Κυνήγι & Πολιτική

Τα του οίκου μας σαν κυνηγοί ή σαν χώρα εννοείς;
Γιατί εγώ βλέπω ότι δεν έχουμε καταφέρει να διορθώσουμε τον κυνηγετικό οίκο μέχρι στιγμής και φτάσαμε να συζητάμε για τα λόμπι τις ευρωβουλής
Καλημέρα !
Εννοείται τα του οίκου μας σαν χώρα πρώτα και μετά έπονται όλα τα άλλα.
Όταν θα μπαίνει κάθε κατεργάρης στην θέση του τότε θα πάρουν δρόμο και οι τυχάρπαστοι και τα λαμόγια και από τον χώρο του κυνηγίου - χωρίς αυτή την "κάθαρση" δεν θα δούμε Θεού πρόσωπο με τίποτα.

Για όλα πρέπει να ανοίγουμε συζήτηση - από τη στιγμή που αυτά τα λαμόγια εκεί πάνω με την συμπεριφορά και τις αποφάσεις τους επηρεάζουν τη ζωή μας εδώ με τόσους τρόπους (πρός το χειρότερο δυστυχώς όπως έχει αποδείξει η εμπειρία) ήρθε η ώρα να αναρωτηθεί και ο πλέον κοιμισμένος (όχι ξεπουλημένος - αυτός έχει συμφέροντα να υπερασπίσει) τι σκοπό εξυπηρετούν πραγματικά και άν τούς χρειαζόμαστε.

Η αναζήτηση κάνει καλό - ξεσκουριάζει το μυαλό.
 
για να δουμε ,τωρα υπαρχει χρονος αλλα θα πρεπει να υπαρχει διαθεση να ενημερωθουν ολοι οτι κατεβαινουμε στης ευρωεκλογες και αφισες και ενημερωση στα κινητα οτι μπορουμε μαζι και με ψαραδες μπας και γινει τιποτα .η τωρα η ποτε!
 
για να δουμε ,τωρα υπαρχει χρονος αλλα θα πρεπει να υπαρχει διαθεση να ενημερωθουν ολοι οτι κατεβαινουμε στης ευρωεκλογες και αφισες και ενημερωση στα κινητα οτι μπορουμε μαζι και με ψαραδες μπας και γινει τιποτα .η τωρα η ποτε!
Αφού δεν μιλάνε με τον καράφλα, τι χαΐρι να δούμε.
Είδες την ΚΣΕ να μιλάει για ΚΕΚΑ ή το ανάποδο ?
Ένας τραβάει από εδώ και άλλος από εκεί.
Προεδράρες όλοι ...

Και εμείς λαμβάνουμε μόνιμα τον πούλο.
.hair.
 
Αφού δεν μιλάνε με τον καράφλα, τι χαΐρι να δούμε.
Είδες την ΚΣΕ να μιλάει για ΚΕΚΑ ή το ανάποδο ?
Ένας τραβάει από εδώ και άλλος από εκεί.
Προεδράρες όλοι ...

Και εμείς λαμβάνουμε μόνιμα τον πούλο.
.hair.
Νομίζω ότι το έχουν ξεκαθαρίσει. Άλλο το πολιτικό κόμμα και άλλο το συνδικαλιστικό όργανο. Δεν ξέρω αν τα λέω σωστά αλλά αυτό έχω καταλάβει και αντιλαμβάνομαι ότι έχουνε ξεκαθαρίσει τους ρόλους τους και δεν μπλέκει το ΚΕΚΑ με την ΚΣΕ και το αντίστροφο.
 
Back
Top