Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δε μιλάω προσωπικά.
Λέω τι θα γίνει στο μεγαλύτερο ποσοστό.

Στη ζούλα δεν κυνηγάω προσωπικά διότι γνωρίζω τις συνέπειες.

Ούτε όμως και θα τσατιστω αν κάποιος συνάδελφος κυνηγήσει.

Προτιμώ να τους αφήσω άφραγκους και να κάθομαι να γελάω.

Να τους ριμαξω όπως όταν μας έκλειναν φυλακή δεν έκαναν τίποτα για μας, να μην κάνω τίποτα για αυτούς.

Δε θα ξεχάσω ποτέ αυτή την κοροϊδία.
Ότι θα κολλήσω ιό στο βουνό κυνηγώντας μόνος.

Κοντός ψαλμός αλληλούια.

Η ώρα μας φτάνει σε λίγους μήνες.
Κανης μας στελιο δεν θα ξεχαση τη μας εκαναν....εξαλου ερχονται εκλογες θα μας γληψουν για να σωσουν οτι.μπορουν....
 
Παίχτες εγώ προσωπικά,άδεια θα βγάλω για να είμαι καλυμμένος...τώρα όσο για τα χρήματα των αδειών κτλ,
ΑΣ ΒΓΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΛΑΜΠΑΝΟΣ να μας πει ΤΗ ΕΙΧΕ πει πέρισυ
"περί χρηματικής αδείας δωρεάν" για τη νέα σεζόν,λόγο της χαμένης περισυνής σεζόν.......τη είχες Γιάννη τη είχα πάντα.
Ότι κ να κάνουν...εμένα προσωπικά
"Εις τα γεννητικάν μου όργανα"...
Εγώ πάντος ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ....
 
Μην γίνει το ίδιο που έλεγαν και για τα χρήματα των σχολικών εκδρομών .Θα το διευθετούσαν ,έλεγαν!
Ξέρετε πόσα 200αευρα χάθηκαν απο σχολικές εκδρομές που ήταν να γίνουν πέρυσι και είχαν δοθεί προκαταβολές ;
 
Παίχτες εγώ προσωπικά,άδεια θα βγάλω για να είμαι καλυμμένος...τώρα όσο για τα χρήματα των αδειών κτλ,
ΑΣ ΒΓΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΛΑΜΠΑΝΟΣ να μας πει ΤΗ ΕΙΧΕ πει πέρισυ
"περί χρηματικής αδείας δωρεάν" για τη νέα σεζόν,λόγο της χαμένης περισυνής σεζόν.......τη είχες Γιάννη τη είχα πάντα.
Ότι κ να κάνουν...εμένα προσωπικά
"Εις τα γεννητικάν μου όργανα"...
Εγώ πάντος ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ....
Αυτο εννοούσε Κωστή και γνώριζε καλά τι ελεγε. Σου λεει σαν κρατος (μπουρδελο) να κύριε σου χαρίζω αυτά που ήταν να σου πάρω φετος. Τέλη και χαρτοσημο. Και εγώ θα βγάλω αδεια και αν γίνει κάτι παρόμοιο με φέτος δεν θα σταματήσω ούτε δευτερόλεπτο.
 
Αυτο εννοούσε Κωστή και γνώριζε καλά τι ελεγε. Σου λεει σαν κρατος (μπουρδελο) να κύριε σου χαρίζω αυτά που ήταν να σου πάρω φετος. Τέλη και χαρτοσημο. Και εγώ θα βγάλω αδεια και αν γίνει κάτι παρόμοιο με φέτος δεν θα σταματήσω ούτε δευτερόλεπτο.
Κανείς δεν θα σταματήσει και το ξέρουν. Για αυτό θα υποχρεωθούν να παρουσιάσουν άλλο παραμύθι: είτε κάποια μετάλλαξη από το Βανουάτου, είτε κυρώσεις δυσανάλογα βαρειές.
 
Όσο η corona αποτελεί εργαλείο στα χέρια άθλιων ,όλοι το ξέρουμε ότι κυνήγι (τουλάχιστον όπως το ξέραμε) δεν υπάρχει .Και επειδή δεν μπορούμε να διώξουμε την corona (μάλλον θα αργήσει να γίνει) τουλάχιστον μήπως απομακρύνουμε τους άθλιους.
 
