Καρεκλάκι για το καρτέρι

Μετά από 2-3 καρεκλάκια που δεν άντεξαν παρά μόνο 2-3 χρόνια το καθένα, κατέληξα σε κάτι που είναι ελαφρύ, άνετο και προ παντός είναι δωρεάν ...

"Μπιτόνι" φίλοι μου... υπάρχουν παντού πεταμένα στη φύση.
Έχω πολλά κρυμμένα στα βάτα σε διάφορα καρτέρια που πηγαίνω.:):):).
 
Ορίστε ,σας βρήκα το απόλυτο o_O
Φοβερή πατέντα και πραγματικά βοηθάει πάρα πολύ όπου το δειχνει
Στο κυνήγι δεν ξέρω αν βοηθάει γιατί μόνο το κάτσε έδειξε το σήκω οχι
Θέλει σίγουρα ξεκλείδωμα οπότε αντίο γρήγορο μπαμ η δεν ξεκλειδώνει σηκώνεσαι απότομα και φεύγεις με την μούρη στο χώμα .sarcastic.
 
Παιδια ισως το καλυτερο καρεκλακι για εμενα.
Το κλεινω και χωραει στο σακιδιο πλατης:)

To καλυτερο καρεκλακι στο κοσμο. Αγορασα το πρωτο μου πριν 18 χρονια και ακομα το εχω. Το αφησα στη μανα μου γιατι οποτε το πηρε μαζι της εμεινε εκπληκτη απο το ποσο ελαφρυ, στιβαρο και ανετο ειναι. Φετος πηρα ενα αναλογο στα 65 εκ, το πρωτο ηταν 45 εκ. Διπλωνει και μπαινει στο σακο, ειναι ελαφρυ και οι σουηδοι το δινουν για μεχρι 250 κιλα βαρος.
 
Το καρεκλακι της σημερινής φωτογραφίας δεν υπάρχει πλεον ...ξαφνικά λύγισε το πίσω πλαίσιο και βρέθηκα ανάσκελα στο χωράφι , αφού δεν βάρεσα σε καμία κοτρώνα το κεφάλι μου, πάλι καλά ... 15€ απο Τραζερά πήγαν στο βρόντο, ούτε μήνα δεν κράτησε ...
Παμε για walkstool... το ερώτημα ειναι 65 ή 75 ??? Υποθέτω το 65αρι, είμαι σχεδόν 1’90 στο ύψος ....
Για hunters προτεινόμενο ειναι το 75αρι comfort... αν διάβασα σωστά 65cm ειναι το ύψος του καθίσματος και όχι το μήκος των ποδιών ...
Μέτρια πράγματα για άλλη μια μέρα , λιγα πουλάκια για την παρέα και πολλά κουνούπια...στις φωτό, αντί για μάρκες φυσιγγίων θα βάζουμε μάρκες αντικουνουπικών ;) το Autan junior ειναι γαματο , ειναι κρέμα και απλώνεται πανεύκολα ακόμα και στα πιο δύσκολα σημεία. Χαχαχα
 
Last edited:
Το καρεκλακι της σημερινής φωτογραφίας δεν υπάρχει πλεον ...ξαφνικά λύγισε το πίσω πλαίσιο και βρέθηκα ανάσκελα στο χωράφι , αφού δεν βάρεσα σε καμία κοτρώνα το κεφάλι μου, πάλι καλά ... 15€ απο Τραζερά πήγαν στο βρόντο, ούτε μήνα δεν κράτησε ...
Παμε για walkstool... το ερώτημα ειναι 65 ή 75 ??? Υποθέτω το 65αρι, είμαι σχεδόν 1’90 στο ύψος ....
Για hunters προτεινόμενο ειναι το 75αρι comfort... αν διάβασα σωστά 65cm ειναι το ύψος του καθίσματος και όχι το μήκος των ποδιών ...
Μέτρια πράγματα για άλλη μια μέρα , λιγα πουλάκια για την παρέα και πολλά κουνούπια...στις φωτό, αντί για μάρκες φυσιγγίων θα βάζουμε μάρκες αντικουνουπικών ;)
Απο τον τραζερα πηρα μποτακια οπου διαλυθηκαν κυριολεκτικα σε 30μερες!!!!! Κριμα να πουλαει τετοια σκουπιδια!!!!!!!
 
.ξαφνικά λύγισε το πίσω πλαίσιο και βρέθηκα ανάσκελα στο χωράφι
Απο τον τραζερα πηρα μποτακια οπου διαλυθηκαν κυριολεκτικα σε 30μερες!!!!!
Ουτε ο Βέγγος έτσι...sarcastic.
Τι στο διάολο,οι οικολόγοι μας τα φτιάχνουν?.sarcastic.
 
Παιδες πεταω και αυτο το καρεκλακι εδω απο τα jumbo (3€)! Ενταξει δεν ειναι κ οτι καλυτερο, απλα μπορει να αποτελεσει επιλογη για καποιον....View attachment 1801
Θέλουν προσοχή αυτά, λίγο χαλαρό να είναι το έδαφος σπάει για πλάκα η πλαστική τάπα που ενώνει τα πόδια κ σκάς κάτω σαν καρπούζι... Εχω σπάσει πολλά σε ψάρεμα κ κυνηγι από μικρός κ δεν ήμουν ποτέ κ στον όγκο :p
 
Θέλουν προσοχή αυτά, λίγο χαλαρό να είναι το έδαφος σπάει για πλάκα η πλαστική τάπα που ενώνει τα πόδια κ σκάς κάτω σαν καρπούζι... Εχω σπάσει πολλά σε ψάρεμα κ κυνηγι από μικρός κ δεν ήμουν ποτέ κ στον όγκο :p
Καταλαβα! Εχω κ ενα που μου ειχε φτιαξει ενας φιλος αλλα ειναι βαρυ! Ειδα αυτο 3€ κ το πηρα για 2ο!
 
Back
Top