Κλοπές - Απώλειες - Ανευρέσεις

Δεν είναι άμεσα σχετικό αλλά το βάζω εδώ.
Κλάπηκε σήμερα στις 11:00 ποδήλατο GIANT Revel 4 μπλε χρώματος από τις εργατικές κατοικίες Πρ. Ηλία στο Μενίδι.
Αν το δει κάποιος παρακαλώ να μου στείλει μήνυμα.
 

Attachments

  • 2012-03-28 19.44.30.jpg
    2012-03-28 19.44.30.jpg
    341,3 KB · Προβολές: 21
  • 2011-07-16 14.11.40-1.jpg
    2011-07-16 14.11.40-1.jpg
    434,9 KB · Προβολές: 23
  • FB_IMG_1570437422401.jpg
    FB_IMG_1570437422401.jpg
    96,1 KB · Προβολές: 20
Δεν είναι άμεσα σχετικό αλλά το βάζω εδώ.
Κλάπηκε σήμερα στις 11:00 ποδήλατο GIANT Revel 4 μπλε χρώματος από τις εργατικές κατοικίες Πρ. Ηλία στο Μενίδι.
Αν το δει κάποιος παρακαλώ να μου στείλει μήνυμα.
Στο Μενίδι μην το είδατε χαχα
 
Στέφανε επειδή έχει τύχει και το έχω ακούσει να ξέρεις ότι πουλούν πολλά κλεμμένα στην Ομόνοια.
Φίλος το βρήκε μετά από 5 χρόνια μέσω γκρουπ κλεμμένων ποδηλάτων στο fb όταν έπιασε η αστυνομία έναν τύπο στον αγ. Παντελεήμονα.
 
Στέφανε, εύχομαι να το βρεις και σε καλη κατάσταση.
Τα πράγματα που τα έχουμε δουλεμένα, οποία αξία και να έχουν, μας πονάνε, όταν μας τα αρπάζουνε.
Άλλοι (θύτες) βέβαια, από ανέχεια ή για μια δόση και άλλοι για την ....μεγάλη ζωή.
Δυστυχώς η χώρα εχει τόσα θέματα που δεν μπορεί να μας προστατεύσει όλους και απο όλα τα κακά.
Και η αυτοδικία δεν ειναι καλη προοπτική, αλλα καταλαβαίνω πως το λες.
 
Δεν είναι άμεσα σχετικό αλλά το βάζω εδώ.
Κλάπηκε σήμερα στις 11:00 ποδήλατο GIANT Revel 4 μπλε χρώματος από τις εργατικές κατοικίες Πρ. Ηλία στο Μενίδι.
Αν το δει κάποιος παρακαλώ να μου στείλει μήνυμα.
Κάποτε μπείκε στην αυλή μας βράδυ ένας αλβανός κ πήρε το ποδήλατο του αδελφού μου...
( 1 εβδομάδας ποδήλατο)...ο αλβανός ήταν τσοπάνης 2 χιλ από το σπίτι μου....έλα μου όμως που δν πρόλαβε να το μεταπιοίσει....... .sarcastic. ....καλό είναι να μη περιγράψω τη έγινε μόλις τν ανακαλύψαμε......sarcastic.
Η κατάληξη πήραμε το ποδήλατο πίσω και μας πήρε και καινούριο ο πατέρας του για να μη πάμε στην αστυνομία......sarcastic..sarcastic.

Όπως και να έχει μακάρι να το βρεις.....Δν υπάρχει χειρότερο πράμα από τη μαγάρα.
 
Το αγριογούρουνο τελικά είναι το καλύτερο ...αντικλεπτικό!!!
Δεν ξανατουφεκάω γρουν!!!!

Μάνη: Ο διαρρήκτης την έπαθε από αγριογούρουνο – Απίθανες σκηνές μετά το χτύπημα της σπείρας!

https://www.newsit.gr/topikes-eidhs...skines-meta-to-xtypima-tis-speiras-6/2912889/
 
Βίντεο ντοκουμέντο: Η καταδίωξη και η σύλληψη ληστών που είχαν «σηκώσει» αυτοκίνητο στο Περιστέρι

Γιατί κάποιοι "Δημόσιοι Υπάλληλοι", Αστυνομικοί που τιμούνε τον όρκο τους, ξαγρυπνάνε για μας.
Μπράβο στην Ελληνική Αστυνομία.
Δυστυχώς όμως Δικαιοσύνη δεν αποδίδεται.

