Κλοπή σκύλων

Τα σκυλια τα ναρκωσανε Φιλε και μετά τα πήραν μέσα από την αυλή του σπιτιού του ανθρώπου ήταν πολύ συγκεκριμένα τα σκυλια που πήραν γιατί άφησαν κουταβια πίσω. Σίγουρα έχουν φύγει από το νησί αλλά πιστεύω θα βρεθούν τα σκυλια... Επίσης για οποιαδήποτε πληροφορία που θα οδηγήσει στην ανεύρεση των σκυλιων θα δοθεί πολύ μεγάλο χρηματικό ποσό . Υ. Γ. Δεν θα ήθελα να ήμουν ο κλέφτης την ώρα που θα βρεθούν γιατί θα βρεθούν.
Συστημένοι πάνε
Εδώ πριν χρόνια είχανε κάνει ντου ένα βράδυ και έκλεψαν από τρία τέσσερα άτομα
Εφτά οχτώ σκυλιά ο ένας και πήρανε τα δύο καλύτερα που δεν τους το είχες εμφανισιακά τα άλλα δεν τα πείραξαν
 
Τα σκυλια τα ναρκωσανε Φιλε και μετά τα πήραν μέσα από την αυλή του σπιτιού του ανθρώπου ήταν πολύ συγκεκριμένα τα σκυλια που πήραν γιατί άφησαν κουταβια πίσω. Σίγουρα έχουν φύγει από το νησί αλλά πιστεύω θα βρεθούν τα σκυλια... Επίσης για οποιαδήποτε πληροφορία που θα οδηγήσει στην ανεύρεση των σκυλιων θα δοθεί πολύ μεγάλο χρηματικό ποσό . Υ. Γ. Δεν θα ήθελα να ήμουν ο κλέφτης την ώρα που θα βρεθούν γιατί θα βρεθούν.
Μακάρι να βρεθούν Χρήστο...το εύχομαι
Τέτοιου είδους αρπαγές και για συγκεκριμένα σκυλιά όπως λες....είναι από ανθρώπους που το κάνουν επάγγελμα αυτό....ποίος ξερή που μπορούν να καταλήξουν τα σκυλιά αυτά...κρίμα
 
Τα σκυλια είναι στην ηπειρωτική Ελλάδα τώρα είναι σίγουρο αυτό. Φίλε καταλήγουν σε συναδέλφους κυνηγούς που δεν ξέρουν το πιθανότερο την προέλευση των σκυλιων.
Όταν αγοράζεις ένα σκύλο Χρήστο ζητάς τα χαρτιά του και κοιτάς και το τσιπακι σε κάποιον κτηνίατρο....ποίος αγοράζει σήμερα σκύλο χωρίς να το κάνει.....εκτός αν γνωρίζει
 
Τα τσιπάκια φιλε μου βγαίνουν έχει προχωρήσει πολύ μπροστά το κύκλωμα πλαστά χαρτιά μικρό επέμβαση κτηνιάτρου για αλλαγή τσιπ κτλ
Γιαυτό σου λέω ήταν από συστηματικους κλέφτες ζώον....επαγγελματίες
 
Τα τσιπάκια φιλε μου βγαίνουν έχει προχωρήσει πολύ μπροστά το κύκλωμα πλαστά χαρτιά μικρό επέμβαση κτηνιάτρου για αλλαγή τσιπ κτλ
Πάντως τουλάχιστον παλιότερα από όσο ξέρω εάν κάποιος έκανε επέμβαση για να βγάλει το τσιπάκι θα φαινόταν αρκετά η τομή δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε
 
Φιλε δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό δεν έχει τύχει να αλλάξω τσιπ σε σκύλο που αγόρασα η ιδιοκτησίας μου. Το τσιπ είναι σαν κοκος ρυζιού
Ούτε εγώ ξέρω από προσωπική εμπειρία
Πρίν χρόνια είχα διαβάσει ότι όπως μπαίνει το τσιπάκι χρειάζεται μεγάλη τομή για να βγει ας είναι μικρό σαν μέγεθος
 
Έχουν αυτοί που κάνουν αυτές τις δουλειες τους δικούς τους ανθρώπους.
καποια στιγμη μου ζητησαν να παραποιησω ενα σχεδιο και να το υπογραψω
τους ζητησα 680Κ. Με κοιτουσαν με γουρλωμενα ματια. ενας με ρωτησε πως το εβγαλα αυτο το νουμερο. ηταν πολύ απλο. αν με έπιαναν σε ελεγχο θα εχανα την αδεια. οποτε ζήτησα προκαταβολικα τα χρηματα θα. εχσνα με τόκους κτλ.

δεν νομιζω να υπάρχει κτηνίατρος που θα δεχτεί να αφαιρέσει τσιπάκι. εαν το βγαλουν μονοι ακομα και τοτε ο κτηνιατρος που θα βαλει το νεο θα καταλάβει οτι κατι στραβα γίνετε καιβδεν νομιζω να προχωρήσει για λιγα ευρω. κανεις επαγγελματιας δεν διακινδυνεύει το μαγαζί του για καμποσα ευρω. ακομα και μερικες εκατονταδες.
 
Back
Top