Κατασκευή κοντακιού στα μέτρα μας

Η αυτοπεποιθηση ειναι συνηθως μεγαλυτερη Μπουσης την καρπωση.....χαχαχα
Η αυτοπεποιθηση ειναι συνηθως μεγαλυτερη απο την καρπωση.....χαχαχα
Ετσι φιλε μου γι αυτο προσεχουμε τα οπλα και δεν ασχολουμαστε με πουλιαστρες αχαχαχαχαχα
 
Γαζι τα πάει τα ρυθμιζόμενα ο γέροντας.ωχ Παναγία μου.να τη χαρείς τη γριούλα σου
εχετε προβλημα με τα ρυθμιζομενα συναδελφε??? .my man. ειδα σε αλλο θεμα οτι κατι πρωην συντροφοι του Σταλιν υπεκιψαν στον εξιχρονισμο του ρυθμιζομενου.yelling.
.yelling..love.
 
Η σωστη κατασκευη κοντακιου απαιτει μετρολυψια........ η οποια πρεπει να γινει απο δασκαλο κυνηγετικης σκοποβολης....
Η διαδικασια αυτη δεν ισχυει σε περιπτωση που το παλιο κοντακι ειναι στα μετρα μας.....
Οταν και ο κοντακας ξερει να ''διαβαζει'' την μετρολυψια τοτε το αποτελεσμα ειναι σιγουρο........οταν μαλιστα εχουμε και τετοια ξυλα για το κοντακι μας τοτε το αποτελεσμα ειναι και μοναδικο και πανεμορφο!!!!!!!!

1632763877274.jpeg
1632764003183.jpeg1632764078032.jpeg
 
Η σωστη κατασκευη κοντακιου απαιτει μετρολυψια........ η οποια πρεπει να γινει απο δασκαλο κυνηγετικης σκοποβολης....
Η διαδικασια αυτη δεν ισχυει σε περιπτωση που το παλιο κοντακι ειναι στα μετρα μας.....
Οταν και ο κοντακας ξερει να ''διαβαζει'' την μετρολυψια τοτε το αποτελεσμα ειναι σιγουρο........οταν μαλιστα εχουμε και τετοια ξυλα για το κοντακι μας τοτε το αποτελεσμα ειναι και μοναδικο και πανεμορφο!!!!!!!!

View attachment 33142
View attachment 33143View attachment 33144
Μπιμπελο...Και εγώ έχω ένα highlander δισκανδαλο 66cm, με custom Κοντάκι και με με τέλειο balance...
 
Μια απ τα ίδια .
Μετα την win ηρθε η σειρά της 391.
By Yannis .big smile.

what places are open right now
τί έχει κάνει ο μάστορας εδώ;;;; θα τον ρωτήσω γιατί μου δημιουργούνται απορίες....μικρή - μεγάλη κλίση;;;; ξύλο αμερικάνικο super μου...μυρίζει :cool::cool:
 
τί έχει κάνει ο μάστορας εδώ;;;; θα τον ρωτήσω γιατί μου δημιουργούνται απορίες....μικρή - μεγάλη κλίση;;;; ξύλο αμερικάνικο super μου...μυρίζει :cool::cool:
Μην το βλεπεις ετσι.Η διαφορά στην κλίση ειναι σχεδον μηδενική. Η διαφορά ειναι γυρω στο χιλιοστό.
Κοιτα αυτη την φωτογραφια.
Οσο για το ξύλο ήταν Τζόκερ ! .big smile.
 
Μην το βλεπεις ετσι.Η διαφορά στην κλίση ειναι σχεδον μηδενική. Η διαφορά ειναι γυρω στο χιλιοστό.
Κοιτα αυτη την φωτογραφια.
Οσο για το ξύλο ήταν Τζόκερ ! .big smile.
Ααααα μπράβο....Δημήτρη με μπέρδεψε η προηγούμενη φωτό...τώρα οκ....σε κόβω και εσένα για 1.90 ;;; ναι το ξύλο πρέπει να είναι αμερικάνικη καρυδιά με τα νερά αυτά που έχει....πολύ ωραίο να το χαίρεσαι...και ο μάστορας άριστος ;)
 
Ααααα μπράβο....Δημήτρη με μπέρδεψε η προηγούμενη φωτό...τώρα οκ....σε κόβω και εσένα για 1.90 ;;; ναι το ξύλο πρέπει να είναι αμερικάνικη καρυδιά με τα νερά αυτά που έχει....πολύ ωραίο να το χαίρεσαι...και ο μάστορας άριστος ;)
Εγω ειμαι πιο κατω ,στο 1,84 ,αλλα ψηλά ζυγωματικά χέρια κλπ κλπ
 
Να τα χαρείτε λεβέντες.........
Πολλά μπραβο στον Μαστρογιαννη!!!
Να είσαι καλά Άρη...να είμαστε όλοι καλά να περνάμε ωραία
Εγω ειμαι πιο κατω ,στο 1,84 ,αλλα ψηλά ζυγωματικά χέρια κλπ κλπ
Κατάλαβα...μια χαρά δουλειά πάντως...
 
Ααααα μπράβο....Δημήτρη με μπέρδεψε η προηγούμενη φωτό...τώρα οκ....σε κόβω και εσένα για 1.90 ;;; ναι το ξύλο πρέπει να είναι αμερικάνικη καρυδιά με τα νερά αυτά που έχει....πολύ ωραίο να το χαίρεσαι...και ο μάστορας άριστος ;)
Σε καμια των περιπτωσεων δεν ειναι αμερικανικη καρυδια.....δεν ειναι ετσι οι αμερικανικες καρυδιες.
 
Σε καμια των περιπτωσεων δεν ειναι αμερικανικη καρυδια.....δεν ειναι ετσι οι αμερικανικες καρυδιες.
Ηρακλή δεν επιμένω γνωρίζεις περισσότερα λόγω της δουλειάς σου....απλά μου μοιάζει όπως το παρακάτω δείγμα γι'αυτό το έγραψα.

unnamed.jpg
 
Back
Top