Κλοπές - Απώλειες - Ανευρέσεις

Κλοπή του αυτοκινήτου μου από χθες Κυριακή το βράδυ (10:30 μμ) έως σήμερα το πρωί από την Καλλιθέα Αθηνών.
NISSAN QASHQAI του 2016, λευκό σατινέ (σαν πέρλα), 1.5 Diesel, κίνηση μόνο στους μπρος τροχούς (όχι 4Χ4)
Ιδιαίτερα χαρακτηριστικά :
Είναι η έκδοση Connect (δεν το γράφει πουθενά) με αισθητήρες Parking εμπρός και πίσω, και με σύστημα «ραντάρ» στο μπροστινό παρπρίζ (μπροστά από τον καθρέπτη).
Έχει επίσης φώτα ομίχλης όπως φαίνονται στην φωτογραφία.
Έχει ζάντες αλουμινίου 18 ιντσών (πολύ σπάνιο λόγω του μοντέλου Connect) και λάστιχα 215/55/R18 και κεραία ραδιοφώνου κοντή τύπου "φτερού καρχαρία" (όχι αντένα).

Μέσα έχει κεντρική οθόνη.
Καλύμματα έχει μόνο τα ελαφρά, εύκολα αφαιρούμενα, στα 2 μπροστινά καθίσματα.

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.

https://postimg.cc/gallery/gwceovyy/
 
Κλοπή του αυτοκινήτου μου από χθες Κυριακή το βράδυ (10:30 μμ) έως σήμερα το πρωί από την Καλλιθέα Αθηνών.
NISSAN QASHQAI του 2016, λευκό σατινέ (σαν πέρλα), 1.5 Diesel, κίνηση μόνο στους μπρος τροχούς (όχι 4Χ4)
Ιδιαίτερα χαρακτηριστικά :
Είναι η έκδοση Connect (δεν το γράφει πουθενά) με αισθητήρες Parking εμπρός και πίσω, και με σύστημα «ραντάρ» στο μπροστινό παρπρίζ (μπροστά από τον καθρέπτη).
Έχει επίσης φώτα ομίχλης όπως φαίνονται στην φωτογραφία.
Έχει ζάντες αλουμινίου 18 ιντσών (πολύ σπάνιο λόγω του μοντέλου Connect) και λάστιχα 215/55/R18 και κεραία ραδιοφώνου κοντή τύπου "φτερού καρχαρία" (όχι αντένα).

Μέσα έχει κεντρική οθόνη.
Καλύμματα έχει μόνο τα ελαφρά, εύκολα αφαιρούμενα, στα 2 μπροστινά καθίσματα.

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.

https://postimg.cc/gallery/gwceovyy/
Φιλε σου ευχομαι να το βρεις! Πιστεψε με σε καταλαβαινω...το 2016 παιρνω 3000€ δανειο και αγοραζω μηχανακι, το οποιο την 20η ημερα και εχοντας 600χλμ κατεβηκα στην πυλωτη και βρηκα μονο λουκετα...η ασφαλεια δεν καλυπτει δυστυχως.....και σε μια δυσκολη οικονομικη περιοδο για εμενα...πληρωνα 2 χρονια δοσεις για να το χαιρεται αλλος.....δυσκολα.....εννοειται δεν συγκρινεται με το αμαξι αλλα....πονεσε....
 
Φιλε σου ευχομαι να το βρεις! Πιστεψε με σε καταλαβαινω...το 2016 παιρνω 3000€ δανειο και αγοραζω μηχανακι, το οποιο την 20η ημερα και εχοντας 600χλμ κατεβηκα στην πυλωτη και βρηκα μονο λουκετα...η ασφαλεια δεν καλυπτει δυστυχως.....και σε μια δυσκολη οικονομικη περιοδο για εμενα...πληρωνα 2 χρονια δοσεις για να το χαιρεται αλλος.....δυσκολα.....εννοειται δεν συγκρινεται με το αμαξι αλλα....πονεσε....
Ωρε πικρα... :(
 
Κλοπή του αυτοκινήτου μου από χθες Κυριακή το βράδυ (10:30 μμ) έως σήμερα το πρωί από την Καλλιθέα Αθηνών.
NISSAN QASHQAI του 2016, λευκό σατινέ (σαν πέρλα), 1.5 Diesel, κίνηση μόνο στους μπρος τροχούς (όχι 4Χ4)
Ιδιαίτερα χαρακτηριστικά :
Είναι η έκδοση Connect (δεν το γράφει πουθενά) με αισθητήρες Parking εμπρός και πίσω, και με σύστημα «ραντάρ» στο μπροστινό παρπρίζ (μπροστά από τον καθρέπτη).
Έχει επίσης φώτα ομίχλης όπως φαίνονται στην φωτογραφία.
Έχει ζάντες αλουμινίου 18 ιντσών (πολύ σπάνιο λόγω του μοντέλου Connect) και λάστιχα 215/55/R18 και κεραία ραδιοφώνου κοντή τύπου "φτερού καρχαρία" (όχι αντένα).

