Κυνήγι & Πολιτική

Δεν είναι λογική αυτή συναδερφε.....τι πάει να πει ποιος θα τα βάλει??? Θα υπάρξουν χορηγοί συνδρομές όπως γίνεται με όπλα τα κόμματα. Μικρότερες βέβαια αλλά θα υπάρξουν. Το θέμα όμως είναι εμείς τι θέλουμε να κάνουμε??? Να βοηθήσουμε ή να καταδικάσουμε πριν δούμε κίνηση??? Ακόμη και να μην τα καταφέρει να μπει το ΚΕΚΑ στη Βουλή...το να βγει δυνατό απ' τις εκλογές είναι εξίσου σημαντικό!!!! Να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι απλά φασαρία σε forum και FB.
Έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα. Τα υπόλοιπα είναι να βρισκόμαστε σε κουβέντα.
 
Είμαι περίεργος να δω τι θα κάνει η ΚΣΕ με αυτό το θέμα; Θα στηρίξει έμπρακτα την προσπάθεια; Και όχι μόνο η ΚΣΕ αλλά και άλλοι οργανισμοί όπως ο ΣΚΟΕ και η ΠΕΒΕΚΕ.
Εγω δεν είμαι περίεργος
Είμαι σίγουρος για το τι θα κάνουν.
Θα στηρίξουν στο φαίνεσθαι αλλά όχι έμπρακτα με διαφήμιση και τρέξιμο.
Ειναι και αυτές οι ρημαδες οι ταυτότητες του κόμματος που θα παίξουν ρόλο.
 
Πολυ φωβαμε οτι η κ.σ.ε η μαλλον η υγεσια της εβαλε την ταφοπλακα του κυνηγιου θα γραφτουν με μαυρα γραμματα για την απολητι απραξια τους ουτε μια φορα δεν βγηκαν μαζη με τους επαναστατες συλλογους στον δρομο ...,ΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΕΣΧΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΥΝΗΓΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΗΖΟΥΝ
 
φυσικά
αλλά καλό είναι να βλέπουμε και την αλήθεια
500 άνθρωποι στο ίντερνετ φαίνονται πολλοί και κάνουν μπούγιο, αλλά όχι κόμμα
όσο για την προσπάθεια, ελεύθερα, για όποιον θέλει
εγώ βάζω ταβάνι τις 30.000 ψήφους
μέχρι τις 180.000 λείπουν 150 χιλιάδες ακόμα
Κώστα επειδη εγω το ανεβασα στο φορουμ εδω , να σου απαντησω οτι δεν κανω φασαρία, παρα ενημέρωση για μια προσπαθεια που σαν κυνηγο ισως και να σε αφορα.
Ο καθένας μας θα αποφασίσει αν τον αφορά και σε τι βαθμό.
Σε αλλα ευρωπαικα κρατη, δε χρειαζεται η συσταση κομματος κυνηγων , γιατι τα αλλα κρατη εχουν μια σειρά, ακολουθουν την κοινη λογική και δεν εξυπηρετουν σκοπιμότητες σε βαρος μερίδας των πολιτών.
Εδω απο την αλλη χρονια τωρα ,ουτε λογική υπάρχει ούτε σειρά.
Επειδη οπως αποδειχτηκε εφετος σε μια ευρωπη που μπορουσαν να δραστηροποιηθουν στη φυση, και σε μια Ελλαδα που βλεπαμε την μια κωλοτουμπα πανω στην αλλη, ισως η μονη φωνη που μπορουμε να εχουμε ειναι ενα κόμμα.
Αλλωστε τοσα χρονια που ψηφιζουμε μεγαλυτερες παραταξεις, ειδατε καμια βελτίωση στη ζωη- στα ονειρα σας και στο μελλον των παιδιων σας εμπρακτρα ; Γιατι εγω ειμαι νεος και δε βλεπω φως στο τουνελ απο πουθενα!

Τωρα για το ποσος κοσμος θα ψηφισει, αν δεν αποδειχτει η μνημη χρυσοψαρου που εχουμε σαν λαος, παρα πολυς κοσμος θα στηριξει την προσπαθεια αυτη και το δηλωνει εδω και πολλους μηνες. Πατησανε κάλο, και αυτο που εκαναν ήταν λάθος.

Δραση - αντιδραση όπως ειπε ενας φιλος καποτε..
 
