Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το κλασσικό κόλπο είμαι πονηρός και για να γλιτώσω τις φάπες το παίζω χαζός... Το δίδαξε πρώτος ο ΓΑΠ... Ολοι τον λέγαν χαζό, αλλά ήξερε πολύ καλά και το τι έκανε και γιατί το έκανε... Είτε βλακας είτε πονηρός ο συγκεκριμένος πολιτικαντης πάλι μαύρισμα θελει και αυτός και οι όμοιοι του ΤΕΛΟΣ...
Πόσο δίκιο για το μαύρισμα...
Αλλά θα γίνει ❓
Πιστεύω πως το μαύρισμα και μια ανακοινώσει τώρα αλλά και πριν από κάθε εκλογικη αναμέτρηση με τους πολιτικούς και λοιπούς αξιωματούχους που μας μαντρωσαν μέσα με το έτσι θέλω θα ήταν η καλύτερη λύση από την ΞΕ.
Δίπλα από κάθε όνομα και η φωτογραφία του κυρίου.
 
Κλασικός κλασομπανιερας πολιτικός της χώρας.
Δεν εκπλήσσομαι με την κωλοτουμπα.
Όταν θα τους καλέσουν στις κοπές να δεις τι όμορφα λόγια θα λέει...
Όποιος σύλλογος η Ομοσπονδία καλέσει κυβερνητικό σε εκδηλώσεις είναι για φτυσιμο.
 
Πόσο δίκιο για το μαύρισμα...
Αλλά θα γίνει ❓
Πιστεύω πως το μαύρισμα και μια ανακοινώσει τώρα αλλά και πριν από κάθε εκλογικη αναμέτρηση με τους πολιτικούς και λοιπούς αξιωματούχους που μας μαντρωσαν μέσα με το έτσι θέλω θα ήταν η καλύτερη λύση από την ΞΕ.
Δίπλα από κάθε όνομα και η φωτογραφία του κυρίου.
Δεν χρειάζεται η Συνομοσπονδία να μας πει ποιοι μας ξεσκίζουν φέτος. Όλοι το ξέρουμε και όλοι πρέπει να τους μαυρισουμε. Και αν κατέβει κόμμα στις εκλογές από κυνηγούς και ψαραδες και δεν το ψηφίσουμε με χέρια και ποδάρια, είμαστε άξιοι της μοίρας μας ως κυνηγοι. Και φυσικά το μαύρο πρέπει να πάει σε όλους της ΝΔ. Γιατί αν ψηφίσω τον Α που είπε ότι είναι υπέρ των κυνηγών και όχι τον Β που είναι κατα, πάλι ο Κουλης θα είναι κερδισμένος.
 
ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ Η ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ
Κατά τη χθεσινή μου συμμετοχή στην εκπομπή «ΕΡΤ Σαββατοκύριακο» ανέφερα επί λέξει «Το κυνήγι σε τελική ανάλυση δεν προσφέρει τίποτα στο λιανεμπόριο».
Ουσιαστικά η παρέμβαση μου αυτή ήταν συγκριτική με όλο το λιανεμπόριο και την επίδραση που έχει στο συνολικό ΑΕΠ της χώρας.
Δυστυχώς, η διατύπωση δεν ήταν σωστή και προκάλεσε πλήθος δικαιολογημένων αρνητικών σχολίων.
Δεν υποβαθμίζω καθόλου τη συμμετοχή στο ΑΕΠ της χώρας του λιανεμπορίου του προερχόμενου από το κυνήγι. Ενημερώθηκα, μάλιστα, από φίλους ότι ο σχετικός ετήσιος τζίρος ξεπερνά το 1,5 δις ευρώ.
Πιστεύω, ότι η κυβέρνηση σε συνδυασμό με τις εισηγήσεις της επιτροπής των λοιμωξιολόγων θα εξετάσει άμεσα τη δυνατότητα να επιτραπεί το κυνήγι και το ερασιτεχνικό ψάρεμα σε όλη τη χώρα.
Συνεχίζω να συνεργάζομαι με τους κυνηγετικούς συλλόγους, ειδικά της Θεσσαλονίκης, με στόχο να προωθώ ορισμένα δίκαια αιτήματά τους.
Ο κωλοτουμπας.....δεν εχει συνειδητοποιησει οτι ειναι θεσμος και οτι βγαζει το στομα του πρεπει να ισχυει......στην δουλεια μας ο καθενας μας αν το στομα βγαλει οτι νομιζει και στο περιπου το λιγοτερο θα βρει τον μπελα
του......το χειροτερο να τον διωξουν.....αλλα αυτος πεταξε την ΚΟΤΣΑΝΑ και τωρα βαζει οπισθεν...
 
