Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
δεν εχει κανενα λογο η ΚΣΕ να γινει εισπρακτορας της ΣΚΟΕ
........... όσοι θέλουν ............... όσοι θέλουν .............. όσοι θέλουν...... , να τα βρουν με το ΣΚΟΕ
προφανώς και δεν έχεις εικόνα για την τεράστια γκρίνια που υπάρχει σε πολλούς κυνηγούς που δεν μπορούν να μπούν στα σκοπευτήρια , παρά μόνο αν βγάλουν σκοπευτική ταυτότητα η οποία στοιχίζει περί τα 70 ευρώ το χρόνο.

άρα το να πληρώνουν 5 ευρώ κάθε χρόνο επιπλέον και να μπορούν να μπαίνουν στα σκοπευτήρια όλο τον χρόνο , ...... όσοι βέβαια θέλουν............... θα ήταν πραγματικα ευλογία.

και συγνώμη για την αθυροστομία μου πριν................ είναι και όλα αυτά που περνάμαι.............
 
Ρε μούτρο έζησες εποχές ΠΑΣΟΚ ουίσκι ιπτάμενοι δίσκοι; .drunk.
Θυμαμαι κατι μπαρμπαδες μου που ανεβαιναν απο το χωριο για να πανε
στα μπουζουκια της Αθηνας.Την αλλη μερα μου εδιναν πεντοχιλιαρο αντι
για πεντακοσαρικο με κομματια γυψο στο κεφαλι ακομα ντιρλα!!
 
προφανώς και δεν έχεις εικόνα για την τεράστια γκρίνια που υπάρχει σε πολλούς κυνηγούς που δεν μπορούν να μπούν στα σκοπευτήρια , παρά μόνο αν βγάλουν σκοπευτική ταυτότητα η οποία στοιχίζει περί τα 70 ευρώ το χρόνο.

άρα το να πληρώνουν 5 ευρώ κάθε χρόνο επιπλέον και να μπορούν να μπαίνουν στα σκοπευτήρια όλο τον χρόνο , ...... όσοι βέβαια θέλουν............... θα ήταν πραγματικα ευλογία.

και συγνώμη για την αθυροστομία μου πριν................ είναι και όλα αυτά που περνάμαι.............
ναι εχεις δικιο, ηταν καπως χωρις συναδελφικη αλληλεγγυη η απαντηση μου γιατι δεν με ενδιαφερουν τα σκοπευτηρια και δεν ειχα ποτε επαφη. αν υπαρχει τετοιο προβλημα ειναι λογικο να ζητανε οι κυνηγοι τη βοηθεια του συλλογικου οργανου τους . θα επιμεινω ομως να μην πληρωνουμε ολοι για τη χρηση σκοπευτηριου απο καποιους . Για τη μελλοντικη χρηση ραβδωτου θα πρεπει να ειναι υποχρεωτικα τα σκοπευτηρια, αλλα και παλι οι χρηστες να πληρωνουν
 
Μιλάμε γιά ένα ποσό της τάξης 5-10 ευρώ , αλλά η ΚΣΕ δεν το δέχθηκε."

Καλημέρα!!

Μιλάμε για ένα κόστος ούτε για 2 κουτιά φυσίγγια!

Ασε που άμα θες βάζεις απλά ένα τέλος υπερ ΣΚΟΕ των 5 με 10 ευρώ...το πληρώνει όποιος θέλει...και με αυτό έχει πρόσβαση σε όποιο σκοπευτήριο θέλει 12 μήνες το χρόνο.

Όρεξη για λύσεις και πρωτότυπα πράγματα να έχεις...και δεν χρειάζεται πολύ μυαλό!
 
Με τν Τοτό να ακούσεις, να λιώσεις στα γέλια. .sarcastic.
Όσο ζούμε ελπίζουμε.....αν όχι αυτή την επόμενη βδομάδα θα μας αφήσουν σίγουρα. Βέβαια είπαμε αυτό δεν σημένει ότι το πετύχανε οι κυνηγοπατερες και να ξεπλυθούν τα αμαρτήματα τους.
 
Όσο ζούμε ελπίζουμε.....αν όχι αυτή την επόμενη βδομάδα θα μας αφήσουν σίγουρα. Βέβαια είπαμε αυτό δεν σημένει ότι το πετύχανε οι κυνηγοπατερες και να ξεπλυθούν τα αμαρτήματα τους.
Καλημέρα Θοδωρή είπαμε μακάρι να το προσπεράσουμε όμως χωρίς νά τό ξεχάσουμε.
 
Καλημέρα. Εγώ θα έλεγα να κοινοποιήσουμε όλοι μας το παρακάτω βίντεο στό Facebook , σε forums κ.λ.π . ώστε , να δουν όσο πιο πολλοι γίνεται και αυτά που προσφέρουν κ κάνουν οι Ελληνες κυνηγοί. Και στην τελική , να καταλάβουν ότι οι κυνηγοί και το κυνήγι γενικότερα δεν εχουν σχέση μόνο με την κάρπωση των θηραμάτων. Τώρα όσο αφορά την κυνηγετική ηγεσία που μάς εκπροσωπεί, στο χέρι μας είναι , με την συμμετοχή μας στις αρχαιρεσίες που γίνονται , είτε να τους κρατήσουμε είτε να γινει αλλαγή. Μονοδρομος βέβαια για εμένα , είναι ή όσο το δυνατόν μεγαλύτερη συμμετοχή των κυνηγών, στις αρχαιρεσίες.