Μετά απ όσα έγιναν φέτος που τους δόθηκε η ευκαιρία και με όσα ειναι διατιθεμένοι να περάσουν ακόμη , αν η αντίδραση των κυνηγών και ψαράδων ισοδυναμεί με 30.000 ,καλύτερα να βάλουμε τις κάνες .......στον κήπο για να ανεβούν οι φασολιές.
Προσωπικά δεν ζω με αυταπάτες ,όμως ένα μεγάλο νούμερο θα προκαλούσε συνέπειες και θα έδειχνε τα δόντια μας προς πολλές κατευθύνσεις.
Δεν χρειάζεται να λέμε περισσότερα ούτε να συζητάμε ολημερίς τα αυτονόητα.
 
Last edited:
Μετά απ όσα έγιναν φέτος που τους δόθηκε η ευκαιρία και με όσα ειναι διατιθεμένοι να περάσουν ακόμη , αν η αντίδραση των κυνηγών και ψαράδων ισοδυναμεί με 30.000 ,καλύτερα να βάλουμε τις κάνες .......στον κήπο για να ανεβούν οι φασολιές.
Προσωπικά δεν ζω με αυταπάτες ,όμως ένα μεγάλο νούμερο θα προκαλούσε συνεπεις και θα έδειχνε τα δόντια μας προς πολλές κατευθύνσεις.
Δεν χρειάζεται να λέμε περισσότερα ούτε να συζητάμε ολημερίς τα αυτονόητα.
Έτσι ακριβώς. Αν δουν οι Κουληδες και οι Χαρδαλομαλακες ότι οι πιο πολλοί , μετά από τις φάπες που μας έριξαν , σφυρίζουν αδιάφορα, μας πήρε και μας σήκωσε.
 
αυτο θα γινη και μονο.γιατι αυτοι ειμαστε.
πριν απο χρονια ευροεκλογες !!!!τεραστια κοινητοποιηση απο μερικους συλλογους
και μερικους κυνηγους,και μιλαμε για τρεξιμο...αποτελεσμα αυτο που εγραψες 30και κατι χιλιαδες ψηφοι..
Σωστά τα λες. Αλλά τότε δεν υπήρχε αυτο που έγινε τωρα. Αν στους κυνηγούς και τους ψαράδες αρέσει να είναι τα κορόιδα μιας ολόκληρης χώρας όπου όλοι ήταν εξω και έκαναν αυτο που αγαπούσαν και αυτοι εμπαιζονταν απροκαλυπτα , ας ψηφίσουν Κουλη παλι.
 
Είμαι περίεργος να δω τι θα κάνει η ΚΣΕ με αυτό το θέμα; Θα στηρίξει έμπρακτα την προσπάθεια; Και όχι μόνο η ΚΣΕ αλλά και άλλοι οργανισμοί όπως ο ΣΚΟΕ και η ΠΕΒΕΚΕ.
κατά τη γνώμη μου το καλύτερο που θα κάνουν είναι να είναι ουδέτεροι(αδιάφοροι) και το χειρότερο να σαμποτάρουν
 
Last edited:
Κώστα επειδη εγω το ανεβασα στο φορουμ εδω , να σου απαντησω οτι δεν κανω φασαρία, παρα ενημέρωση για μια προσπαθεια που σαν κυνηγο ισως και να σε αφορα.
Ο καθένας μας θα αποφασίσει αν τον αφορά και σε τι βαθμό.
Σε αλλα ευρωπαικα κρατη, δε χρειαζεται η συσταση κομματος κυνηγων , γιατι τα αλλα κρατη εχουν μια σειρά, ακολουθουν την κοινη λογική και δεν εξυπηρετουν σκοπιμότητες σε βαρος μερίδας των πολιτών.
Εδω απο την αλλη χρονια τωρα ,ουτε λογική υπάρχει ούτε σειρά.
Επειδη οπως αποδειχτηκε εφετος σε μια ευρωπη που μπορουσαν να δραστηροποιηθουν στη φυση, και σε μια Ελλαδα που βλεπαμε την μια κωλοτουμπα πανω στην αλλη, ισως η μονη φωνη που μπορουμε να εχουμε ειναι ενα κόμμα.
Αλλωστε τοσα χρονια που ψηφιζουμε μεγαλυτερες παραταξεις, ειδατε καμια βελτίωση στη ζωη- στα ονειρα σας και στο μελλον των παιδιων σας εμπρακτρα ; Γιατι εγω ειμαι νεος και δε βλεπω φως στο τουνελ απο πουθενα!

