Κινητοποιήσεις Κυνηγών

Μα εδω εχουμε αλλα δεδομενα θελουν οι κυνηγοι..να βγουν στους δρομου και τα κεφαλια δεν θελουν γιατι φοβουντε μην τους κανη ντα ο κουλις......πραγματηκα δεν υπαρχει αυτο που ζουμε
Ηλία πραγματικά πιστεύεις ότι φοβάται η ΚΣΕ; Εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι σε ανοιχτή γραμμή με την κυβέρνηση και παίρνουν εντολές τι να κάνουν και τι να μην κάνουν. Θα βγάλουν σε λίγες ημέρες μια ανακοίνωση για τα μάτια του κόσμου και αυτό είναι όλο. Είναι παντελώς άχρηστοι και ρουφιάνοι. Κλασσικοί πολιτικοί δηλαδή...
 
ψυχραιμία σύντροφοι..... Για οργάνωση μιας εβδομάδας χωρίς προηγούμενη εμπειρία χωρίς κάποιους να αναλάβουν το επικοινωνιακό χωρίς ηγεσία να δείξει το δρόμο χωρίς... Χωρίς, ήταν ικανοποιητικά νομίζω....ας μην είμαστε αυστηροί.... σαφώς κ όλοι μας έχουμε απαιτήσεις αλλά μην υπερβάλλουμε... Για μένα το στοίχημα είναι να μην μείνουμε στην μία φορά... να ξαναγίνει κάτι πιο οργανωμένα πιο σωστά πιο δυναμικά
 
Μην στεναχωριέστε μάγκες Μ......θα βγάλετε δωρεάν άδεια φέτος.....ποιος ο λόγος να τρεχεται δεξιά και αριστερά στους δρόμους και να σας καίει ο ήλιος?!!! Καθηστε μια χαρά στο σπιτάκι.....αλλά τουλάχιστον αφήστε τις κριτικές για αυτούς που θέλουν να συμμετέχουν και το κάνουν. Όποιος ξέρει να τα κάνει καλύτερα ας βγει μπροστά!!!! Αλλά είπαμε....δωρεάν άδειες θα έχουμε φέτος....!
Συνεχιστε...
Άμα παίρνεις καλά ναρκωτικά, ξέρεις τι φτιάχνεις?Παπάδες!!
 
Άμα παίρνεις καλά ναρκωτικά, ξέρεις τι φτιάχνεις?Παπάδες!!
Αν και έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να μην ξαναγράψω για το ΚΕΚΑ παρα μόνο όταν διαβάσω το καταστατικό του, κάνω μία και μοναδική εξαίρεση και τολμώ να πω, πως αν βάλει ο @Αlex37 υποψηφιότητα, θα τον ψηφίσω!
 
Ηλία πραγματικά πιστεύεις ότι φοβάται η ΚΣΕ; Εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι σε ανοιχτή γραμμή με την κυβέρνηση και παίρνουν εντολές τι να κάνουν και τι να μην κάνουν. Θα βγάλουν σε λίγες ημέρες μια ανακοίνωση για τα μάτια του κόσμου και αυτό είναι όλο. Είναι παντελώς άχρηστοι και ρουφιάνοι. Κλασσικοί πολιτικοί δηλαδή...
Σε ανοιχτή γραμμή για να δουν και τι θα τσεπωσουν πιστευω! Δεν γίνονται όλα αυτά μόνο επειδή είναι πολιτικά προσκείμενοι στην κυβερνηση. Το τυράκι η τους το έχουν πετάξει ήδη η τους το έχουν τάξει. Γι'αυτό η μούγκα και οι αστείες κινησεις.
 
Καλημέρα σε όλους!

Φαντάζομαι ότι την διαβούλευση έκτρωμα για την ερασιτεχνική αλιεία την διαβάσατε!!

Θέλουν να βάλουν τέλος ακόμα και στα ζωντανά δολώματα! Δηλαδή ο ερασιτέχνης δεν θα μπορεί να βρεί ούτε ζωντανά σκουλίκια να ψαρέψει! Φαραώ...μάνες...μονοδόλια κτλ κτλ....ΤΕΛΟΣ!!

