Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα , ο κυρ τακης ομως δεν ειδε οτι τα τρυγονια τον δουλεψαν , γιατι την ωρα που ανοιξαν τις φτερουγες το θυληκο αφησε 10 αυγα για να μην χαθει το ειδος . Αρα ο κυρ τακης για κυνηγος δεν εκανε μιας και η αντιληψη του ειναι αμοιβαδας.
Αλλα μην σας δημιουργει σκεψεις και εκνευρισμο πως καποιος μπορει να γραφει κατι τετοια , απλα δειτε την κοινωνια μας , οσοι δουλευτε με κοσμο θα δειτε τι τρελα υπαρχει.
Προσφατο παραδειγμα στην δουλεια μπηκε τυπος και επειδη εγινε κατι με λογαριασμους ηρθε να κανει φασαρια στο καταστημα και ενω ηταν με κενο εβαλε πρωτη και αρχισε τις ξερογκαζιες , 15 δευτερολεπτα ακομα και θα ηταν και αυτος να εξομολογηθει στα καναλια οπως η σοφια.

Δηλ θελω να πω οτι η τρελα δεν εχει ορια , εχουμε τρομερα αρρωστους ψυχικα ανθρωπους στην κοινωνια .
Η αλλη φωναζε για τους κυνηγους οτι σκοτωνουν και και και , αλλα του μπακαλιαρου σκορδαλια του γ...ε τα πρεκια σε μια φωτο που ειχε .

Οσο ασχολειστε με αυτους τοσο τεινετε στον παραλογισμο ...
Αιντε καλημερες
 
View attachment 21899

Λογικα την ιδια ευαισθησία θα πρεπει να δειχνει και
οταν του σερβιρουν δυο σπαλομπριζολες
Της αφηνει ανεπαφες στο πιατο και τσιμπολογαει μαρουλοσαλατα με καψαλισμενο ψωμι .think.
Ιστορίες για να ρίξεις στο κρεβάτι καμία γεροντοκόρη οικολογα.
 
Ρε παιδια πραγματικά το εχω απορια...τοσο εδω οσο και στο φβ, κυριως γκρινιαζουμε με συνήθη επιχειρηματολογια το "γιατι επιτρέπετε η πεζοπορια στην Παρνηθα, και οχι το κυνηγι", "γιατι επιτρεπεται το μοτο κρος στο Καπανδρίτι και οχι το κυνηγι", " γιατι οι αλλοδαποί λαθρο ψαρευουν στα λιμανια, και εμείς απαγορευεται" και αλλα διαφορα τετοια...
Δεν θέλω να σας τρομαξω, αλλα πουθενα δε λεει οτι μπορεις να φυγεις απο Καλλιθέα και να πας Τατοι για πεζοπορια, ουτε Καπανδρίτι για εντουρο...Απλα αυτοι σφυριζουν αδιάφορα και πανε...Εμεις δε παμε, τοσο απλο...

Και μην ακουσω δικαιολογια οτι εμας μας "κυνηγανε"...οσα περιστατικα εχουν γραψει σε χιονοδρομικα το ΣΚ πχ, εχουν γραψει και για κυνήγι...
Εθελοντες κοροιδα ειμαστε, ειναι απλο...
 
Τώρα μιλάγαμε με τον πρόεδρο του συλλόγου...Δεν θα ανοίξει από ότι είπε...Η κουβέντα του ήταν χαρακτηριστικά "Το αφήνουμε και βλέπουμε"...Με το μονόκυαλο που είχαν οι πειρατές θα μας ψάχνετε τον Αύγουστο να βγάλουμε άδεια!
 
Τώρα μιλάγαμε με τον πρόεδρο του συλλόγου...Δεν θα ανοίξει από ότι είπε...Η κουβέντα του ήταν χαρακτηριστικά "Το αφήνουμε και βλέπουμε"...Με το μονόκυαλο που είχαν οι πειρατές θα μας ψάχνετε τον Αύγουστο να βγάλουμε άδεια!
Καλα δεν εχει κ αδικο...αστο και βλεπουμε Φλεβαρης μπηκε.RESPECT.
 

