Κλοπή κυνηγόσκυλων

Καλημερα, με ειδοποιησαν οτι χαθηκε-κλαπηκε;; το επανιελακι μου απο το χωρο που το ειχα.
Εκανα την καταγγελια στην αστυνομια δηλωνωντας το τσιπακι αλλα και στον κτηνιατρο μηπως και βρεθει απο κανεναν φιλοτιμο. Δεν το νομιζω βεβαια γιατι με τονπου φυγαμε οικογενειακως για διακοποες σε 2 μερες εγινε η εξαφανιση.
Το ζητημα ειναι πως με ειπε ο κτηνιατρος να ξαναπαω σε 20-30 μερες για να το ξεχρεωσουμε. Τι ειναι αυτο δεν το καταλαβα.
Αν το ξεχρεωσουμε οπως ειπε πως θα με βρουν αν βρεθει το σκυλακι;

Καταρχήν εύχομαι να βρεθεί το σκυλάκι. Αν θέλεις κάνε μια κοινοποίηση εξαφάνισης με φωτό σε σελίδες φιλοζωικών της περιοχής σου.
Βάλε φωτό κι εδώ. Ποτέ δεν ξέρεις...
Τώρα αυτό που σου είπε ο κτηνίατρος δεν ξέρω αν είναι σωστό...
 
Καλημερα, με ειδοποιησαν οτι χαθηκε-κλαπηκε;; το επανιελακι μου απο το χωρο που το ειχα.
Εκανα την καταγγελια στην αστυνομια δηλωνωντας το τσιπακι αλλα και στον κτηνιατρο μηπως και βρεθει απο κανεναν φιλοτιμο. Δεν το νομιζω βεβαια γιατι με τονπου φυγαμε οικογενειακως για διακοποες σε 2 μερες εγινε η εξαφανιση.
Το ζητημα ειναι πως με ειπε ο κτηνιατρος να ξαναπαω σε 20-30 μερες για να το ξεχρεωσουμε. Τι ειναι αυτο δεν το καταλαβα.
Αν το ξεχρεωσουμε οπως ειπε πως θα με βρουν αν βρεθει το σκυλακι;
Να μην το ξεγραψεις ακομα γιατι δεν ξερεις τι εγινε εχουν βρει σκυλη μετα απο 3και 5 μηνες και ευχομαι να εχει φυγει μονο του και να το βρεις συντομα
 
Δεν ειχα σκοπο να το ξεγραψω. Φωτο οταν γυρισω στην βαση μου.
Αν και δεν νομιζω να εφυγε. Η περιφραξη και η πορτα του ηταν χωρις παραβιαση και χωρις τρυπα πουθενα. Χερι πρεπει να μπηκε γιατι και η γειτονια το ξερει το σκυλακι και θα το μαζευαν αν γυρνουσε εκει γυρω.
Μου το εχουν ξανακανει πριν 3,5 χρονια και με πηραν τηλ ζητωντας λεφτα για να το παρω πισω.
 
Δημητρη τωρα είδα το θέμα κ πραγματικα φιλε σε είχα πολυ ψηλα τωρα όμως τι να πω...πρεπει να γνωριστούμε για να καταλαβεις.
Ρεσπεκτ φιλε με ολη την σημασια.
Ποιος να αφησει ΣΗΜΕΡΑ την υσηχια του να ασχοληθεί με τον δίπλα.
Να σε παντα καλά.

Φιλε μπενελι ΛΥΠΑΜΕ πραγματικά.
Εγω πριν λιγα χρόνια φανηκα τυχερός. ...τους επιασε επ αυτό φόρο ο παππους...πηρε το δικαννο....κ τα σκυλια γλυτωσαν.
Ειχαμε όμως αλλα τρεχάματα. ...δεν το συνηστω σε κανεναν.
Εύχομαι να το βρεις πραγματικα.
Το τσιπ δεν πρεπει να βγει.
Τοτε ειχες πληρώσει. ?
Φοβάμαι μην εχεις γινει στόχος.
Επειδη το χουμε κ μεις εδω το κακό αυτό δυστυχως.
 
Οχι δεν πληρωσα.
Απο τον εκνευρισμο μου που πηραν με αποκρυψη και αργα το βραδυ δεν δεχτηκα.
Μετα που το συζητησα με την αστυνομια μου ειπαν οτι επρεπε να δεχτω και να τους ενημερωσω.
Το χειροτερο ειναι η στεναχωρια του πεθερου μου που το πηραν οταν το προσεχε αυτος και το 'χει βαρος.
Ανομονη και υπομονη μονο μπορουμε να κανουμε.
 
