Καλαμάρια

Μιας και η μέρα χθες δεν ήταν για βουνό,πήγαμε θάλασσα...καλοκαίρι και άπνοια.
Για spinning πήγαμε σε παραλία για κανένα λαβράκι ή ο,τι άλλο είχε όρεξη αλλά μάταια.
Έτσι είπα να δοκιμάσω για καμία σουπιά,δεν τις έχω αναζητήσει ξανα.Οπως διάβασα κ από εσάς ξεκίνησα να πετάω και να μαζεύω σιγά σιγά.
Μετά από μερικές ρίψεις και αφού έχασα την πρώτη μπροστά στα πόδια μου,κατάλαβα τι πρέπει να κάνω...
Ωραία διαδικασία και ξεκούραστη,μετά το spinning ειδικά.
Μπράβο αυτό ήτανε ! ... κατάλαβες τον τρόπο, τώρα θα πρέπει να εντοπίσεις που συχνάζουν οι μεγάλες ... :)
Καμιά βόλτα στη Βελούτσα ανεβαίνεις ;
 
Μπράβο αυτό ήτανε ! ... κατάλαβες τον τρόπο, τώρα θα πρέπει να εντοπίσεις που συχνάζουν οι μεγάλες ... :)
Καμιά βόλτα στη Βελούτσα ανεβαίνεις ;
Ελπίζω να ψάξω κάποια στιγμή και για πιο μεγάλες!
Βελούτσα εννοείς το βουνό πάνω από την πόλη του Αστακού να υποθέσω;
Οχι,δεν έχω ανέβει ποτέ, δεν τα ξέρω καθόλου τα βουνά εκεί γύρω.
 
Μπράβο Γιώργο!
Αυτό το αποχάκι για σπαρους
το πήρες? .yelling.
Καλησπέρα Τάσο ευχαριστώ, όλο και χρειάζεται ένα αποχάκι :D
Είναι καιρός και εσύ να δοκιμάσεις για καλαμάρια ... έχεις αργήσει μπορώ να πω !
Ψητό καλαμάρι και χόρτα του βουνού ... το καλύτερο φαγητό αυτής της εποχής!
 
Καλησπέρα Τάσο ευχαριστώ, όλο και χρειάζεται ένα αποχάκι :D
Είναι καιρός και εσύ να δοκιμάσεις για καλαμάρια ... έχεις αργήσει μπορώ να πω !
Ψητό καλαμάρι και χόρτα του βουνού ... το καλύτερο φαγητό αυτής της εποχής!
Δεν παω να ξυλιασω νυχτιάτικα..
Προτιμότερα τα αγριόχορτα με μια κονσέρβα trata....

Καλά θα παω......
Μπορεί να μου τσιμπησει κάνα κράκεν........
 
την καλαμαριερα πρεπει να την φερνουμε πατωτα?
Εγώ δοκιμάζω και πατωτά(αν δεν έχει πιασίματα στο βυθό) και στα μεσόνερα με καλαμαριέρες τύπου γουρουνάκι.Μεχρι να βρεις που βρίσκονται και που τρώνε τα καλαμάρια.Καλυτερα πιστεύω είναι με eging που τσεκαρεις καλύτερα το μέρος.
Το βασικό βέβαια είναι να έχει καλαμάρια και να τρώνε.Το τελευταίο διάστημα έχουν "κόψει"...
 
Back
Top