Κανείς δεν θα σταματήσει και το ξέρουν. Για αυτό θα υποχρεωθούν να παρουσιάσουν άλλο παραμύθι: είτε κάποια μετάλλαξη από το Βανουάτου, είτε κυρώσεις δυσανάλογα βαρειές.
Ήδη τις προηγούμενες ημέρες είχε βγει ένας τηλεμαιντανος λοιμωξιοτετοιος και είπε ότι τον Οκτώβρη θα έχουμε το τέταρτο κύμα και υπαίτια θα είναι κάποια μετάλλαξη. Τέτοια σιγουριά ο μπαγάσας για 7 μήνες από τώρα......
 
Ήδη τις προηγούμενες ημέρες είχε βγει ένας τηλεμαιντανος λοιμωξιοτετοιος και είπε ότι τον Οκτώβρη θα έχουμε το τέταρτο κύμα και υπαίτια θα είναι κάποια μετάλλαξη. Τέτοια σιγουριά ο μπαγάσας για 7 μήνες από τώρα......
Μπα έχουν και τέταρτο κύμα οι κορονοιοι ? Να προσέχει στο πέμπτο κύμα το "αντιμαμαλο".
 
Εγώ είμαι σίγουρος πως θα αυξήσουν την έκτακτη εισφορά υπέρ ομοσπονδίας, υπέρ συλλόγου και ότι άλλο σκεφτούν.
Λογικο μου ακουγεται τοσα εξοδα πανε ελα στο Καραουλι με συνοδεια την προμηθεια καρβελιου και φετας στα παλιοκουνδουρα
βαλε και το σαλιο που σπαταλησε να πεισει τον Σκορδαλια υπερ μας συν τα βιντεο
μην ειμαστε και αχαριστοι
 
Εγώ είμαι σίγουρος πως θα αυξήσουν την έκτακτη εισφορά υπέρ ομοσπονδίας, υπέρ συλλόγου και ότι άλλο σκεφτούν.
Μα είναι λογικό τόσους αγώνες έκαναν τι σεζόν που πέρασε ,άσε που μπορεί να κακομαθουμε γι'αυτό είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να δημιουργήσει η ομοσπονδία ένα κομποδεμα ασφαλείας για το μέλλον.( Μη βάρατε όλοι μαζί).
 
Η ΚΣΕ μαζί με την ΝΔ θα μας πουλήσουν το παραμυθάκι ότι τελικά μετά από αγώνα της ΚΣΕ ο νόμος για της στειρωσεις δεν πέρασε, λες και στην οποιαδήποτε προσφυγή σε ευρωπαϊκό δικαστήριο αυτός ο τραγελαφικός νόμος θα πέρναγε, θα μας πουλήσουν και των αγώνα που έδωσαν για την μείωση του κόστους των αδειών. Ρε για πόσο μακακες μας περνάτε? Μαύρο Μαύρο Μαύρο, δεν ξεχνώ, δεν δωροδοκούμαι, δεν χρηματιζομαι με κυνηγούς τα βάλατε όχι με χλιμιτζουρες που έχετε μάθει να συναναστρεφεστε. Αυτά αλλού όχι στους Έλληνες κυνηγους.
 
Εγώ περιμένω να δω και τι Ρυθμιστική θα είναι αυτή που θα βγάλουν φετος. Το τρυγονι το φοβάμαι πολυ. Γενικά φοβάμαι μην πετσοκοψουν τιποτα δεκαπενθημερα αρχή και τελος. Ειδωμεν....
 
Εγώ περιμένω να δω και τι Ρυθμιστική θα είναι αυτή που θα βγάλουν φετος. Το τρυγονι το φοβάμαι πολυ. Γενικά φοβάμαι μην πετσοκοψουν τιποτα δεκαπενθημερα αρχή και τελος. Ειδωμεν....
Πιστεύω έναρξη δν θα υπάρχει στις 20 αυγούστου...παρά μόνο 15 σεπτέμβρη κ έπειτα όπου σχετικά ανοίγουν κ τα περισσότερα θηράματα...
Όσο για το τρυγόνι κάτι θα κόψουν....ίσως 5 θηράματα άνα άτομο....
Μακάρι ψεύτης να βγω....
 
Εγώ περιμένω να δω και τι Ρυθμιστική θα είναι αυτή που θα βγάλουν φετος. Το τρυγονι το φοβάμαι πολυ. Γενικά φοβάμαι μην πετσοκοψουν τιποτα δεκαπενθημερα αρχή και τελος. Ειδωμεν....
Αν δεν το κάνουν φέτος, θα το κάνουν του χρόνου
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top