Πραγματικά...δεν ξέρω τι έχουν μέσα στο μυαλό τους...και τι είναι αυτό που θέλουν να εξορθολογίσουν!
 
Ηλία πραγματικά πιστεύεις ότι φοβάται η ΚΣΕ; Εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι σε ανοιχτή γραμμή με την κυβέρνηση και παίρνουν εντολές τι να κάνουν και τι να μην κάνουν. Θα βγάλουν σε λίγες ημέρες μια ανακοίνωση για τα μάτια του κόσμου και αυτό είναι όλο. Είναι παντελώς άχρηστοι και ρουφιάνοι. Κλασσικοί πολιτικοί δηλαδή...
Αυτο λεο και εγω με το φοβαται...
 
Καλημέρα σε όλους!

Φαντάζομαι ότι την διαβούλευση έκτρωμα για την ερασιτεχνική αλιεία την διαβάσατε!!

Θέλουν να βάλουν τέλος ακόμα και στα ζωντανά δολώματα! Δηλαδή ο ερασιτέχνης δεν θα μπορεί να βρεί ούτε ζωντανά σκουλίκια να ψαρέψει! Φαραώ...μάνες...μονοδόλια κτλ κτλ....ΤΕΛΟΣ!!

Πραγματικά...δεν ξέρω τι έχουν μέσα στο μυαλό τους...και τι είναι αυτό που θέλουν να εξορθολογίσουν!
Η μαλακια και η βλακια ειναι ανικητες...
Προπαντος οταν δεν υπαρχει αντηλογως
 
Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι δυο-τρεις φίλοι μου που τον χειμώνα σκυλο-γαυγιζαν περισσότερο από όλους με τις απαγορεύσεις και είχαν για άχρηστους τους πάντες,την Κυριακή κοιμόντουσαν σαν παλιο-ανασκελωμενες προβατίνες.
 
Καλημερα..
Διαβαζα πριν απο λιγο μια αναρτηση της "κας Ε. Κουρκουλου-Λατση" που αφορα το νομοσχεδιο για τα ζωα.
Θα ειμαι πολυ συγκρατημενος, για να μην εκφρασθω για τους χαρακτηρισμους της προς ολους εμας.
Μας αποκαλει ευθαρσως "δολοφονους", "θρασεις μηνυτες των φιλοζωικων σωματειων", "εχοντες μοναδικο σκοπο-σπορ την δολοφονια αθωων ψυχων" κλπ..
Μιλαει για το πληθος εκατονταδων κυνηγετικων σκυλιων που βρισκονται στα καταφυγια των ζωων. Αγνοει προφανως οτι μολις το 1 ή 2% απο αυτα ει κυνηγετικα. Το νεαρο της ηλικιας της μαλλον δεν της επιτρεπει να να εχει γνωσεις επι του θεματος.
Ασχολειται λεει πολλα χρονια στα φιλιζωικα σωματεια και αυτο που συμβαινει με "τους δολοφονους-κυνηγους" της εχει διαταραξει την ψυχικη της υγεια.
Προφανως κατι "αλλο" της την εχει διαταραξει..
Πιστευω οτι ειναι θεμα που πρεπει να απασχολησει την ΚΣΕ και ΚΟ..
 
