Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αποφάσισαν οι "σοφοί" να ανοίξουν τα σχολεία 1η φεβρουαριου. Όχι τα χιονοδρομικά και τα πρακτορεία ΟΠΑΠ. Κουβέντα για το κυνήγι ...
Θα μας τον ανηξουν αποψε η την δευτερα ειπαμε .....μην λεμε παλη τα ιδιαfgr2

 
View attachment 21899

Λογικα την ιδια ευαισθησία θα πρεπει να δειχνει και
οταν του σερβιρουν δυο σπαλομπριζολες
Της αφηνει ανεπαφες στο πιατο και τσιμπολογαει μαρουλοσαλατα με καψαλισμενο ψωμι .think.
Τι πινουνε στα βουνα πρωι πρωι ρε φιλε ποοοοοο
 
Η βεβαιωση τυπου Α αλλα και το χαρτι απο εργανη (διαφορετικα πράγματα), δεν αναφερουν ημερες πανω.... Ειδικά η βεβαιωση τυπου σε αντιθεση με την βεβαιωση απο την Εργανη, δεν γραφει Περιφερειακες ενοτητες αλλα Περιφερεια (ειναι "καλυτερη" δλδ)...
Δεν είναι διαφορετικά πράγματα!

Το χαρτί που μας έδωσε ο εργόδότης μας αναφέρει ώρες και ημερές μετακίνησης καθώς και την περιφερειακή ενότητα ή περιφέρεια. Επίσης αναφέρει και τα στοιχεία του υπευθύνου της εταιρίας τον οποίο μπορούν να καλέσουν για επιβεβαιώση. Οι βεβαιώσεις αυτές βγήκαν από τα στοιχεία του ΕΡΓΑΝΗ.

Αν κάποιος συνάδελφος στην δουλειά πρέπει να μετακινηθεί εκτός νομού...τότε του δίνουν άλλο χαρτί που δικαιολογεί την μετακίνηση εκτός νομού. Η γυναίκα μου που πήγε για δουλειά στην Μεσσηνία στο πήγαινε την στάμάτησαν μια φορά....ενώ στην επιστροφή 6!
 
Την ίδια ώρα, σύμφωνα με πληροφορίες του Newsbomb.gr οι ειδικοί εισηγήθηκαν να επιτραπεί από την Δευτέρα 25 Ιανουαρίου το κυνήγι και το ψάρεμα.
Καθε εβδομαδα εισηγουνται θετικα... για αυτο εχει ανοιξει. Ρε κλωτσιες που θελουν!
 
Το θέμα δεν είναι η μετακίνηση αλλά ο λόγος για τον οποίο γίνεται αυτή,και το κυνήγι δεν είναι ένας από αυτούς! Κάποιοι από εδώ μένουν 5 λεπτά από τον κυνηγότοπο, μπορούν να πάνε να δουν αν έχει πουλιά αλλά αν πάρουν όπλο γίνονται παράνομοι ως προς την μετακίνηση. Η μετακίνηση με το αμάξι για άθληση δεν επιτρέπεται, κάνουν τα στραβά μάτια από την βλακεία του Κούλη και μετά!!!
 
Στην εργανη στις σημειώσεις γράφεις " ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΆΓΚΕΣ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΊΡΗΣΗΣ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΕΊΤΑΙ ΣΕ ΌΛΗ ΤΗΝ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑ"
Αυτό μόνο αν θέλει ο εργοδότης το κάνει!

Εμείς εδώ....1.000 άτομα ο εργοδότης είναι τυπικός και τέτοιες χάρες δεν κάνει! Αν για παράδειγμα κάποιος φίλος κυνηγός δουλεύει σε σούπερ μάρκετ....δεν νομίζω ότι ο εργοδότης θα του δώσει τέτοια βεβαίωση!
 
Η εργανη ειναι σοβαρο εντυπο .Δεν γραφει ο εργοδοτηs οτι θελει γιατι μπορει να του κουβαληθουν απο το Σωμα Επιθεωρητων Εργασιαs.
Και μιλαμε παντα για εργαζομενουs. Tωρα αν ο εργαζομενοs εχει μαζι οπλο και φυσιγγια δεν ξερω αλλα μου μοιαζει για κατι αλλο.
Αs τον προσλαβει κτηνοτροφικη μοναδα με κωδικο ΟΣΥΚ 671000 ( επαγγελματιεs θηρευτεs και παγιδευτεs θηραματων )
 
Δεν ρωτω προσωπικα και δε θελω να μου πεις τι κανεις ρε συ...κουβεντα κανουμε για να διαβαζουν και εκεινοι που προβληματίζονται..
Ανεβαίνουν βιντεο στο youtube απο ενα παληκαρι απο Ευβοια καθε μερα σχεδον, και βλεπω τον dimdre να αγχώνεται και να στεναχωριεται και να καθεται μεσα...Παρε άδεια απο την σημαια ρε φιλε, στειλε 1 2 3 6 20 και τραβα στο βουνο, και αμα μπορουν ας ανεβουν!
Με καλη διαθεση τα γράφω ολα!
Αγχωμένος ήμουν Στέφανε! Τώρα πια οχι!!! Τρελαμενος με τους βλακες που μα δουλευουν ειμαι και θα ειμαι για πολυ καιρο. Οσο για τα έγραφα από την Εργανη που λέτε πιο πάνω , το δικό μου έχει ώρες εργασίας και όχι ημερες!!!!!
 
Με πήρε τηλ. φίλη μου πριν από λίγο που έχει πρόσβαση στην Επιτροπή καί η εισήγηση τής Επιτροπής ήταν θετική, από εδώ και έπειτα μου είπε είναι πολιτικό το θέμα.
πάντα πολιτικό ήταν το θέμα , το έχουμε εξαντλήσει αυτό.
ποτέ και κανείς λοιμοξιωλόγος δεν είπε να απαγορευτεί το κυνήγι , απόφαση του Σκορδαλιά ήταν και είναι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top