Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
δες λοιπόν την παράνοια..........

όργανον = τι κάνετε εδώ κύριε ?
εσύ = κυνηγάω κυραστυνόμε.
όργανον = απαγορεύεται να κυνηγάτε , δεν το ξέρετε ?
εσύ = όχι κυραστυνόμε δεν απαγορεύεται να κυνηγάω , να μετακινούμε άσκοπα απαγορεύεται , εγώ έχω στείλει SMS άθλησης και αθλούμαι διότι το κυνήγι είναι αναγνωρισμένο ώς άθλημα.
όργανον = δεν ξέρω τι λέτε εσείς κύριε , εγώ έχω εντολή να σας κόψω πρόστιμο.
εσύ = μα .....................

παίρνεις σαν κύριος το προστιματάκι σου και μετά πας στο δικαστήριο.
επειδή δε τα έχεις πάρει στο κρανίο βάζεις και δικηγόρο και μετά από 2-3 αναβολές και κανά 1000 € έξοδα ( ίσως λέω και λίγα ) τελικά δικαιώνεσαι και παίρνεις εντολή δικαστηρίου να σου επιστραφούν τα 300€ που έχεις ήδη πληρώσει. ( θα περιμένεις αρκετά βέβαια αλλά αυτό το ξέρεις ήδη φαντάζομαι.)
ΑΑΑΑ μην ξεχάσω , υπάρχει πιθανότητα να σου έχει αφαιρεθεί και η άδεια ή να έχει κατασχεθεί το όπλο σου μέχρι να δικαιωθείς στο δικαστήριο ( γιατί είναι σίγουρο ότι θα δικαιωθείς ).

αφού λοιπόν περάσουν 2- 3 χρονάκια μέχρι να δικαιωθείς , εσύ κοπανάς το κεφάλι σου στον τοίχο βλέποντας όλους τους άλλους να κυνηγούν όσο εσύ περιμένεις την "τυφλή , κουφή , στραβή," δικαιοσύνη του Ελληνικού κράτους.

και ρωτάω ........ πραγματικά θες να δοκιμάσεις ???????

λέω εγώ τώρα ..............
Τα ειπές όλα χαρακτηριστικοτατα είσαι ωραίος..
 
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι; Πώς κόβει πρόστιμο η αστυνομία σε κάποιον που έχει βγει με τα πόδια (όχι με όχημα) για κυνήγι; Βάσει ποιου νόμου; Δηλαδή αν εγώ μένω μέσα στον κυνηγότοπο, στείλω sms6 και ξεκινήσω με τα πόδια από το σπίτι μου για κυνήγι, με τι δικαιολογία θα με γράψουν; Αφού βάσει νόμου το κυνήγι είναι άθληση και ακόμα δεν απαγορεύεται.
Κυριάκο έχουν βγάλει για ποιους ακριβώς σκοπους προβλεται να στείλεις 6,το κυνηγι και το ψάρεμα δεν είναι μέσα σε αυτά! Επίσης η εκλεγμένη ελληνική κυβέρνηση δια αντιπροσώπων της μας είπε ότι δεν επιτρέπεται το κυνήγι και το ψάρεμα! Τώρα κάτι μάγκες 60ρηδες ας έκαναν καλυτερα την δουλειά τους για να μην φτάναμε εδώ και ας σταματήσουν να φέρονται τόσο ανευθυνα!
 
Όποτε Γιώργο ουσιαστικά επιτρέπεται η όχι ?
Το λέει ξεκάθαρα ο Γιώργος Λευτέρη.
μέχρι να δικαιωθείς στο δικαστήριο ( γιατί είναι σίγουρο ότι θα δικαιωθείς ).
Θα δικαιωθείς ακριβώς επειδή επιτρέπεται. Αλλά.....μην πας. Γιατί όλα θα γίνουν όπως τα περιγράφει ο Γιώργος. Γιατί; Επειδή έτσι. Επειδή μπορούν. Ουσιαστικά δεν σου έχουν κόψει το κυνήγι, το ψάρεμα ή τη βόλτα. Τον τσαμπουκά σου έχουν κόψει.
 