Τωρα για το ποσος κοσμος θα ψηφισει, αν δεν αποδειχτει η μνημη χρυσοψαρου που εχουμε σαν λαος, παρα πολυς κοσμος θα στηριξει την προσπαθεια αυτη και το δηλωνει εδω και πολλους μηνες. Πατησανε κάλο, και αυτο που εκαναν ήταν λάθος.

Δραση - αντιδραση όπως ειπε ενας φιλος καποτε..
δηλαδή να κάνω μια ερώτηση
πόσοι νομίζετε ότι θα το ψηφίσουν αυτό το κόμμα?
και δεν έχει να κάνει με μνήμη χρυσόψαρου
γιατί από ότι έχω πληροφορηθεί σε κάτι συγκεντρώσεις που έγιναν πήγαν 3 και ο κούκος
ενώ στο φ/β που ανακοινώθηκαν φαινόταν κάτι παραπάνω
έχει περάσει η εποχή των (μικρών) κομμάτων διαμαρτυρίας
το ίδιο ισχύει και για αυτούς που νομίζουν ότι θα αλλάξουν τα πράγματα στις κυνηγητικές οργανώσεις μέσα από τη μαζική συμμετοχή στις εκλογές των κσ και την αλλαγή των δσ
που πρόσφατα ψηφίστηκε ότι δε θα γίνουν τελικά εκλογές μέχρι 31/12/2021 και από του χρόνου βλέπουμε
αλλά και εκλογές να γινόταν τίποτα δε θα άλλαζε
το πολύ πολύ να άλλαζαν τα δσ των κσ, μέχρι εκεί
 
Last edited:
Δεν θα εκπλαγω αν στις επόμενες εκλογές βγεί ο Χαρδαλιάς βουλευτής με ψήφους των κυνηγών , έμμεσα και άμεσα.
ας μην είμαστε μόνο απαισιόδοξοι
ας πάρουμε και το καλό σενάριο
το ΚΕΚΑ παίρνει πάνω από 200.000 ψήφους, πάνω από το 3% δηλαδή και εκλέγει και 10-12 βουλευτές
η ΝΔ είναι αυτοδύναμη κυβέρνηση και το ΚΕΚΑ αντιπολίτευση
κάτι σαν το σημερινό Βελόπουλο ή το Βαρουφάκη
τι νομίζετε ότι θα γίνει? ποια απόφαση μπορούν να επηρεάσουν;
ποιός θα τους λάβει υπόψιν εκτός από τις παραπολιτικές στήλες/σελίδες?
γράψτε τις γνώμες σας όσοι θέλετε
 
ας μην είμαστε μόνο απαισιόδοξοι
ας πάρουμε και το καλό σενάριο
το ΚΕΚΑ παίρνει πάνω από 200.000 ψήφους, πάνω από το 3% δηλαδή και εκλέγει και 10-12 βουλευτές
η ΝΔ είναι αυτοδύναμη κυβέρνηση και το ΚΕΚΑ αντιπολίτευση
κάτι σαν το σημερινό Βελόπουλο ή το Βαρουφάκη
τι νομίζετε ότι θα γίνει? ποια απόφαση μπορούν να επηρεάσουν;
ποιός θα τους λάβει υπόψιν εκτός από τις παραπολιτικές στήλες/σελίδες?
γράψτε τις γνώμες σας όσοι θέλετε
Μπορείς να διαμαρτυρηθείς να κάνεις πορεία με τον βουλευτή σου μπροστά χωρίς να φας ξύλο και δακρυγόνα ,λέμε τώρα.
 
ας μην είμαστε μόνο απαισιόδοξοι
ας πάρουμε και το καλό σενάριο
το ΚΕΚΑ παίρνει πάνω από 200.000 ψήφους, πάνω από το 3% δηλαδή και εκλέγει και 10-12 βουλευτές
η ΝΔ είναι αυτοδύναμη κυβέρνηση και το ΚΕΚΑ αντιπολίτευση
κάτι σαν το σημερινό Βελόπουλο ή το Βαρουφάκη
τι νομίζετε ότι θα γίνει? ποια απόφαση μπορούν να επηρεάσουν;
ποιός θα τους λάβει υπόψιν εκτός από τις παραπολιτικές στήλες/σελίδες?
γράψτε τις γνώμες σας όσοι θέλετε
Δεν ειναι λιγες οι φορες που τα μεγαλα κομματα εριξαν τα διχτυα τους στα μικρα για να προσθεσουν και ενα ψηφο παραπανω
ή να ζητησουν στηριξη για ενα νομοσχεδιο
Το θεμα ειναι πως θα το χειριστεις εκεινη την στιγμη και τι ανταλλαγματα θα ζητησεις
Ας μπει το ΚΕΚΑ στην Βουλη και απο εκει και περα στο χερι μας ειναι να ασκησουμε πιεσεις στο κυβερνων κομμα
 
