Κυνήγι στα Σκόπια

Παίδες για πείτε καμία γνώμη πως μπορούμε να μειωσουμε τις πιθανότητες για φόλα. Προσωπικά θα με ενδιέφερε μόνο το κυνήγι της φασσας. Αν δεν θέλετε να αναφερθειτε δημόσια, στείλτε κάνα πμ. Δεν θέλω να κάνω ούτε στρώματα, ούτε εκατομβες αλλά αν ανέβω δύο μέρες θα ήθελα να τουφεκισω από 20 πουλιά την μέρα. Δεν ξέρω αν ακούγεται παράλογο :)
 
Καλησπερα σε ολους. Μετα απο αποχη ενος ετους λογω φορτου εργασιας φετος αποφασιστηκε εναρξη στα Σκοπια 1-2 Αυγουστου. Πουλια υπαρχουν απ οτι λενε κυριως φασσες και περιστερια αρκει να μην ειμαι εγω ο γκαντεμης. Απο φυσιγγια τα κλασσικα b&p 32gr σε 7αρια καθως και κατι λιγα κουτια gorilla 34gr σε 6αρια που ειχαν ξεμεινει πιστευω θα με καλυψουν... Ελπιζω να ριξουμε τις ντουφεκιες μας χωρις αγχος ειδικα σε φασσες που τις εχω αχτι
 
μη σε προβληματίζει ο 1.5 χρόνος απραξίας,,,το 1ο μπουλουκάκι θα είναι το ζέσταμα το 2ο το ξεκάπνισμα .sarcastic.

σκληροπυρηνικά φυσίγγια,,,,,μηπως να δεις για κατι πιο ελαφρυ ; στο νούμερο με βρίσκεις σύμφωνο για το 7ρι ,,,περνάνε σε διάφορα ύψη και αποστάσεις φασσες/αγριοπερίστερα δεν ειναι σαν τα τρυγόνια που συνήθως σε αυτά τα τερρεν γλείφουν τα λιόσπορα
 
μη φοβάσαι την ελαφριά γόμωση σε ζεστές μέρες,,,,,μεταμορφώνεται βγάζει δόντια,,,,περσι σε κυνήγι ορτυκιού με 24γρ σκητ 9.5 πέρασε μια από πάνω μου ακριβώς και μου έκαναν πλάκα ότι ειναι κοράκι,,,στα 30 μέτρα που υπολογισα περιπου επεσε πατσαβουρα
 
Σπύρο καλά να περάσεις και να το ευχαριστηθείς..shake hands.
Αναμένουμε τις εντυπώσεις σου.
Είναι ένα κυνήγι που θέλω να το κάνω μαζί με ένα κυνήγι πάπιας στον Έβρο..pray to God.
Τώρα από φυσίγγια αν μπορείς να βρεις κάποιο από 30 έως 32γρ σε νούμερο 7,5 θα είσαι αρχηγός.
Ότι και να σου περάσει θα πέσει...
 
Παυλο πρεπει να ειμαι απ τους λιγους φετος που δεν θα ανεβω με νικολακοπουλο και δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο ή κακο...
Σπυρο γιατι το λες αυτο? Δλδ δεν εχει κοσμο φετος ο Νικολακοπουλος ...δεν θα το ελεγα! Παντως οντως ε αυτον δυστυχως γινετε χαμος ,,,, τα χωραφια τα γεμιζει κοσμο ...δυστυχως, αλλα εχει ομως και τα καλυτερα μερη νοικιασμενα. Απο φιλους ακουω οτι ακομη επανω τρυγονια εχει λιγα ...αν και κατα τις 10-15 Αυγ γινονται οι καλες μετακινησεις. Μην πας σε πολλα γρμ απο 28-32 εισαι μια χαρα , ειδικα σταηλιοσπορα τα τρυγονια παιζουν κυριως χαμηλα ...και με 8-9αρι με 3-4* αστρα τα ξεσκιζεις. Τωρα την εποχη που θα πας ..αν μιλαμε για φασσες κ αγριοπεριστερα τοτε ναι 7αρι 30-32 γρμ ειναι σπεσιαλ , μη σου πω ΑΝ εχει κυριως φασσες κ αγριοπεριστερα με 32γρμ 6αρακι 3* θα εισαι αψογος.
 
Η phoenix καθαριστηκε και το αμαξι ειναι ηδη φορτωμενο μεχρι επανω. Ρουχα, φυσιγγια, ντουφεκια, 4 ψυγειακια για τα πουλια μιας και οι προσδοκιες ειναι μεγαλες (μην ειναι η φολα μεγαλη ευχομαι)...μεχρι και ελαιολαδο για την σαλατα πηρε ο πατερας μου γιατι λεει δεν εχουν καλο εκει. Αυριο πρωι αναχωρηση απο Πειραια, το βραδακι θα πινουμε μπυρες στο etno selo κανοντας σχεδια επι χαρτου. Ελπιζω να εχω καμια καλη φωτο με πιτσουνοφασσες να ανεβασω μεθαυριο τετοια ωρα...
 
Η phoenix καθαριστηκε και το αμαξι ειναι ηδη φορτωμενο μεχρι επανω. Ρουχα, φυσιγγια, ντουφεκια, 4 ψυγειακια για τα πουλια μιας και οι προσδοκιες ειναι μεγαλες (μην ειναι η φολα μεγαλη ευχομαι)...μεχρι και ελαιολαδο για την σαλατα πηρε ο πατερας μου γιατι λεει δεν εχουν καλο εκει. Αυριο πρωι αναχωρηση απο Πειραια, το βραδακι θα πινουμε μπυρες στο etno selo κανοντας σχεδια επι χαρτου. Ελπιζω να εχω καμια καλη φωτο με πιτσουνοφασσες να ανεβασω μεθαυριο τετοια ωρα...
παρα πολυ καλα να περασετε και να γεμισετε τα ψυγεια σας.αν επιτρεπετε και θες μπορεις να πεις το κοστος και τι περιλαμβανει το πακετο??
 
Η phoenix καθαριστηκε και το αμαξι ειναι ηδη φορτωμενο μεχρι επανω. Ρουχα, φυσιγγια, ντουφεκια, 4 ψυγειακια για τα πουλια μιας και οι προσδοκιες ειναι μεγαλες (μην ειναι η φολα μεγαλη ευχομαι)...μεχρι και ελαιολαδο για την σαλατα πηρε ο πατερας μου γιατι λεει δεν εχουν καλο εκει. Αυριο πρωι αναχωρηση απο Πειραια, το βραδακι θα πινουμε μπυρες στο etno selo κανοντας σχεδια επι χαρτου. Ελπιζω να εχω καμια καλη φωτο με πιτσουνοφασσες να ανεβασω μεθαυριο τετοια ωρα...
Με το καλο.
 
Back
Top