Κυριάκο έχουν βγάλει για ποιους ακριβώς σκοπους προβλεται να στείλεις 6,το κυνηγι και το ψάρεμα δεν είναι μέσα σε αυτά!
Όχι Ηλία, ΔΕΝ έχουν βγάλει για ποιους ακριβώς σκοπούς προβλέπεται να στείλεις 6. Μπορείς να μου βρεις που λέει ότι μπορείς να στείλεις 6 για να κάνεις ποδήλατο ή τρέξιμο ή ότι άλλο θες;
Επίσης η εκλεγμένη ελληνική κυβέρνηση δια αντιπροσώπων της μας είπε ότι δεν επιτρέπεται το κυνήγι και το ψάρεμα!
Επίσης η εκλεγμένη ελληνική κυβέρνηση δια του αντιπροσώπου της κ. Γεωργιάδη μας είπε ότι το κυνήγι και το ψάρεμα δεν θα απαγορευτεί.
Τώρα κάτι μάγκες 60ρηδες ας έκαναν καλυτερα την δουλειά τους για να μην φτάναμε εδώ και ας σταματήσουν να φέρονται τόσο ανευθυνα!
Αυτό ας μας γίνει μάθημα...
 
Κυριάκο θα μπεις τιμωρία
Εξακολουθείς να βάζεις λογικά ερωτήματα σε παράλογο κράτος
Ο λύκος στην αντάρα χαίρεται
Μάντεψε τώρα σε περίπτωση που το κράτος γράψει κάποιον να κυνηγάει έστω και αν ζει μέσα στον κυνηγοτοπο από την στιγμή που είπαν απαγορεύεται και ας μην έχει βγει ΦΕΚ απαγόρευσης τι θα γίνει
Ποιος πιστεύεις ότι θα είναι ο λύκος το κράτος ή ο κάποιος και ποιός το πρόβατο ο κάποιος ή το κράτος;
 
Όχι Ηλία, ΔΕΝ έχουν βγάλει για ποιους ακριβώς σκοπούς προβλέπεται να στείλεις 6. Μπορείς να μου βρεις που λέει ότι μπορείς να στείλεις 6 για να κάνεις ποδήλατο ή τρέξιμο ή ότι άλλο θες;

Επίσης η εκλεγμένη ελληνική κυβέρνηση δια του αντιπροσώπου της κ. Γεωργιάδη μας είπε ότι το κυνήγι και το ψάρεμα δεν θα απαγορευτεί.

Αυτό ας μας γίνει μάθημα...
Κυριάκο αν δεν κάνω λάθος έχει βγει για ποιους ακριβους σκοπους έχει βγει το 6.εννοειται πως το εκλεγμένη κυβέρνηση μπήκε καθαρά σαν τροφή για σκέψη για όλους μας! Τον ψηφίσαμε τον Άδωνι Κυριάκο και δεν είναι φρέσκο προσωπο στον χώρο, μας είχε χορτάσει κωλοτουμπες και πριν από αυτή!
 
Αμα είχε κυνήγι ή μπυραριες ρε Αλεξ ποιος θα ασχολιόταν μαζί τους!
Σωστο ρε Ηλια αλλα μιλαμε για τον μεγαλυτερο λαγο της πολιτικης τωρα.
Ο καραφλας πηρε βεβαιωση προφορικη και ο επομενος εφυγε χωρις
δαχτυλα μετα την χειραψια μαζι του.Τι λεμε τωρα!!
 