Μέσα έχει κεντρική οθόνη.
Καλύμματα έχει μόνο τα ελαφρά, εύκολα αφαιρούμενα, στα 2 μπροστινά καθίσματα.

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.

https://postimg.cc/gallery/gwceovyy/
Όχι βρε Σπύρο, τι λες τώρα !!! :oops: Λυπάμαι ... :( Εύχομαι να βρεθεί και πολύ σύντομα !!!
..βαλτο αν θες και σε αντιστοιχα group στο fb...οπως και να το κάνεις το fb εχει μεγαλη απηχηση και ισως σταθεις τυχερος..
Λοιπόν κοίτα σύμπτωση, προχθές το Σάββατο πρωί στον ALPHA στην εκπομπή "Σαββατοκύριακο με τον Μάνεση" παρουσίασε αυτό ακριβώς, μια ομάδα του fb που αν θυμάμαι καλά σε 1,5 χρόνο έχει βοηθήσει να βρεθούν καμιά 400αριά κλεμμένα αυτοκίνητα και μηχανές. Δεν έχω facebook και δεν έχω ιδέα από αυτά, αλλά μου έκανε εντύπωση !!!
Πρέπει να είναι αυτή:
ΕΥΡΕΣΗ ΚΛΕΜΜΕΝΩΝ AUTO-MOTO-TRUCK
Και εδώ το επεισόδιο της εκπομπής, κάπου μετά το 1.23.00 παρουσιάζει αυτή την ομάδα:
ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΕΣΗ 28/09/19
 
Κλοπή του αυτοκινήτου μου από χθες Κυριακή το βράδυ (10:30 μμ) έως σήμερα το πρωί από την Καλλιθέα Αθηνών.
NISSAN QASHQAI του 2016, λευκό σατινέ (σαν πέρλα), 1.5 Diesel, κίνηση μόνο στους μπρος τροχούς (όχι 4Χ4)
Ιδιαίτερα χαρακτηριστικά :
Είναι η έκδοση Connect (δεν το γράφει πουθενά) με αισθητήρες Parking εμπρός και πίσω, και με σύστημα «ραντάρ» στο μπροστινό παρπρίζ (μπροστά από τον καθρέπτη).
Έχει επίσης φώτα ομίχλης όπως φαίνονται στην φωτογραφία.
Έχει ζάντες αλουμινίου 18 ιντσών (πολύ σπάνιο λόγω του μοντέλου Connect) και λάστιχα 215/55/R18 και κεραία ραδιοφώνου κοντή τύπου "φτερού καρχαρία" (όχι αντένα).

Μέσα έχει κεντρική οθόνη.
Καλύμματα έχει μόνο τα ελαφρά, εύκολα αφαιρούμενα, στα 2 μπροστινά καθίσματα.

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.

https://postimg.cc/gallery/gwceovyy/
Σπυρο, ευχομαι να εχει συντομα αίσιο τελος η υπόθεση...
 
Όχι βρε Σπύρο, τι λες τώρα !!! :oops: Λυπάμαι ... :( Εύχομαι να βρεθεί και πολύ σύντομα !!!

Λοιπόν κοίτα σύμπτωση, προχθές το Σάββατο πρωί στον ALPHA στην εκπομπή "Σαββατοκύριακο με τον Μάνεση" παρουσίασε αυτό ακριβώς, μια ομάδα του fb που αν θυμάμαι καλά σε 1,5 χρόνο έχει βοηθήσει να βρεθούν καμιά 400αριά κλεμμένα αυτοκίνητα και μηχανές. Δεν έχω facebook και δεν έχω ιδέα από αυτά, αλλά μου έκανε εντύπωση !!!
Πρέπει να είναι αυτή:
ΕΥΡΕΣΗ ΚΛΕΜΜΕΝΩΝ AUTO-MOTO-TRUCK
Και εδώ το επεισόδιο της εκπομπής, κάπου μετά το 1.23.00 παρουσιάζει αυτή την ομάδα:
ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΕΣΗ 28/09/19
Ευχαριστω όλους για την συμπαράσταση.
Φίλε Στέλιο, ακριβώς αυτη την εκπομπή είδα και εγω!!!! την ίδια ώρα.
Και μιλούσε για ενα αυτοκίνητο που βρέθηκε σε δάσος στην Θράκη.
Πολλά αυτοκίνητα απο εμάς τους ...χαμουτζήδες τα χρησιμοποιούν βόρεια για διακίνηση μεταναστών.
Το αυτοκίνητο μπήκε στο site αυτό.
Οι ασφάλειες καλές ειναι όταν αποδεικνύονται καλές.
Μέ όσους μίλησα, δεν μου είπαν τα καλύτερα.
Το σημαντικό ειναι πως δεν μιλάμε για υγεία.
Ολα τα άλλα γιατρεύονται.
Ειδικά αν έχει τσίχλες .big smile. .
Κάποιος θα ...φιλοτιμηθεί να με πάρει :), πιστεύω.
 