 
Κυκλοφορεί μια πληροφορία ότι από τον Δεκέμβρη δεν ξέρω πότε ακριβώς λένε για 1 του μήνα θα κυνηγάμε με κωδικό που θα προστεθεί στα sms και με προϋποθέσεις χωρίς μάλλον ν ανοίξει η μετακίνηση από νομό σε νομό.μακαρι να είναι αλήθεια αλλά ας περιμένουμε το διάγγελμα του koulis
 
Κυκλοφορεί μια πληροφορία ότι από τον Δεκέμβρη δεν ξέρω πότε ακριβώς λένε για 1 του μήνα θα κυνηγάμε με κωδικό που θα προστεθεί στα sms και με προϋποθέσεις χωρίς μάλλον ν ανοίξει η μετακίνηση από νομό σε νομό.μακαρι να είναι αλήθεια αλλά ας περιμένουμε το διάγγελμα του koulis
Καλημέρα από Ναύπλιο. Πού κυκλοφορεί αυτή η πληροφορία; Δεν θέλω να φανώ αρνητικός αλλά το θεωρώ απίθανο. Λογικά θα μπορέσουμε να ξαναβγούμε όταν (χρονικουποθετικός σύνδεσμος ΟΤΕ + ΑΝ) καταργηθούν τα SMS
 
Παρατείνονται έως τις 7 Δεκεμβρίου τα περιοριστικά μέτρα για την προστασία από τον κοροναϊό όπως ανακοίνωσε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Στέλιος Πέτσας.

Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος έκανε λόγο για ενδείξεις μείωσης των κρουσμάτων, μιλώντας για σταδιακή επάνοδο της κανονικότητας.

Χαρακτήρισε επιβεβλημένη την απόφαση της παράταση των μέτρων καθώς όπως είπε το επιδημιολογικό φορτίο είναι επιβαρυμένο σε κάποιες περιοχές, οι οποίες αποτελούν και πηγή ανησυχίας.

πηγή: in.gr
 
Καλημέρα από Ναύπλιο. Πού κυκλοφορεί αυτή η πληροφορία; Δεν θέλω να φανώ αρνητικός αλλά το θεωρώ απίθανο. Λογικά θα μπορέσουμε να ξαναβγούμε όταν (χρονικουποθετικός σύνδεσμος ΟΤΕ + ΑΝ) καταργηθούν τα SMS
Είπαμε δεν είναι σίγουρο.περιμενουμε ολοι
 
Και γω έτσι διάβασα ότι θα μας έχει στις ανακοινώσεις την Παρασκευή. Βλέπουμε. Λίγη αισιοδοξία δεν βλάπτει!!! Να βγούμε να ξεσκασουμε...έστω κ εντός νομού. Αλλά ξαναλέω...δεν χρωστάμε ευχαριστώ σε κανέναν !
 
Και γω έτσι διάβασα ότι θα μας έχει στις ανακοινώσεις την Παρασκευή. Βλέπουμε. Λίγη αισιοδοξία δεν βλάπτει!!! Να βγούμε να ξεσκασουμε...έστω κ εντός νομού. Αλλά ξαναλέω...δεν χρωστάμε ευχαριστώ σε κανέναν !
δηλαδή θα είναι όλα τα ίδια εκτός από κυνήγι ψάρεμα?
χλωμό το κόβω
πάμε για μετά τις 7/12
 
Καλησπέρα!

Μόλις ανακοινώθηκε και επίσημα η παράταση του lockdown για μια ακόμη εβδομάδα....μέχρι τις 7/12.

Δεν ξέρω ρε παιδιά για το κυνήγι...αλλά έχει αρχίσει να με απασχολεί πάρα πολύ το άνοιγμα των σχολείων! Όσοι έχετε μικρά παιδιά Δημοτικού και νήπια...νομίζω με καταλαβαίνετε!

Η παραμονή στο σπίτι....δεν παλεύεται με τους διαβόλους μέσα! Τηλεμάθημα η μικρή....και τηλε-πάρτυ ο μικρός! Ο απόλυτος χαμός!

Καλή δύναμη σε όλους!
 
Οταν ακουω τον μικρο να λεει οτι ακομα και στο Δαφνι εχουν φτιαξει μοναδα κοβιτ με 25 ατομα ασθενεις
και καθε μερα βαζουν και αλλους χλωμο το κοβω για χαλαρωση ποσο μαλλον για κυνηγετικη δραστηριοτητα.
 
δηλαδή θα είναι όλα τα ίδια εκτός από κυνήγι ψάρεμα?
χλωμό το κόβω
πάμε για μετά τις 7/12
Είπαν ότι θα επανέλθουμε σε ζώνες κάτι τέτοιο θα ανακοινώσουνε....τώρα τι και πώς ακριβώς δεν ξέρω.....αλλά το να προσθέσουν το κυνήγι στην έξοδο δεν το βρίσκω ούτε τραβηγμένο ούτε απίθανο γιατί όντως έπεσε πολύ πίεση από αρκετούς βουλευτές.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top