σε ορισμένες περιπτώσεις τι γίνεται;
Μπορούμε να τα ζευγαρώσουμε ή θεωρούνται ακρωτηριασμενα;
Προσωπική μου άποψη είναι ότι κατά κύριο λόγο το νομοσχέδιο στρέφεται εναντίων των κυνηγών μέσω των κυνηγετικών σκύλων
Και άλλες φυλές σκύλων μη κυνηγετικών επηρεάζει αλλά εγώ είμαι σίγουρος ότι αυτό που γίνεται έχει σαν στόχο εμάς Screenshot_20210507-135121_Chrome~2.jpg
 
Εμείς απαγορεύουμε τον ακρωτηριασμό για ποιόν λόγο όμως απαγορεύουμε και την εισαγωγή ζώων που είναι ακρωτηριασμενα νόμιμα αφού οι χώρες που τα εισάγουμε επιτρέπει τον ακρωτηριασμό;
Στα μπρετον που έχουμε το φαινόμενο της εκ γενετής ανουριας σε ορισμένες περιπτώσεις τι γίνεται;
Μπορούμε να τα ζευγαρώσουμε ή θεωρούνται ακρωτηριασμενα;
Προσωπική μου άποψη είναι ότι κατά κύριο λόγο το νομοσχέδιο στρέφεται εναντίων των κυνηγών μέσω των κυνηγετικών σκύλων
Και άλλες φυλές σκύλων μη κυνηγετικών επηρεάζει αλλά εγώ είμαι σίγουρος ότι αυτό που γίνεται έχει σαν στόχο εμάς View attachment 26735
Σωστος...Φορτισε το,δεν θα σε βγάλει μέχρι το βράδυ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top