ας μην είμαστε μόνο απαισιόδοξοι
ας πάρουμε και το καλό σενάριο
το ΚΕΚΑ παίρνει πάνω από 200.000 ψήφους, πάνω από το 3% δηλαδή και εκλέγει και 10-12 βουλευτές
η ΝΔ είναι αυτοδύναμη κυβέρνηση και το ΚΕΚΑ αντιπολίτευση
κάτι σαν το σημερινό Βελόπουλο ή το Βαρουφάκη
τι νομίζετε ότι θα γίνει? ποια απόφαση μπορούν να επηρεάσουν;
ποιός θα τους λάβει υπόψιν εκτός από τις παραπολιτικές στήλες/σελίδες?
γράψτε τις γνώμες σας όσοι θέλετε
εδω αλλαζει το παιγνιδι. το κομμα αυτο θα εχει μεν 10-12 βουλευτες, αλλα με μεση, λογικη, πρακτικη και ωριμη πολιτικη σκεψη , και ποικιλοχρωμη μεν , αλλα σοβαρη. Τα κομματα που ανεφερες, συλλεγουν ακραια ψηφο, κολλημενα μυαλα, ανθρωπους χαμενους στις σκεψεις τους και κυριως χαμενους - ηττημενους στο κοινωνικο παιγνιδι. Δεν θα τους παρει κανενας στα σοβαρα, εκτος κι αν ειναι χρησιμοι πχ Καμμενος κλπ
η δυναμη του ΚΕΚΑ ειναι οτι οι ψηφοι του θα ειναι απο παντου, πολιτικα.

ΥΓ παρα ταυτα πιστευω οτι δεν εχουμε καμμια τυχη, ετσι , με κομμα. ουτε ειναι χρησιμο στο κυνηγι.
 
εδω αλλαζει το παιγνιδι. το κομμα αυτο θα εχει μεν 10-12 βουλευτες, αλλα με μεση, λογικη, πρακτικη και ωριμη πολιτικη σκεψη , και ποικιλοχρωμη μεν , αλλα σοβαρη. Τα κομματα που ανεφερες, συλλεγουν ακραια ψηφο, κολλημενα μυαλα, ανθρωπους χαμενους στις σκεψεις τους και κυριως χαμενους - ηττημενους στο κοινωνικο παιγνιδι. Δεν θα τους παρει κανενας στα σοβαρα, εκτος κι αν ειναι χρησιμοι πχ Καμμενος κλπ
η δυναμη του ΚΕΚΑ ειναι οτι οι ψηφοι του θα ειναι απο παντου, πολιτικα.

ΥΓ παρα ταυτα πιστευω οτι δεν εχουμε καμμια τυχη, ετσι , με κομμα. ουτε ειναι χρησιμο στο κυνηγι.
συμφωνώ μόνο με το ΥΓ
 
Κώστα επειδη εγω το ανεβασα στο φορουμ εδω , να σου απαντησω οτι δεν κανω φασαρία, παρα ενημέρωση για μια προσπαθεια που σαν κυνηγο ισως και να σε αφορα.
Ο καθένας μας θα αποφασίσει αν τον αφορά και σε τι βαθμό.
Σε αλλα ευρωπαικα κρατη, δε χρειαζεται η συσταση κομματος κυνηγων , γιατι τα αλλα κρατη εχουν μια σειρά, ακολουθουν την κοινη λογική και δεν εξυπηρετουν σκοπιμότητες σε βαρος μερίδας των πολιτών.
Εδω απο την αλλη χρονια τωρα ,ουτε λογική υπάρχει ούτε σειρά.
Επειδη οπως αποδειχτηκε εφετος σε μια ευρωπη που μπορουσαν να δραστηροποιηθουν στη φυση, και σε μια Ελλαδα που βλεπαμε την μια κωλοτουμπα πανω στην αλλη, ισως η μονη φωνη που μπορουμε να εχουμε ειναι ενα κόμμα.
Αλλωστε τοσα χρονια που ψηφιζουμε μεγαλυτερες παραταξεις, ειδατε καμια βελτίωση στη ζωη- στα ονειρα σας και στο μελλον των παιδιων σας εμπρακτρα ; Γιατι εγω ειμαι νεος και δε βλεπω φως στο τουνελ απο πουθενα!