Διαβασα όλα όσα γράψατε παραπάνω και έχω να πω ότι μένω 15 λεπτά από τους κυνηγοτοπους των Καθενων , της Αμφιθεας , της Στενής και των Πολιτικών. Για να πάω σε αυτά τα μερη πρέπει να πάρω το αμαξι και να βγω σε κεντρικό δρομο. Η αστυνομία έχει συχνή παρουσία οπότε το 300αρι είναι πιθανο να το αρπάξω και καλύτερα να το φάω σε λουκάνικα και κοψίδια παρα να το δώσω σε αυτους. Μερικοί μπορεί να ρισκάρουν και να πανε. Μπορεί να έχουν 300αρια που τους περισσεύουν ισως. Εδώ τα όργανα-μπουμπούκια που έχουμε εχουν ξαμολυθει και γράφουν γριές για μάσκα έξω από τις αυλοπορτες. Όταν όμως μας γδυνουν οι γύφτοι (αγροτικό μέσα από την αυλή μου έκλεψαν πριν 5 χρονια) σηκώνουν τα χέρια ψηλά και δεν κάνουν τιποτα. Επίσης το δασαρχείο ΔΕΝ μπορεί να γράψει κάποιον παρα μονο για παράβαση του δασικού κώδικα.
 
Άσχετο αλλά διάβαζω οτι στην Αγγλία με την άρση της απαγόρευσης από 2δεκεμβριου κ έπειτα έχουν ήδη αποφασίσει να μπαίνουν στα γήπεδα 4000 κόσμος....κ εμείς εδώ 23νοεμβριου συζητάμε μήπως κ παραταθεί για κάνα δυο βδομάδες ακόμα το lockdown κ μήπως τελικά οι χώροι εστίασης ανοίξουν από το 21... Ειλικρινά δν είναι αστειοτητες αυτές;;;;τώρα όσον αφορά την αστυνομία σε ελέγχει που πας με ότι συνεπάγεται...τώρα αν είσαι σε κάποιο καρτέρι η αστυνομία είναι απίθανο να έρθει απλά εκεί υπάρχει η πιθανότητα του Δασαρχείου το οποίο σ ζητάει να το ακολουθήσεις στο πιο κοντινό τμήμα...αυτά....τώρα ο καθένας κρίνει αν τον παίρνει κ πόσο τον παίρνει να κάνει το χόμπι του...
 
Δεν μας είπαν βέβαια πόσες παραβάσεις βεβαιωσαν τα οργανα συνολικά για να δούμε τι ποσοστό ήταν οι κυνηγοί που έσπασαν την καραντίνα.
Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό της Κυβέρνησης για την ολοκληρωτική απαγόρευση του κυνηγίου μέσω καραντινας,όπως επίσης θεωρώ απαράδεκτο ότι μερικοί (συνάδελφοι) αγνοούν την απαγόρευση.Ολοι μας θέλουμε να ξεχυθουμε στα βουνά, και το έχουμε ανάγκη καθώς μας λείπει.Το να χαρακτιριζεται όμως από 10 ,20 100 άτομα ολόκληρη η κυνηγετική οικογένεια το θεωρώ απαράδεκτο. Σε πολλά σάιτ μας κατηγορούν αναφανδόν όλους τους κυνηγους
 
Αρχηζω να πηστευω ακράδαντα οτι απλος ειμαστε πειραματόζωα της Ευρώπης βλεπουν ...πως θα αντηδρουν οι κοινονιες και αν μπορουν και με τι μεσα να της ελεξουν..... και επηδει εχω φιλαράκια διασπαρτα στην ευρωπη το λοκ νταουν το δικο τους δεν εχει καμια σχεση με το δικο μας.....
 
Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό της Κυβέρνησης για την ολοκληρωτική απαγόρευση του κυνηγίου μέσω καραντινας,όπως επίσης θεωρώ απαράδεκτο ότι μερικοί (συνάδελφοι) αγνοούν την απαγόρευση.Ολοι μας θέλουμε να ξεχυθουμε στα βουνά, και το έχουμε ανάγκη καθώς μας λείπει.Το να χαρακτιριζεται όμως από 10 ,20 100 άτομα ολόκληρη η κυνηγετική οικογένεια το θεωρώ απαράδεκτο. Σε πολλά σάιτ μας κατηγορούν αναφανδόν όλους τους κυνηγους
Αστο λιακο το πραγμα βρομαει πολυ φιλε...περαστηκα μας
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top