Οχι.
Λάθος κ βγάλε του σπ την ψυχή αυτό το βαρος.
Είναι μεγάλοι ανθρωποι κ δεν σηκωνουν τέτοια αγχοι.
Θα το περναν το σκυλί ειτε ηταν μεσα ο πεθερος σου ειτε οχι.
Δεν είναι τυχαίοι τύποι αυτοί.

Οθ κλεφτες έχουν εντελως αποθρασυνθει.
Χτες εκλεψαν τον πατερα φιλου μου.
Δευτερη φορα σε τρια χρόνια.
Λεφτα δεν ειχε να παρουν εκτος κατι ψηλά που χε στο σπιτι ο γέρος.
Του πηραν ομως τα δικανα κ ενα κινητο των 20 ευρω καινούργιο.
Τι να τα κανουν?
Αναγκάζουν υον ιδιοκτήτη σε ακραίες λύσεις κ μετα είναι αυτός εκτεθειμένος.
Αντι να τιμωρειτε ο κλέφτης τιμωρησε εσύ.
Το χω ξαναπεί. ...υπερβολικη δημοκρατία λεγετε αναρχία
 
Παιδια ελεγξτε τα τσιπακια σας αν ειναι σωστα καταχωρημενα πριν λιγες μερες ελεγξαμε 1 σκυλο της παρεας και βγηκε με ονομα αλλου φιλου..what..what. Τελικα αποδειχτηκε οτι ειχαν δηλωσει και τα 4 σκυλια στον 1 απο τους 2 . Ειχαν παει να βαλουν μαζι τα τσιπακια. Απ οτι μας ειπε ο κτηνιατρος τετοια λαθη εχει παρα πολλα η παλια βαση δεδομενων και εγιναν ολα απο αυτους που τα καταψωρουσαν στα κεντρικα, παλι καλα που δεν τα εβαλαν σε καποιον αγνωστο
 
Καλημερα, με ειδοποιησαν οτι χαθηκε-κλαπηκε;; το επανιελακι μου απο το χωρο που το ειχα.
Εκανα την καταγγελια στην αστυνομια δηλωνωντας το τσιπακι αλλα και στον κτηνιατρο μηπως και βρεθει απο κανεναν φιλοτιμο. Δεν το νομιζω βεβαια γιατι με τονπου φυγαμε οικογενειακως για διακοποες σε 2 μερες εγινε η εξαφανιση.
Το ζητημα ειναι πως με ειπε ο κτηνιατρος να ξαναπαω σε 20-30 μερες για να το ξεχρεωσουμε. Τι ειναι αυτο δεν το καταλαβα.
Αν το ξεχρεωσουμε οπως ειπε πως θα με βρουν αν βρεθει το σκυλακι;
Μιχάλη εύχομαι ολόψυχα να βρεθεί το σκυλακι σου
 
Καλημερα, με ειδοποιησαν οτι χαθηκε-κλαπηκε;; το επανιελακι μου απο το χωρο που το ειχα.
Εκανα την καταγγελια στην αστυνομια δηλωνωντας το τσιπακι αλλα και στον κτηνιατρο μηπως και βρεθει απο κανεναν φιλοτιμο. Δεν το νομιζω βεβαια γιατι με τονπου φυγαμε οικογενειακως για διακοποες σε 2 μερες εγινε η εξαφανιση.
Το ζητημα ειναι πως με ειπε ο κτηνιατρος να ξαναπαω σε 20-30 μερες για να το ξεχρεωσουμε. Τι ειναι αυτο δεν το καταλαβα.
Αν το ξεχρεωσουμε οπως ειπε πως θα με βρουν αν βρεθει το σκυλακι;
Μιχάλη, τωρα είδα το μνμ σου και εύχομαι ολόψυχα να εχει αισιο τέλος η περιπέτειά σου...
Το χειροτερο ειναι η στεναχωρια του πεθερου μου που το πηραν οταν το προσεχε αυτος και το 'χει βαρος.
Συμφωνώ με τον Χρύσανθο...Κοίτα να αποφορτίσεις τον πεθερό σου και να του δώσεις να καταλάβει οτι δεν φταίει αυτός και θα γινόταν ετσι και αλλιώς...
Κατι παρόμοιο συνέβη και με τον πατέρα μου, το 2004 που έφυγα από την Κέρκυρα και είχε αναλάβει την φροντίδα της 4χρονης σεττερίνας μου. Μετα από 2-3 μήνες χάθηκε (μάλλον την κλέψανε απο την αυλή του πατρικού μου) και θεώρησε -και θεωρεί ακόμα- οτι αυτός εφταιγε...Οπως μου έλεγε η μάνα μου, την έψαχνε με τα πόδια μια βδομάδα και γυρνούσε στο σπίτι το βραδυ με τα μάτια κοκκινα και χωρίς όρεξη ουτε για φαϊ...
Είναι κρίμα, για κάποιους παλιανθρώπους, να έχει αυτο το βάρος στην ψυχή του...
 