...Και μιλούσε για ενα αυτοκίνητο που βρέθηκε σε δάσος στην Θράκη.
Πολλά αυτοκίνητα απο εμάς τους ...χαμουτζήδες τα χρησιμοποιούν βόρεια για διακίνηση μεταναστών....
Πολλές κλοπές γίνονται κι εδώ για χρήση διακίνησης μεταναστών. Ειδικά έχουν ξαφρίσει πολλά 4Χ4 αγροτικά...
 
Όχι βρε Σπύρο, τι λες τώρα !!! :oops: Λυπάμαι ... :( Εύχομαι να βρεθεί και πολύ σύντομα !!!

Λοιπόν κοίτα σύμπτωση, προχθές το Σάββατο πρωί στον ALPHA στην εκπομπή "Σαββατοκύριακο με τον Μάνεση" παρουσίασε αυτό ακριβώς, μια ομάδα του fb που αν θυμάμαι καλά σε 1,5 χρόνο έχει βοηθήσει να βρεθούν καμιά 400αριά κλεμμένα αυτοκίνητα και μηχανές. Δεν έχω facebook και δεν έχω ιδέα από αυτά, αλλά μου έκανε εντύπωση !!!
Πρέπει να είναι αυτή:
ΕΥΡΕΣΗ ΚΛΕΜΜΕΝΩΝ AUTO-MOTO-TRUCK
Και εδώ το επεισόδιο της εκπομπής, κάπου μετά το 1.23.00 παρουσιάζει αυτή την ομάδα:
ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΕΣΗ 28/09/19
Επειδη μπαινω και κοιτω στις ομαδες αυτες αραια και που μπας και μπορεσω να βοηθησω κανα φουκαρα (απο τυχη μηπως εχω δει κανα αυτοκινητο πουθενα), μπορω να πω οτι συχνα τα βρισκουν...ειδικα στις περιπτωσεις που οι δραστες το αφηνουν μια βδομαδουλα καπου με τον φοβο να εχει gps..
 
Ειδικά αν έχει τσίχλες .big smile. .
Κάποιος θα ...φιλοτιμηθεί να με πάρει :), πιστεύω.
Φίλε Σπύρο (; ) ευπρόσδεκτος όποτε θες, θέσεις υπάρχουν, μιας και είμαστε ίδα ΕΣΣΟ απότι βλέπω... .sarcastic.
Μακάρι να το βρεις, και η πρόσκληση ισχύει ...
 
Οδηγώ τον τελευταίο καιρό ένα αυτοκίνητο που έχει ...κάπου, έναν γενικό διακόπτη ρεύματος. Αν δεν ανοίξει αυτός,είναι σαν να λείπει η μπαταρία. Ωραία πατέντα, δεν στο κλέβουν με τίποτα, απλά δεν έχεις αποθηκευμένους σταθμούς στο ραδιόφωνο και ώρα στο ρολόι.
 
Παιδιά σε καινούργια αυτοκίνητα βάλτε ένα GPS να εκπέμπει σήμα, χώστε το κάπου να μην φαίνεται, υπάρχουν ένα σορό συστήματα γιαυτό το σκοπό
Προσωπικη αποψη: πρωτα κανεις μερικη ολικη κλοπη, επειτα βαζεις και ενα gps επικουρικα. Και σίγουρα εχεις εναν συναγερμο ουτως ωστε να αποτρεπει σε ενα μικρο ποσοστο εστω..
 
Οδηγώ τον τελευταίο καιρό ένα αυτοκίνητο που έχει ...κάπου, έναν γενικό διακόπτη ρεύματος. Αν δεν ανοίξει αυτός,είναι σαν να λείπει η μπαταρία. Ωραία πατέντα, δεν στο κλέβουν με τίποτα, απλά δεν έχεις αποθηκευμένους σταθμούς στο ραδιόφωνο και ώρα στο ρολόι.

To ειχα κανει μονος μου σε ενα παλιό αμάξι που είχα.φοβερή πατέντα.βέβαια εχει σημασία να μπορεί να λειτουργεί ο συναγερμός...
 
Back
Top