Κυνηγετικά Νέα

Μακαρη να τους πνίξουν τα αγριογούρουνα να μην Αφήσουν κολιμπηθροξυλο σε όλλους τους….
Λιάκο,υπάρχει και κόσμος που δεν χρωστάει τίποτα να πληρώνει κατεστραμμένες καλλιέργειες η αυτοκίνητα και μηχανάκια και να κινδυνεύει η ζωή τους!
 
Ξεκινάει ότι περισσότεροι από 300000 κυνηγοί περιμένουν να διαθέσουν τεράστια ποσά και μπλα μπλα Τι προβεπει η νέα ρυθμιστική ; μέχρι τη στιγμή που τυπώνεται το ένθετο δεν υπήρχαν νέα οπότε πάρε την περσινή και όταν έχουμε νέα θα.. ..Και μετά σού λένε γιατί IMG_20230814_105712.jpgτον κυνηγετικό τύπο και γενικά τον τύπο τον πήρε ο διάολος.
 
Ξεκινάει ότι περισσότεροι από 300000 κυνηγοί περιμένουν να διαθέσουν τεράστια ποσά και μπλα μπλα Τι προβεπει η νέα ρυθμιστική ; μέχρι τη στιγμή που τυπώνεται το ένθετο δεν υπήρχαν νέα οπότε πάρε την περσινή και όταν έχουμε νέα θα.. ..Και μετά σού λένε γιατί View attachment 76798τον κυνηγετικό τύπο και γενικά τον τύπο τον πήρε ο διάολος.
Δηλαδη εχουν εξωφυλλο για την νεα ρυθμιστικη και μεσα εχουν την περσινη??? Λενε παλι για επεκταση ληξης για κοτσυφα και υδροβια??? Εχω να αγορασω μια πενταετια.
 
Ξεκινάει ότι περισσότεροι από 300000 κυνηγοί περιμένουν να διαθέσουν τεράστια ποσά και μπλα μπλα Τι προβεπει η νέα ρυθμιστική ; μέχρι τη στιγμή που τυπώνεται το ένθετο δεν υπήρχαν νέα οπότε πάρε την περσινή και όταν έχουμε νέα θα.. ..Και μετά σού λένε γιατί View attachment 76798τον κυνηγετικό τύπο και γενικά τον τύπο τον πήρε ο διάολος.
Δυστηχως εμάς μας πήρε ο διάολος.. που σταματήσαμε να διαβάζουμε αυτό και αλλά κυνηγιτηκα περιοδικά .. μας έφαγε το πληκτρολόγιο…
 
Δυστηχως εμάς μας πήρε ο διάολος.. που σταματήσαμε να διαβάζουμε αυτό και αλλά κυνηγιτηκα περιοδικά .. μας έφαγε το πληκτρολόγιο…
Ηλία ανακυκλωναν τα ίδια και τά ίδια έχει τύχει πολλές φορές σε δεύτερη παρουσίαση-αξιολογηση ενός όπλου να βάλουν το ίδιο άρθρο που είχαν γράψει πριν χρονια με τις ίδιες φωτογραφίες .Έναν νέο μπορεί να τον ξεγελασουν,αλλά κάποιον που τους διαβάζει χρόνια όχι .
 
Πρειν το Ίντερνετ είχα συνδρομή κάθε μήνα στο κυνηγεσία και κυνοφηλια το περίμενα λες και ήταν το καλητερο δώρο ωραία χρόνια ξέγνοιαστα … μετά αρχίσαμε σιγά σιγά στο Αρτέμης εκεί γνώρισα πολλά παιδιά με τα οποία χραφουμε ακόμα.. αρχησαν και η κόντρες όμως για οπλα / φυσηγγια / ιδιογωμοση.. χάσαμε την χαρά και την ουσία του κυνηγιού
 
Πρειν το Ίντερνετ είχα συνδρομή κάθε μήνα στο κυνηγεσία και κυνοφηλια το περίμενα λες και ήταν το καλητερο δώρο ωραία χρόνια ξέγνοιαστα … μετά αρχίσαμε σιγά σιγά στο Αρτέμης εκεί γνώρισα πολλά παιδιά με τα οποία χραφουμε ακόμα.. αρχησαν και η κόντρες όμως για οπλα / φυσηγγια / ιδιογωμοση.. χάσαμε την χαρά και την ουσία του κυνηγιού
Όλα έχουν την χάρη τους Ηλία. Ακόμη και οι κόντρες μεταξύ μας, αρκεί, ότι λέγεται να είναι καλοπροαίρετο και να μην προσβάλλουμε τον συνομιλητή μας.
 
Κάπου διάβασα ότι βγήκανε τα πρόστιματα για τις παραβάσεις . Κάτι δεν έχω καταλάβει , η ώρα είναι ; Η κούραση ;

Μπορώ να κυνηγάω μισή ώρα πριν την Ανατολή και μισή ώρα μετά την Δύση ;
 
Κάπου διάβασα ότι βγήκανε τα πρόστιματα για τις παραβάσεις . Κάτι δεν έχω καταλάβει , η ώρα είναι ; Η κούραση ;

Μπορώ να κυνηγάω μισή ώρα πριν την Ανατολή και μισή ώρα μετά την Δύση ;
Του 2013 είναι αυτό , κάτι τετοιο είχα διαβάσει και εγώ όταν έδωσα εξετάσεις
 

Attachments

  • IMG_6184.jpeg
    IMG_6184.jpeg
    87,5 KB · Προβολές: 38
Κάπου διάβασα ότι βγήκανε τα πρόστιματα για τις παραβάσεις . Κάτι δεν έχω καταλάβει , η ώρα είναι ; Η κούραση ;

Μπορώ να κυνηγάω μισή ώρα πριν την Ανατολή και μισή ώρα μετά την Δύση ;
Έτσι είναι, πολλοί το μπερδεύουν.
 
Η πρώτη φωτό έχει λάθος απαντήσεις. Το σωστό είναι ότι επιτρέπεται το κυνήγι μισή ώρα πριν την Ανατολή και μισή ώρα μετά τη Δύση του ηλίου.
Αυτό είναι παράβαση , ρε μάγκες τι έχω χασει ; Άλλαξε αυτό ; Η δεν καταλαβαίνω ;

Και η παράβαση που δείχνει η φωτό για μισή ώρα μετά την Δύση τι σημαίνει ;
 
Back
Top