Τωρα για το ποσος κοσμος θα ψηφισει, αν δεν αποδειχτει η μνημη χρυσοψαρου που εχουμε σαν λαος, παρα πολυς κοσμος θα στηριξει την προσπαθεια αυτη και το δηλωνει εδω και πολλους μηνες. Πατησανε κάλο, και αυτο που εκαναν ήταν λάθος.

Δραση - αντιδραση όπως ειπε ενας φιλος καποτε..
αν και διαφωνω με τις πολιτικες διαπιστωσεις που κανεις, θα πω τη γνωμη μου , σε τι θα οφελησει το ΚΕΚΑ .σε δυο πραγματα : Το κυνηγι και τη Δημοκρατια . Γιατι αν ειναι να οφεληθει μονο ενα απο τα δυο , εμενα δεν θα με βρεις συμφωνο
Αν λοιπον υπαρξει μια ομαδα "ενθουσιασμενων" ανθρωπων , που με λιγα λεφτα απο χορηγιες και πολυ περισσοτερα απο την τσεπη τους (το κεφι τους θα κανουν βρε αδερφε , εχει κοστος το κεφι), βγουν προεκλογικα και γυρισουν ολη την Ελλαδα , και σε καθε συλλογο, και χωρο μαζεματος κυνηγων και ΜΜΕ , και ολη αυτη η επικοινωνια φερει κοντυτερα τον κυνηγετικο κοσμο μεταξυ του και ανταλλαγουν αποψεις και ματιες και χειραψιες και αγκαλιες , τοτε θα εχει κερδισει η δημοκρατια αρχικα. και το κυνηγι επακολουθα. ΟΙ πολιτικοι εχουν ανοιχτα τα αυτια τους μονο προεκλογικα , τοσο εντονα , που οταν θα βλεπουν την κινητοποιηση θα ανησυχουν και ανεξαρτητως αποτελεσματος θα εχουμε εδραιωθει μεσα τους σαν κατι σημαντικο. Για τους ψηφοφορους συνολο, θα παραμεινουμε γραφικοι, τωρα και ενοχλητικοι. Αυτο αλλαζει με αλλους τροπους , οχι ομως προεκλογικα.
Ας ζησουμε με παθος λοιπον τη διαδικασια κι οπου βγει
ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΙΤΑΦΕΙΟ ΠΕΡΙΚΛΗ
{οση επιμελεια δειχνουμε εμεις, για τις ατομικες μας υποθεσεις, τοσο νοιζομαστε και για το δημοσιο βιο.
κι οποιοι σε μας αδιαφορουν για τα πολιτικα, δεν λογαριαζονται για φιλησυχοι ανθρωποι
ζωντοβολα τους λεμε
κι οταν κανεις μιλαει σωστα, τα λογια του εμεις κανουμε πραξη.
διοτι εμεις δεν φλυαρουμε, εμεις δρουμε}
 
από ότι έχω πληροφορηθεί σε κάτι συγκεντρώσεις που έγιναν πήγαν 3 και ο κούκος
ενώ στο φ/β που ανακοινώθηκαν φαινόταν κάτι παραπάνω
Συγκεντρώσεις του ΚΕΚΑ εννοείς???
 
Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν μπαίνω σε πολιτικές συζητήσεις κ αντιπαραθέσεις γιατί θεωρώ ότι το πολιτικό σύστημα της Ελλάδας είναι στημένο πάνω στο ρουσφέτι, έχουν γαλουχηθεί πολλές γενιές έτσι κ θα συνεχίσουν πολλές ακόμα μέχρι κ αν, αλλάξει κάτι...
Το φετινό ωστόσο ήταν μεγάλο σόκ για μένα, αυτή η ντροπή κ η χαμένη αξιοπρέπεια που ένιωθα κάθε Παρασκευή βλέποντας το χαζοκουτι ήταν χαστούκι δυνατό για το τι τελικά είναι αυτό που μετράει στη ζωή μας...
Οικονομολόγος στο επάγγελμα με πολύ δύσκολες εργασιακές στιγμές την τελευταία δεκαετία εξαιτίας των φορολογικών κ των πλατφορμών που ξεπετάγονται σαν βεγγαλικά και τους λογιστές να παλεύουν με τα κύματα είδα ότι το μόνο που μπορούσε να με γαληνέψει είναι μερικές στιγμές με αγαπημένα πρόσωπα κ η επαφή με το κυνήγι κ τη φύση...
Όσοι κ αν ανεβοκατεβαίνουν στην εξουσία, δεν άλλαζε τίποτα ουσιαστικό, μαριονέτες των μνημονίων το μόνο που κατάφερναν είναι να επέμβουν σε εσωτερικές λειτουργίες ανάλογα τα απωθημένα κ τα κόμπλεξ τους...
Αυτά είναι προσωπικές απόψεις βέβαια...
Φέτος λοιπόν είχαμε κ μια πρωτοφανή επίθεση στο κυνήγι κ το ψάρεμα κ δεν είχαμε καμία αντίδραση... Μεγάλο χαστούκι... πέρασε κ δεν ακούμπησε... Οι κυνηγετική οικογένεια απούσα κ το λέω με μεγάλη θλίψη...
Βρισιές, φωνές από τον καναπέ, ξανά βρισιές, μερικές πορείες κ χέστηκε η φοράδα στο αλώνι...
Κάποιοι λοιπόν, που προσωπικά τους βγάζω το καπέλο κ ας μην γνωρίζω κανέναν, κινητοποιήθηκαν περισσότερο από μένα, αποφάσισαν να ξεκινήσουν κάτι που ίσως βοηθήσει... ίσως κ όχι...
Το μέλλον φυσικά αβέβαιο κ αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να ξέρεις τι θα ξημερώσει...
Ξαναλέω ότι δεν έχω καμία σχέση με αυτή την προσπάθεια , δεν γνωρίζω τους ανθρώπους που το απαρτίζουν πέρα από λίγες πληροφορίες μέσω ενός φίλου... Εγώ λοιπόν σε αυτούς τους ανθρώπους τους βγάζω το καπέλο κ ας μην τους ξέρω... δεν γνωρίζω κανέναν... Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει, δεν ξέρω αν θα έχουν την οικονομική δυνατότητα να ανταπεξέλθουν, δεν ξέρω από που προέρχονται κ τι πρεσβεύουν αλλά δεν με νοιάζει... Τίποτα δεν έχει αλλάξει τ τελευταία χρόνια στην καθημερινότητα μας, χάσαμε κ αυτό που μας δίνει δύναμη... Αν υπάρχει λοιπόν μια πιθανότητα αυτοί οι άνθρωποι που σηκώθηκαν από τον καναπέ τους ενώ εγώ κ εσύ κ εμείς στρογγυλόκαθόμασταν τότε αξίζουν τουλάχιστον τον σεβασμό μας για το σκοπό τους...
Θλίβομαι να βλέπω να κρίνεται ένα αποτέλεσμα χωρίς καν να αρχίσει, να απαξιώνεται μια προσπάθεια χωρίς να την έχουμε δει...
Όλοι εσείς που κρίνετε από τον καναπέ σας συνάδελφοι έχετε άραγε καμία καλύτερη λύση????
Να περιμένουμε κάτι από εσάς?????
Να περιμένουμε κάτι από κάποιους άλλους?????
Αν μετά από τη φετινή ασφυξία του κυνηγιού κ όσα ζήσαμε όλοι , κατέβει τελικά ένα τέτοιο κόμμα κ δεν πάρει από κυνηγούς κ ψαράδες 200.000 ψήφους το ελάχιστο είμαστε να πάρουμε όλοι τα στειρωμένα παπάρια των σκύλων μας στα χέρια, να κλειδώσουμε τα αριθμημένα κλείστρα των όπλων μας σε ερμάρια, να αποχωρήσουμε από τις περιοχές natura της μισής Ελλάδας γιατί δεν συνάδουμε με την καταπράσινη εκμετάλλευση της κ να μην τολμήσουμε να ξαναψυθηρισουμε κουβέντα για την κατάντια μας...

Υ.γ δεν επιθυμώ κουβέντα πολιτική, δεν έχω κάνει ποτέ κ ποτέ δεν έχω αναφερθεί εδώ μέσα σε κόμματα κ πρόσωπα, έχω σκεφτεί πολλές φορές να γράψω κάτι για τις φήμες για το κόμμα κ την προκαταβολή κριτική που δέχεται αλλά το μετανιώνω γιατί δεν μπαίνω σε αυτές τις συζητήσεις... έχω μάθει όμως να θαυμάζω κ όχι να ζηλεύω αυτόν που με τον σωστό η το λάθος τρόπο προσπαθεί να αλλάξει κάτι ενώ εγώ μένω στον καναπέ μου κρίνοντας κ κατακρίνοντας παρακολουθώντας αμέτοχος τα γεγονότα...
 
Back
Top