Δεν χρειάζεται η Συνομοσπονδία να μας πει ποιοι μας ξεσκίζουν φέτος. Όλοι το ξέρουμε και όλοι πρέπει να τους μαυρισουμε. Και αν κατέβει κόμμα στις εκλογές από κυνηγούς και ψαραδες και δεν το ψηφίσουμε με χέρια και ποδάρια, είμαστε άξιοι της μοίρας μας ως κυνηγοι. Και φυσικά το μαύρο πρέπει να πάει σε όλους της ΝΔ. Γιατί αν ψηφίσω τον Α που είπε ότι είναι υπέρ των κυνηγών και όχι τον Β που είναι κατα, πάλι ο Κουλης θα είναι κερδισμένος.
Δημητρη να ειμαστε ευχαριστημενοι εαν παρει εστω μια ψηφο απο καθε οικογενεια κυνηγου .....
 
Κλασικός κλασομπανιερας πολιτικός της χώρας.
Δεν εκπλήσσομαι με την κωλοτουμπα.
Όταν θα τους καλέσουν στις κοπές να δεις τι όμορφα λόγια θα λέει...
Μου άρεσε πολύ η επιστημονική σου τοποθέτηση εύγε.
 
Δημητρη να ειμαστε ευχαριστημενοι εαν παρει εστω μια ψηφο απο καθε οικογενεια κυνηγου .....
Το έγραψα και εχθές. Ο Βαρουφακης μπήκε στην Βουλή με 194 χιλιάδες ψηφους. Μόνο οι φετινές κυνηγετικες άδειες είναι 170 χιλιάδες. Θέλησή υπάρχει από αυτούς τους 170 000; Η μονο όταν τους πιάνει τον κωλο η ΝΔ και η κάθε ΝΔ , αρχίζει η κλάψα και το αναθεμα. Ιδού η ευκαιρία λοιπόν!
 
Το έγραψα και εχθές. Ο Βαρουφακης μπήκε στην Βουλή με 194 χιλιάδες ψηφους. Μόνο οι φετινές κυνηγετικες άδειες είναι 170 χιλιάδες. Θέλησή υπάρχει από αυτούς τους 170 000; Η μονο όταν τους πιάνει τον κωλο η ΝΔ και η κάθε ΝΔ , αρχίζει η κλάψα και το αναθεμα. Ιδού η ευκαιρία λοιπόν!
Γιαυτο λεω.....ας παρει και μονο μια.......οταν ερθει η ωρα της καλπης ....θα λεμε "....α δεν μου αρεσει αυτος που μπηκε υποψηφιος.....α δεν μου αρεσει ο αλλος κλπ....."
 
Γιαυτο λεω.....ας παρει και μονο μια.......οταν ερθει η ωρα της καλπης ....θα λεμε "....α δεν μου αρεσει αυτος που μπηκε υποψηφιος.....α δεν μου αρεσει ο αλλος κλπ....."
Ότι έγινε καί στις προηγούμενες εκλογές.
 
Δεν χρειάζεται η Συνομοσπονδία να μας πει ποιοι μας ξεσκίζουν φέτος. Όλοι το ξέρουμε και όλοι πρέπει να τους μαυρισουμε. Και αν κατέβει κόμμα στις εκλογές από κυνηγούς και ψαραδες και δεν το ψηφίσουμε με χέρια και ποδάρια, είμαστε άξιοι της μοίρας μας ως κυνηγοι. Και φυσικά το μαύρο πρέπει να πάει σε όλους της ΝΔ. Γιατί αν ψηφίσω τον Α που είπε ότι είναι υπέρ των κυνηγών και όχι τον Β που είναι κατα, πάλι ο Κουλης θα είναι κερδισμένος.
Είναι δεδομένο ότι η ΝΔ δεν θα δει ψήφο δική μου ή συγγενών μου στις επόμενες δύο τουλάχιστον εκλογές.
Όποιος κι αν αν έρθει να με πλησιάσει.
Εχω μια μικρή σχεση και πάρε δώσε με αυτήν την παράταξη.
Μάλλον καλύτερα παρελθοντικός χρόνος είχα λοιπον σχέση.
Όμως νομίζω πως ένα κόμμα κυνηγών δεν χρειάζεται στην βουλή.
Αν γίνει θα βοηθήσω και θα στηρίξω εννοείτε αλλά ξαναλέω δεν χρειάζεται στην βουλή.
Εκτιμώ πως αν μπει στην βουλή θα έχει την τύχη του λεβέντη, ποταμιου, λαός, ανελ κτλ.
Θα πρέπει να ψηφίζει ή να συμμετέχει σε διάφορα που θα έρθουν σε κόντρα με τους ψηφοφόρους και αναγκαστικά θα διαλυθει.

Γι αυτό περισσότερο χρήσιμη είναι μια δραστήρια και με εξωστρέφεια συνομοσπονδία κατά την γνώμη μου.
 