“Σφάζονται παλικάρια”… στα πόδια των κυνηγών​

Η αλήθεια όμως είναι μια … Η δρυς έπεσε… και ως γνωστόν πας ανηρ, ικανός ή ανίκανος προσπαθεί να ξυλευθεί.
Τα πολιτικά κόμματα έχουν μυρίσει κάρμα και γυροφέρνουν σαν τα όρνια, προσπαθώντας να αρπάξουν το μεγαλύτερο κομμάτι. Με μεγάλη μαεστρία έχουν οδηγήσει τους κυνηγετικούς παράγοντες στη μόνη επιλογή, να ζητήσουν γονυπετής τη βοήθειά τους.
Πρέπει να δούμε την ωμή πραγματικότητα. Είναι όλοι τους περαστικοί και το ενδιαφέρον τους είναι ψεύτικο. όπως ψεύτικα είναι τα λόγια και κίβδηλο το ενδιαφέρον των ερωτώντων βουλευτών. Όλοι μας βλέπουν ως “κουκιά”. Είμαστε οι ψήφοι τους και μόνο έτσι μπορούν να αντιληφθούν τη δύναμή μας.
Οι κυνηγετικές οργανώσεις και τα πρόσωπα που μας εκπροσωπούν πρέπει να διευκρινίζουν στους κομματικούς – πολιτικούς επισκέπτες τους ότι ο ρόλος τους ως θεσμικοί συνομιλητές του κράτους είναι η προώθηση των κυνηγετικών θεμάτων και όχι ο πολιτικός εναγκαλισμός και η έκφραση κομματικής συμπάθειας.
 
View attachment 21899

Λογικα την ιδια ευαισθησία θα πρεπει να δειχνει και
οταν του σερβιρουν δυο σπαλομπριζολες
Της αφηνει ανεπαφες στο πιατο και τσιμπολογαει μαρουλοσαλατα με καψαλισμενο ψωμι .think.
Καλά αυτό σας έκανε εντύπωση?

Το ότι πήρε δυο τρυγόνια μονοτουφεκιά....φαντάζομαι το έχετε ξαναδεί!

Να μάθουμε όπλο, φυσίγγια και τσοκ παρακαλώ!
 
Καλά αυτό σας έκανε εντύπωση?

Το ότι πήρε δυο τρυγόνια μονοτουφεκιά....φαντάζομαι το έχετε ξαναδεί!

Να μάθουμε όπλο, φυσίγγια και τσοκ παρακαλώ!
Καλά έγραψα εγώ λοιπόν ότι το μαυρο ήταν από Αλβανία τώρα πιστοποιήθηκε, αυτό δεν το είχα προσέξει μόνον τουφέκια 2 τρυγόνια? Που είσαι ρε Γιαννάκη Λομβερδο αυτός ο μπάρμπας Τάκης μας ξεφτίλισε.
 
Ρε παιδια πραγματικά το εχω απορια...τοσο εδω οσο και στο φβ, κυριως γκρινιαζουμε με συνήθη επιχειρηματολογια το "γιατι επιτρέπετε η πεζοπορια στην Παρνηθα, και οχι το κυνηγι", "γιατι επιτρεπεται το μοτο κρος στο Καπανδρίτι και οχι το κυνηγι", " γιατι οι αλλοδαποί λαθρο ψαρευουν στα λιμανια, και εμείς απαγορευεται" και αλλα διαφορα τετοια...
Δεν θέλω να σας τρομαξω, αλλα πουθενα δε λεει οτι μπορεις να φυγεις απο Καλλιθέα και να πας Τατοι για πεζοπορια, ουτε Καπανδρίτι για εντουρο...Απλα αυτοι σφυριζουν αδιάφορα και πανε...Εμεις δε παμε, τοσο απλο...