Καλημερα..
Διαβαζα πριν απο λιγο μια αναρτηση της "κας Ε. Κουρκουλου-Λατση" που αφορα το νομοσχεδιο για τα ζωα.
Θα ειμαι πολυ συγκρατημενος, για να μην εκφρασθω για τους χαρακτηρισμους της προς ολους εμας.
Μας αποκαλει ευθαρσως "δολοφονους", "θρασεις μηνυτες των φιλοζωικων σωματειων", "εχοντες μοναδικο σκοπο-σπορ την δολοφονια αθωων ψυχων" κλπ..
Μιλαει για το πληθος εκατοντάδων κυνηγετικων σκυλιων που βρισκονται στα καταφυγια των ζωων. Αγνοει προφανως οτι μολις το 1 ή 2% απο αυτα ει κυνηγετικα. Το νεαρο της ηλικιας της μαλλον δεν της επιτρεπει να να εχει γνωσεις επι του θεματος.
Ασχολειται λεει πολλα χρονια στα φιλιζωικα σωματεια και αυτο που συμβαινει με "τους δολοφονους-κυνηγους" της εχει διαταραξει την ψυχικη της υγεια.
Προφανως κατι "αλλο" της την εχει διαταραξει..
Πιστευω οτι ειναι θεμα που πρεπει να απασχολησει την ΚΣΕ και ΚΟ..
Αυτοι κυβερνάνε , είπαμε. Οι πισωγλέντηδες ,τα μαρούλια με βοηθο τα μπρόκολα και οι τάχα φιλόζωοι.
Αν δε εισαι κατι απ αυτά , είσαι καμμένο χαρτι τη σήμερον ημέρα να ούμ! ;)
 
Καλημερα..
Διαβαζα πριν απο λιγο μια αναρτηση της "κας Ε. Κουρκουλου-Λατση" που αφορα το νομοσχεδιο για τα ζωα.
Θα ειμαι πολυ συγκρατημενος, για να μην εκφρασθω για τους χαρακτηρισμους της προς ολους εμας.
Μας αποκαλει ευθαρσως "δολοφονους", "θρασεις μηνυτες των φιλοζωικων σωματειων", "εχοντες μοναδικο σκοπο-σπορ την δολοφονια αθωων ψυχων" κλπ..
Μιλαει για το πληθος εκατονταδων κυνηγετικων σκυλιων που βρισκονται στα καταφυγια των ζωων. Αγνοει προφανως οτι μολις το 1 ή 2% απο αυτα ει κυνηγετικα. Το νεαρο της ηλικιας της μαλλον δεν της επιτρεπει να να εχει γνωσεις επι του θεματος.
Ασχολειται λεει πολλα χρονια στα φιλιζωικα σωματεια και αυτο που συμβαινει με "τους δολοφονους-κυνηγους" της εχει διαταραξει την ψυχικη της υγεια.
Προφανως κατι "αλλο" της την εχει διαταραξει..
Πιστευω οτι ειναι θεμα που πρεπει να απασχολησει την ΚΣΕ και ΚΟ..
Πες της να πάει να κάνει καμία αποτοξίνωση γιατί το έχει κάψει.
 
Φιλοζωικα αισθηματα εχουν ολες αυτες
Ναι!!!
Να κανω το ζωντανο παιγνιδι για να δειχνομαι και να το παιζω φιλοζωος
 

Attachments

  • C678D7F1-0D49-401A-AD6F-AA3F15C37121.jpeg
    C678D7F1-0D49-401A-AD6F-AA3F15C37121.jpeg
    21,2 KB · Προβολές: 18
  • B5FE3195-E7D2-4A40-8CEF-E1561599F303.jpeg
    B5FE3195-E7D2-4A40-8CEF-E1561599F303.jpeg
    69 KB · Προβολές: 69
  • E12900D4-6293-470E-B704-F35E6DCB9A03.jpeg
    E12900D4-6293-470E-B704-F35E6DCB9A03.jpeg
    167,3 KB · Προβολές: 18
Διαβαζα πριν απο λιγο μια αναρτηση της "κας Ε. Κουρκουλου-Λατση" που αφορα το νομοσχεδιο για τα ζωα.
Εμένα πάντως, αυτές οι θέσεις, μου θυμίζουν τις προσπάθειες των παντρεμένων να πείσουν όλους τους άλλους πως η εργένικη ζωή είναι πολύ κακό πράγμα. :D
Κατά βάθος όμως, όλοι μας, το ελεύθερο (φυσικό) κυνήγι γουστάρουμε. Κι εμείς, και η κυρία με το κανίς. :cool:
 
Back
Top