Είναι δεδομένο ότι η ΝΔ δεν θα δει ψήφο δική μου ή συγγενών μου στις επόμενες δύο τουλάχιστον εκλογές.
Όποιος κι αν αν έρθει να με πλησιάσει.
Εχω μια μικρή σχεση και πάρε δώσε με αυτήν την παράταξη.
Μάλλον καλύτερα παρελθοντικός χρόνος είχα λοιπον σχέση.
Όμως νομίζω πως ένα κόμμα κυνηγών δεν χρειάζεται στην βουλή.
Αν γίνει θα βοηθήσω και θα στηρίξω εννοείτε αλλά ξαναλέω δεν χρειάζεται στην βουλή.
Εκτιμώ πως αν μπει στην βουλή θα έχει την τύχη του λεβέντη, ποταμιου, λαός, ανελ κτλ.
Θα πρέπει να ψηφίζει ή να συμμετέχει σε διάφορα που θα έρθουν σε κόντρα με τους ψηφοφόρους και αναγκαστικά θα διαλυθει.

Γι αυτό περισσότερο χρήσιμη είναι μια δραστήρια και με εξωστρέφεια συνομοσπονδία κατά την γνώμη μου.
Συμφωνώ, για μένα χρειάζεται μόνο στην ευρωβουλή, εκεί μπορούμε να κάνουμε κάτι.
 
*Πρωτη φορα ειδα στην ζωη μου κουκουλοφορο να του γλυστραει η μολοτοφ
να γινεται παραναλωμα και να τρεχει καρφι πανω στα ματ.Να τον σβηνουν με
πυροσβεστηρα και να χανεται απο πισω τους.
Λέω μήπως δεν ήταν κουκουλοφόρος άλλες φορές? Λέω εγώ? Είμαι κ λίγο χαζούλης!
 
Είναι δεδομένο ότι η ΝΔ δεν θα δει ψήφο δική μου ή συγγενών μου στις επόμενες δύο τουλάχιστον εκλογές.
Όποιος κι αν αν έρθει να με πλησιάσει.
Εχω μια μικρή σχεση και πάρε δώσε με αυτήν την παράταξη.
Μάλλον καλύτερα παρελθοντικός χρόνος είχα λοιπον σχέση.
Όμως νομίζω πως ένα κόμμα κυνηγών δεν χρειάζεται στην βουλή.
Αν γίνει θα βοηθήσω και θα στηρίξω εννοείτε αλλά ξαναλέω δεν χρειάζεται στην βουλή.
Εκτιμώ πως αν μπει στην βουλή θα έχει την τύχη του λεβέντη, ποταμιου, λαός, ανελ κτλ.
Θα πρέπει να ψηφίζει ή να συμμετέχει σε διάφορα που θα έρθουν σε κόντρα με τους ψηφοφόρους και αναγκαστικά θα διαλυθει.

Γι αυτό περισσότερο χρήσιμη είναι μια δραστήρια και με εξωστρέφεια συνομοσπονδία κατά την γνώμη μου.
Συμφωνώ Άγγελε. Όταν μπει ένα κόμμα στην βουλή των Ελλήνων θα πρέπει να έχει πρόγραμμα για να κυβερνήσει. Όχι να μπει μόνο για να ζητάει για το κυνήγι και να κάνει αντιπολίτευση. Για τον λόγο αυτό αν ζωντανέψει πάλι το ΚΕΚ ή δημιουργηθεί κάποιο αντίστοιχο θα πρέπει να μπουν μπροστά άνθρωποι που να ξέρουν τι χρειάζεται. Δυστυχώς ως τώρα δεν συμβαίνει αυτό.
 
Αμα δεν δειτε στο καινουργιο ΚΕΚ δικηγορους,ιατρους,οικονομολογους,διεθνολογους,συνταγματολογους
που τους ενωνει ο τροπος ζωης του κυνηγιου,δεν προκειται να δουλεψει για κανενα λογο στην βουλη.
Δεν χρειαζομαστε αυτη την στιγμη αφεντομουτσουναρες του YouTube και κυνηγους καρεκλων απο τις
οποιες κυνηγετικες δραστηριοτητες.
 
Για όσους δεν το γνωρίζουν έφυγε εχτές από τη ζωή ο Βαγγέλης καραμανιδης (super Kill) πολύ νέος και εξερετικος ανθρώπος για όσους τον γνώρισαν
Καλό ταξίδι φίλε μου καλέ Βαγγέλη
Αιωνία η μνήμη του ανθρώπου.
Άφησε πίσω του ένα πολύ δραστήριο γιό, τον Δημήτρη, που συνεχίζει κ επεκτείνει την οικογενειακή επιχείρηση με τον καλύτερο τρόπο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top