Και μην ακουσω δικαιολογια οτι εμας μας "κυνηγανε"...οσα περιστατικα εχουν γραψει σε χιονοδρομικα το ΣΚ πχ, εχουν γραψει και για κυνήγι...
Εθελοντες κοροιδα ειμαστε, ειναι απλο...
Φίλε ποοοοοοσο δίκιο έχεις.
Πες τα όμως πιο δυνατά γιατί δεν ακούστηκε εδώ μέσα.
Είπα και σε άλλο μνμ μου πόσο κιοτηδες γίναμε.
Πως θα διεκδικήσουμε και θα αγωνιστούμε όταν μας έχουν φοβισμένους και δεν χρειάζεται να είναι η εξουσία πάντα αυτή που μας φοβίζει...
 
Φίλε ποοοοοοσο δίκιο έχεις.
Πες τα όμως πιο δυνατά γιατί δεν ακούστηκε εδώ μέσα.
Είπα και σε άλλο μνμ μου πόσο κιοτηδες γίναμε.
Πως θα διεκδικήσουμε και θα αγωνιστούμε όταν μας έχουν φοβισμένους και δεν χρειάζεται να είναι η εξουσία πάντα αυτή που μας φοβίζει...
ρε παιδια αθηνα ειμαστε εμεις!μια φορα θα σου τυχει!δηλαδη θα πρεπει να κρυψεις το οπλο,να μην φορας και ρουχα κυνηγητικα και να μην πεσεις και σε κανεναν οικολογο περιεργο στο καπανδριτ ιπχ που να μην παρει και τηλ καμμια αστυνομια ,δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα οπως ειναι στην επαρχια!μην λεμε οτι θελουμε !μια φορα θα σου τυχη εγω δεν θελω να πληρωσω την αδεια τριπλη ,την πληρωσαμε τζαμπα φετος που την πληρωσαμε!
 
ρε παιδια αθηνα ειμαστε εμεις!μια φορα θα σου τυχει!δηλαδη θα πρεπει να κρυψεις το οπλο,να μην φορας και ρουχα κυνηγητικα και να μην πεσεις και σε κανεναν οικολογο περιεργο στο καπανδριτ ιπχ που να μην παρει και τηλ καμμια αστυνομια ,δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα οπως ειναι στην επαρχια!μην λεμε οτι θελουμε !μια φορα θα σου τυχη εγω δεν θελω να πληρωσω την αδεια τριπλη ,την πληρωσαμε τζαμπα φετος που την πληρωσαμε!
Ρε συ οκ σεβαστο και δεν το κρινω, αλλα και αυτος που παει πεζοπορία τον ιδιο φοβο εχει (θεωρητικά τουλαχιστον)...ολοι με χαρτι δουλειας ανεβαινουν Κυριακες στο Μπαφι και δεν τους λέει κανείς τπτ, γιατι δε προβλέπεται να αποδειξεις αν πας για δουλεια η οχι...Εμεις εδω εχουμε βγαλει απο μονοι μας, οτι θα ελέγξουν το αυτοκινητα, θα ανέβουν στο βουνο με το περιπολικό να σε βρουν και αλλα τετοια...
Οποτε μην μπαινουμε σε αντιπαραβολή με το τι κανουν οι αλλοι....αυτο λεω απλα...Δεν επιτρέπεται το ενα και απαγορεύεται το αλλο...Και τα δυο απαγορεύονται...

Παρεπιπτόντως και γω Αθηνα είμαι...
 
Ρε συ οκ σεβαστο και δεν το κρινω, αλλα και αυτος που παει πεζοπορία τον ιδιο φοβο εχει (θεωρητικά τουλαχιστον)...ολοι με χαρτι δουλειας ανεβαινουν Κυριακες στο Μπαφι και δεν τους λέει κανείς τπτ, γιατι δε προβλέπεται να αποδειξεις αν πας για δουλεια η οχι...Εμεις εδω εχουμε βγαλει απο μονοι μας, οτι θα ελέγξουν το αυτοκινητα, θα ανέβουν στο βουνο με το περιπολικό να σε βρουν και αλλα τετοια...
Οποτε μην μπαινουμε σε αντιπαραβολή με το τι κανουν οι αλλοι....αυτο λεω απλα...Δεν επιτρέπεται το ενα και απαγορεύεται το αλλο...Και τα δυο απαγορεύονται...

