Καιρός

Εδώ στη Σλοβακία ο καιρός φέτος είναι πολύ περίεργος απ'ότι μου λένε και βλέπω και εγώ. Ο χειμώνας ήταν πάρα πολύ ήπιος. Από τον Οκτώβρη που είμαι χιόνισε 3 μέρες στην Μπρατισλάβα και η θερμοκρασία δεν έπεσε κάτω από τους -5 καμία ημέρα. Είναι σύνηθες το -15 έως -20 κάθε χρόνο όπως με ενημέρωσαν. Βροχές είχε ελάχιστες σε σημείο να ζητούν αποζημίωση οι αγρότες, πράγμα σπάνιο. Τον Ιούνιο έβρεχε σχεδόν κάθε ημέρα με αποτέλεσμα αυτή την περίοδο να έχουμε πρόβλημα με τα πολλά κουνούπια. Η θερμοκρασία αλλάζει καθημερινά σημαντικά. Προχθές είχε 32 και σήμερα 15 για παράδειγμα. Όλο αυτό δεν είναι φυσιολογικό και προσωπική άποψη χωρίς να έχω να το στηρίξω κάπου είναι ότι ο χειμώνας που έρχεται θα είναι βαρύς. Πάρτε φυσίγγια μάγκες! .sarcastic.
θα ναι βαρύς ο Χειμώνας ;
Εγω ξερω ότι βαρια ειναι τ @rxidia του τσολιά.
.sarcastic.
 
Καλησπερα Γεροντες και χρονια πολλα στους Σωτηριδες .
Eχετε ακουσει ολοι για την ψυχρη λιμνη που μας πιανει απο εχθες και θα πας παει μεχρι Σαββατο
Εγω απλα να πω λιγο προσοχη ιδικα ..Σημερα κεντρικη Μακεδονια ..Αυριο Μαγνησια και Ευβοια ...οι δεικτες ασταθειας θα βαρεσουν κοκκινα..
 
Μερομήνια 2020-2021: Τι καιρό θα κάνει τον φετινό χειμώνα, σύμφωνα με το πρώτο δωδεκαήμερο του Αυγούστου
by Δημήτρης
Το φετινό χειμώνα, τα μερομήνια προβλέπουν έντονες χιονοπτώσεις με διάρκεια. :p:p
merominia-2021-ti-kairo-tha-kanei-entones-amp-diarkeis-chionoptoseis-to-fetino-cheimona.jpg


Πιο συγκεκριμένα, ο φετινός Αύγουστος προβλέπεται γενικότερα άστατος. Η θερμοκρασία θα υποχωρήσει κι άλλο το Σεπτέμβριο, χωρίς ωστόσο ιδιαίτερες κακοκαιρίες.
Ο Οκτώβρης και ο Νοέμβρης σύμφωνα με τα μερομήνια για το 2021, προβλέπονται πιο ηλιόλουστοι φέτος τον χειμώνα.
.hair..hair.

Δεκέμβρης και Ιανουάριος όμως θα χαρακτηρισθούν από έντονες χιονοπτώσεις με διάρκεια και έντονα κρύα. hippo.bye..hunter..hunter.
Η άνοιξη για το 2021 φαίνεται πως θα ξεκινάει από τον Φλεβάρη, όπου και η θερμοκρασία θα αρχίσει να ανεβαίνει αισθητά .think.
 
Μερομήνια 2020-2021: Τι καιρό θα κάνει τον φετινό χειμώνα, σύμφωνα με το πρώτο δωδεκαήμερο του Αυγούστου
by Δημήτρης
Το φετινό χειμώνα, τα μερομήνια προβλέπουν έντονες χιονοπτώσεις με διάρκεια. :p:p
merominia-2021-ti-kairo-tha-kanei-entones-amp-diarkeis-chionoptoseis-to-fetino-cheimona.jpg


Πιο συγκεκριμένα, ο φετινός Αύγουστος προβλέπεται γενικότερα άστατος. Η θερμοκρασία θα υποχωρήσει κι άλλο το Σεπτέμβριο, χωρίς ωστόσο ιδιαίτερες κακοκαιρίες.
Ο Οκτώβρης και ο Νοέμβρης σύμφωνα με τα μερομήνια για το 2021, προβλέπονται πιο ηλιόλουστοι φέτος τον χειμώνα.
.hair..hair.

Δεκέμβρης και Ιανουάριος όμως θα χαρακτηρισθούν από έντονες χιονοπτώσεις με διάρκεια και έντονα κρύα. hippo.bye..hunter..hunter.
Η άνοιξη για το 2021 φαίνεται πως θα ξεκινάει από τον Φλεβάρη, όπου και η θερμοκρασία θα αρχίσει να ανεβαίνει αισθητά .think.
Τώρα θα το πω εγώ του αυτια...να μας πει σίγουρα πραγματα.sarcastic.
 
Μερομήνια 2020-2021: Τι καιρό θα κάνει τον φετινό χειμώνα, σύμφωνα με το πρώτο δωδεκαήμερο του Αυγούστου
by Δημήτρης
Το φετινό χειμώνα, τα μερομήνια προβλέπουν έντονες χιονοπτώσεις με διάρκεια. :p:p
merominia-2021-ti-kairo-tha-kanei-entones-amp-diarkeis-chionoptoseis-to-fetino-cheimona.jpg


Πιο συγκεκριμένα, ο φετινός Αύγουστος προβλέπεται γενικότερα άστατος. Η θερμοκρασία θα υποχωρήσει κι άλλο το Σεπτέμβριο, χωρίς ωστόσο ιδιαίτερες κακοκαιρίες.
Ο Οκτώβρης και ο Νοέμβρης σύμφωνα με τα μερομήνια για το 2021, προβλέπονται πιο ηλιόλουστοι φέτος τον χειμώνα.
.hair..hair.

Δεκέμβρης και Ιανουάριος όμως θα χαρακτηρισθούν από έντονες χιονοπτώσεις με διάρκεια και έντονα κρύα. hippo.bye..hunter..hunter.
Η άνοιξη για το 2021 φαίνεται πως θα ξεκινάει από τον Φλεβάρη, όπου και η θερμοκρασία θα αρχίσει να ανεβαίνει αισθητά .think.
.my man. Ο Δημητράκης ειχε καπνίσει τίποτα περίεργο με μακρυά οδοντωτά φύλλα τυλιγμενο σε καλαμποκόφυλλο,η ήταν καθαρός ;
.sarcastic.
 
Καλησπερα σας κυριοι..
Δειχνει ο καιρος να τρελενεται κανονικα τις επομενες μερες.
Ενα αρκετα βαθη χαμηλο στην δυτικη ευρωπη θα μας στειλει πολυ ζεστη προς το τελος του μηνα.Στα ορια του καυσωνα
Ομως δεν θα κρατησει πολυ και θα ξαναπεσει γρηγορα η θερμοκρασια.Αυτες οι εναλλαγες θα φερουν και αρκετα μπουρινια λογο ασταθειας μεγαλης στν ανωτερη ατμοσφαιρα.
Παντως η ζεστη δειχνει να πηγαινοερχεται και τις πρωτες μερες του Σεπτεμβριου..
 
Back
Top