Κατασκευή κοντακιού στα μέτρα μας

Με 250€ μπορει να τοποθετησει και ενα μηχανισμο ρυθμιζομενο ή δεν την θεωρειτε σωστη λυση ?
Λάθος λύση δεν είναι αλλά 250 για χειροποίητο κουτάκι και ρυθμιζόμενο δεν παίζει.Βαλε και εσύ λιιιγο πιο βαθεια το χέρι στη τσεπη
 
Λάθος λύση δεν είναι αλλά 250 για χειροποίητο κουτάκι και ρυθμιζόμενο δεν παίζει.Βαλε και εσύ λιιιγο πιο βαθεια το χέρι στη τσεπη
Εννοω να προσαρμοστει στο ηδη υπαρχον εργοστασιακο κοντακι για να αποφυγει τον κοντακα.
 
Από 150-180€
Φιλε μου αυτα τα χρηματα που αναφερεις δεν φτανουν ουτε για τους τακους.....εκτος αν προκειται για λευκα......επισεις η τιμη αυτη μπορει να αφορα κοντακια που βγαινουν με παντογραφους η cnc μηχανες.
Κοντακι κατα παραγγελια με ξυλο μετριο καρυδιας και με χειροποιητη εργασια και στα μετρα που θελεις και ειδηκα αν προκειται για δικαννο δεν υπαρχει κατω απο 300 ευρω!!!και μιλαμε για μια σωστη κατασκευη με τελειες εφαρμογες.
Το κοντακι αυτο φιλε μου θα το πληρωσεις γιατι εχει πεσει πολυ δουλεια επανω με το χερι......δυστιχως εχω δει δουλειες επαγγελματιων που πληρωθηκαν ακριβα και ειναι για κλαματα....εχω δει κοψιμο ψαθας που οι γραμμες πηγαινανε η μια επανω στην αλλη ...τραγικα πραγματα που ομως πληρωθηκαν.
Μεγαλο ρολο επισεις θα παιξει και η δυσκολια συνδεσης βασης-κοντακιου.
Αν σε ολη την κατασκευη προσθεσουμε και ενα καλο πελμα τοτε παμε αλλα 50-80 ευρω +........
Εχω κανει αρκετα(εκτος απο καραμπινες)και ξερω απο πρωτο χερι την ολη διαδικασια....τον χρονο...την δυσκολια....τις σωστες εφαρμογες.....την δυσκολια που εχουν οι ψαθες και το τελικο αποτελεσμα πως πρεπει να ειναι
Επετρεψε μου να εχω τελειως διαφορετικη εκτιμηση για τις τιμες.......επισεις πολυ θα ηθελα να δω δουλεια ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΗ 100% σε κοντακι δικαννου με το ποσο των 150-180 ευρω!!!!
 
Κατά μέσο όρο είναι στα 250€ αυτό που έγραψε και ο Παύλος παραπάνω. Εγώ απάντησα από πόσα χρήματα αρχίζουν οι τιμές. Το που θα ψάχνει ο καθένας και σε ποιον μάστορα θα πάει άλλη υποθεση
 
Η ερώτηση ήταν αυτή τώρα είναι πολύ οι παράμετροι και το τι θέλει ο καθένας. Η ερώτηση ήταν απλή το ίδιο και η απάντηση.
 
Κατά μέσο όρο είναι στα 250€ αυτό που έγραψε και ο Παύλος παραπάνω. Εγώ απάντησα από πόσα χρήματα αρχίζουν οι τιμές. Το που θα ψάχνει ο καθένας και σε ποιον μάστορα θα πάει άλλη υποθεση
Από 200 μέχρι 300 καραμπίνα....350 μεχρι500 δίκανο;)
 
Και είναι ανάλογα τι χρειάζεται ο καθένας. Το ένα όπλο θα κρατηθει και πήγα σε άλλης κατηγορίας ξύλο,νομίζω αξιζε. Στο άλλο όπλο που ήταν συνθετικό και για " σκληρή χρήση" προσωπικά δεν με ένοιαζε η ποιότητα του ξύλου . 250 και πολλά ηταν
 
Καλημερα! Σε έναν που έχει σταθερή επωμιση το κοντάκι ειναι επένδυση.σε ένα που δεν έχει πρέπει πρώτα να την σταθεροποιήσει κατα την γνώμη μου και μετά να φτιάξει.παντως πιστευω τα αυτογεμη με τις φλαντζες έρχονται σχετικά καλα σε ένα κυνήγο,που δεν έχει παράξενα μέτρα.βλεπεις πολλους κυνηγους με εργοστασιακά κοντακια σε αυτογεμη και λιγο ψάξιμο στην εφαρμογή (φλαντζες,μηκος,κ.τ.λ.) να ρίχνουν πολυ καλα στο κυνήγι..εγω έφτιαξα κοντάκι στην beretta A304 250€ στον Σκριβανο! Πολυ καλή δουλειά απλά δεν εχω κυνηγήσει πολυ το όπλο γιατι έμπλεξα με αλλη Ιταλίδα και μου πήρε τα μυαλά.παντως την 304 δυο φορες που την πηρα στο λαγο πηρα δυο δύσκολους λαγούς που ούτε εγω περίμενα οτι θα πέσουν...η τιμές στα δικάνα από οτι ξερω ξεκινούν απο 450€.
jIWkxw8.jpg

B9jYjSc.jpg
 
Αυτό τον καιρό που ξεκίνησα πάλι σκοπευτήριο προσπαθώ να βρω λιγο το μήκος στο 692..το μάκρυνα λιγο,και εριξα πολυ καλύτερα την δεύτερη φορά που πήγα σκοπευτήριο..το καλο με την beretta ειναι οτι με τα γνήσια spacer (φετες επιμηκυνσης) κανεις την δουλειά σου ευκολα και σχετικά φτηνά.
rJuSA6I.jpg
 
Αυτό τον καιρό που ξεκίνησα πάλι σκοπευτήριο προσπαθώ να βρω λιγο το μήκος στο 692..το μάκρυνα λιγο,και εριξα πολυ καλύτερα την δεύτερη φορά που πήγα σκοπευτήριο..το καλο με την beretta ειναι οτι με τα γνήσια spacer (φετες επιμηκυνσης) κανεις την δουλειά σου ευκολα και σχετικά φτηνά.
rJuSA6I.jpg
εσύ είσαι δικός μου........... χαχαχα
να υποθέσω LOP 40.5 ??
 
Παναγιώτη τι ετοιμάζεις πάλι ?
Προς το παρον τπτ αργοτερα θα φτιαξω στηνΑ400 κοντακι-παπια και ειπα μηπως της βρω λιγο καλυτερο ξυλο αν βρω κατι σε λογικα πλαισια αλλιως μια χαρα ειναι και η απλη καρυδια που βαλαμε στην 391
 
Back
Top