Παρεπιπτόντως και γω Αθηνα είμαι...
Στέφανε νομίζω κάνεις λάθος για περίπατο ή άθληση με τον κωδικό 6 επιτρέπετε ελεύθερα η μετακίνηση εντός περιφερειακής ενότητας. Το Σάββατο που μας πέρασε ανέβηκα Πάρνηθα και με σταμάτησε περιπολικό ακριβώς μετά τις ταβέρνες....του έδειξα το χαρτί.....και έφυγα κύριος. Όσον αφορά τα υπόλοιπα που λες ναι έχεις δίκιο....μόνοι μας δημιουργούμε τους φόβους μας.
 
ολοι με χαρτι δουλειας ανεβαινουν Κυριακες στο Μπαφι και δεν τους λέει κανείς τπτ, γιατι δε προβλέπεται να αποδειξεις αν πας για δουλεια η οχι
Το χαρτί για δουλειά....ή αλλιώς η βεβαίωση τύπου Α βγαίνει από το σύστημα ΕΡΓΑΝΗ και αναφέρει συγκεκριμένες ώρες και ημέρες σύμφωνα με τα όσα έχει δηλώσει ο εργόδότης σου.

Σε ότι αφορά....τα δικά μας...συμφωνώ ότι έχουμε ξεφύγει στο τι φανταζόμαστε ότι θα γίνει σε έναν έλεγχο!
 
Στέφανε νομίζω κάνεις λάθος για περίπατο ή άθληση με τον κωδικό 6 επιτρέπετε ελεύθερα η μετακίνηση εντός περιφερειακής ενότητας. Το Σάββατο που μας πέρασε ανέβηκα Πάρνηθα και με σταμάτησε περιπολικό ακριβώς μετά τις ταβέρνες....του έδειξα το χαρτί.....και έφυγα κύριος. Όσον αφορά τα υπόλοιπα που λες ναι έχεις δίκιο....μόνοι μας δημιουργούμε τους φόβους μας.
Ωραια και γιατι δε στελνεις 6 να πας κυνηγι στα Δερβενοχώρια?
 
Το χαρτί για δουλειά....ή αλλιώς η βεβαίωση τύπου Α βγαίνει από το σύστημα ΕΡΓΑΝΗ και αναφέρει συγκεκριμένες ώρες και ημέρες σύμφωνα με τα όσα έχει δηλώσει ο εργόδότης σου.

Σε ότι αφορά....τα δικά μας...συμφωνώ ότι έχουμε ξεφύγει στο τι φανταζόμαστε ότι θα γίνει σε έναν έλεγχο!
Η βεβαιωση τυπου Α αλλα και το χαρτι απο εργανη (διαφορετικα πράγματα), δεν αναφερουν ημερες πανω.... Ειδικά η βεβαιωση τυπου σε αντιθεση με την βεβαιωση απο την Εργανη, δεν γραφει Περιφερειακες ενοτητες αλλα Περιφερεια (ειναι "καλυτερη" δλδ)...
 
Ρε παιδια μην μου λετε τι γραφει και τι δε γραφει.....
Η ερωτηση μου βασικα ειναι: σας ενοχλησε κανεις στο βουνο? Γιατι εμενα, να το πω και πιο απλα, δεν με εχουν ενοχλησει για την ωρα...
Περασε κανεις τα διοδια με 6 και του ειπαν θα ελέγξουμε το αυτοκινητο?
Εδειξα εγω το χαρτι για τις ελιες στα διοδια, και καθισε να μετρησει τα στρέμματα ο μπατσος, να δει αν γινεται να μαζευω ελιες φλεβαρη μηνα?!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top