Η δικογραφία "θα πάρει τον δρόμο της", η δίκη θα αναβληθεί 5-10 φορές λόγω κωλύματος του συνηγόρου υπεράσπισης και φόρτου των Δικαστών και τα κλεφτρόνια αύριο κιόλας, θα είναι στον δρόμο για το "θεάρεστο" έργο τους.
Όταν θα είναι για την δίκη, μετά 5-8 χρόνια, οι δράστες θα είναι μακρυά ή "καλοί οικογενειάρχες" πλέον -με περιουσία από την "δουλειά" τους {γιατί οι νέοι που δουλεύουν τίμια και οι Αστυνομικοί, δεν μπορούν να κάνουν οικογένεια με μισθούς 650-800 ευρώ}, κουτσούβελα να κλαίνε για τον "μπαμπά τους, θα τιμωρηθούν με 3-6 μήνες "φυλακή" και με καταβολή 1.000 ευρώ (που θα τα "βγάλουν" στο 10πλάσιο αύριο το βράδυ με το επόμενο αυτοκίνητο του "φτωχού" που δεν έχει να πληρώσει GPS Tracker ή που δεν θα προβάλει να το βρει η Αστυνομία πριν το ξηλώσουν..hair.

http://www.gazzetta.gr/plus/koinwni...oy-eihan-sikosei-aytokinito-sto-peristeri-vid
Τουλάχιστον για σήμερα ας "γιορτάσουμε"
 
Από το AUTOTRITH κλοπή QASHQAI σε 1 λεπτο στα Μέγαρα.
Με την επιφύλαξη που γράφει το άρθρο και 2 σημειώσεις δικές μου
1.Ο τύπος φαίνεται κάτι να ψάχνει μέσα. Έναν διακόπτη ίσως ???? τον οποίο τελικά βρήκε και έβαλε μπρος.
2. Ένα απλό μπαστούνι πιθανότατα θα τον απέτρεπε καθώς θα έπρεπε να είχε και άλλα "εργαλεία" μαζί του που δεν "πάνε" με ...κουστούμι (και φυσικά θα πήγαινε σε άλλο....)

Απολαύστε τον ......επαγγελματία και μακρυά από σας


www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Kloph-IX-sta-Megara-se-1-lepto-vid_197454.asp?a=10
 
Αυτο το βιντεο παιζει να ναι μουφα παντως..το ειδα πριν καμια βδομαδα.. αρχικα το Μεγαρα δε ξερω πως προκυπτει..μετα λεει οτι το βαζει μπροστα και φευγει αλλα αυτο δε φαινεται στο βιντεο που ειδα εγω (αυτο που ανεβασες δε το εχω δει ακομα γτ ειμαι απο κινητο)..
Εγω πιο πολυ το κοβω οτι δυσκολεύεται να μπει μεσα γτ κολλαει η κλειδαρια!
Παντως σχετικα με το μπαστούνι στο τιμονι (αν λες δλδ αυτο), δεν εχει νοημα καθως η στεφανη απο το τιμόνι ειναι απο πλαστικο (δεν εχει τπτ αλλο εσωτερικα) και κόβεται με μια μικρη λάμα (που χωραει στην τσεπη μας) σε ενα λεπτο..
Μπαστουνι στο πενταλ μπορει να ειναι λιγο καλυτερο γτ πρεπει να κοψει το πενταλ και θα του παρει 3-4 λεπτα (και παλι θα το κόψει και θα φυγει πατωντας το υπολοιπο σιδερο απο το πενταλ)
 
Παρεπιπτόντως αυτο που πιστεύω οτι οντως θα τους δυσκολεψει αρκετα ειναι το bear lock, πατεντα με κλειδαρια στο λεβιε ταχυτητων...
Χαζευω κατι βιντεο στο youtube απο εναν χοντρο Ρωσσο με μουσια σε εκπομπη που κάνει μονο κλοπες αυτοκινητων! Σε αυτοκινητο με κουμπι για την τροφοδοσια του καυσιμου, απλα πηρε ενα μπιτονι με κατι σωληνακια, εκανε ενα bypass στην μηχανη στην τρομπα και γεια σας..
 
Back
Top