Ευχαριστω για τις ευχες.
Ελπιζω και εγω να βρεθει.
Οσο για τον πεθερο μου σιγουρα εφταιγε αυτος και ηταν η κακια στιγμη. Ειναι παλιος κυνηγος και γνωριζει απο αυτα οποτε απλα ειναι θεμα χρονου να το συνηθισει.
Το κακο ειναι πως στο παραπεντε εμεινα χωρις σκυλο.
Να γιατι χρειαζεται να εχουμε και δευτερο σκυλακι.
 
Ευχαριστω για τις ευχες.
Ελπιζω και εγω να βρεθει.
Οσο για τον πεθερο μου σιγουρα εφταιγε αυτος και ηταν η κακια στιγμη. Ειναι παλιος κυνηγος και γνωριζει απο αυτα οποτε απλα ειναι θεμα χρονου να το συνηθισει.
Το κακο ειναι πως στο παραπεντε εμεινα χωρις σκυλο.
Να γιατι χρειαζεται να εχουμε και δευτερο σκυλακι.
Φίλε με συγχωρείς αλλά το τελευταίο επιχείρημα είναι τελείως λάθος κατά την προσωπική και φιλική μου άποψη. Τον δεύτερο σκύλο δεν τον έχεις για την περίπτωση να σου κλέψουν ή να πάθει κάτι ο πρώτος σκύλος! Τον έχεις γιατί αγαπάς τα σκυλιά, γιατί κυνηγάς σε μέρη ανοιχτά και θες να ψάχνεις καλύτερα, γιατί κάνεις ταξίδια και θες να εναλλάσεις τα σκυλάκια σου ώστε να ξεκουράζονται κλπ.. Πάντα φιλικά άρχοντα! :)
 
Αυτο που εννοει φιλε μου πιστευω είναι οτι παραλληλα με ενα εμπειρο σκυλί πρεπει παντα να χουμε ενα κουτάβι που ξεκινάει η εχει πάρει ηδη τιε πρωτες εμπειριες.
Το κυνηγετικο σκυλί ''κτιζεται' κ ετσι εχεις παντα εναν συντροφο κ γεματη την καρδιά σου.
Δυστυχώς ξέρουμε οτι μπορει να χαθούν ανά πάσα στιγμη...κλοπη...φολα...φιδι...ακομη κ αυτοκίνητο.
Αρα το να δουλεύεις ενα νεαρό ταυτόχρονα σκυλί σε βοηθά να μην εχεις κενα από τον αγαπημένο σου συντροφο οσο αυτο μπορει να ναι δυνατο.
Δεν είναι ''δουλειά η αγκαρια''.
Ευχαριστηση είναι.

Μιχάλη και σλλα δυο να χες φιλε θα τα περναν κ αυτά.
Οποταν στην περίπτωση σου δυστυχώς ισως να φάνηκες ''τυχερός'' που ήταν μονο του.

Μακάρι να το βρεις φιλε
 
Από το FB

Εκλαπη σημερα τα ξημερωματα απο ακραιφνιο θηβων απο περιφραξη 2,5 μετρων και μονο ο συγγεκριμενος σκυλος εσυ που τον πηρες μεσα σε 24 ωρες να τον επιστρεψεις γιατιτα εβαλες με λαθος ανθρωπο με ξερουν και οι πετρες αν τον βρω που θα τον βρω συγουρα μαυρο φιδι στον κορφο σου παρακαλω κοινοποιησεται οσοι θελετε

FB_IMG_1589059622876.jpg
 
Από το FB

Εκλαπη σημερα τα ξημερωματα απο ακραιφνιο θηβων απο περιφραξη 2,5 μετρων και μονο ο συγγεκριμενος σκυλος εσυ που τον πηρες μεσα σε 24 ωρες να τον επιστρεψεις γιατιτα εβαλες με λαθος ανθρωπο με ξερουν και οι πετρες αν τον βρω που θα τον βρω συγουρα μαυρο φιδι στον κορφο σου παρακαλω κοινοποιησεται οσοι θελετε

View attachment 12946
Κρίμα που δεν μου επιτρέπεται να βγω ακομη εξω για να παω να τον βρω .sarcastic.
Πέρα απ την πλάκα μακάρι ο άνθρωπος να βρει το σκύλο του ,γιατι δυστυχώς το εμπόριο κλεμμένων σκύλων απο τους γνωστούς τσαντίρηδες καλά κρατει.
 
Back
Top