Καιρός

και πέρυσι το καλοκαίρι είχε ζέστη και 40αρια...Αλλά χειμώνα δεν είδαμε... σχετικό είναι αυτό Περι.....
ειχαμε πολυ μικρες περιοδους καυσωνα περυσι..εκανε 40+ για μια μερα και μετα ξαναερχοταν στα κανονικα, δεν εφτασε ποτε τις 2 μερες
Εγω λεω για 3+ μερες συνεχομενες...
θα σου ερθουν οι μπεκατσες μαυρισμενες απο τον ηλιο ρε...τι αλλο θες
 
περι πολλα κουκουναρια εχουν φετος τα ελατα,θα εχουμε πολλα χιονια .big smile. ?
Αυτό παρατηρούσα και γω προχτές και προβλέπεται για κάτι τέτοιο βαρύς χειμώνας:)
Αυτή η παρατήρησή σας είναι σίγουρη από τους παλαιότερους ή κάνετε πλάκα ρε;;; .sarcastic.
 
Αυτή η παρατήρησή σας είναι σίγουρη από τους παλαιότερους ή κάνετε πλάκα ρε;;; .sarcastic.
Και συγουρη από μένα αλλά και από τους παππούδες του χωριού θυμάμαι και άλλη μία χρονιά ήταν έτσι και λέγανε οι παλιοί θα γίνει χαμός φέτος εγώ να πω την αλήθεια κορόιδευα τότε ωρε και ποιανει Ο Νοέμβριος τι έγινε ο χαμός τι χιόνι τι κρυο
 
Ε ναι......
Και το δικό μου έχει πολλά κουκουνάρια .yel.
Οι πεινασμένοι καρβέλια ονειρεύονται. Ξεχαστε αυτα που ξέρατε μέχρι πριν κάτι χρόνια.Τωρα με 5 και 10 μερες κακοκαιρία ,ειναι οτι φας οτι πιείς κι ότι αρπάξει ο κώλος σου.
 
Εδώ στη Σλοβακία ο καιρός φέτος είναι πολύ περίεργος απ'ότι μου λένε και βλέπω και εγώ. Ο χειμώνας ήταν πάρα πολύ ήπιος. Από τον Οκτώβρη που είμαι χιόνισε 3 μέρες στην Μπρατισλάβα και η θερμοκρασία δεν έπεσε κάτω από τους -5 καμία ημέρα. Είναι σύνηθες το -15 έως -20 κάθε χρόνο όπως με ενημέρωσαν. Βροχές είχε ελάχιστες σε σημείο να ζητούν αποζημίωση οι αγρότες, πράγμα σπάνιο. Τον Ιούνιο έβρεχε σχεδόν κάθε ημέρα με αποτέλεσμα αυτή την περίοδο να έχουμε πρόβλημα με τα πολλά κουνούπια. Η θερμοκρασία αλλάζει καθημερινά σημαντικά. Προχθές είχε 32 και σήμερα 15 για παράδειγμα. Όλο αυτό δεν είναι φυσιολογικό και προσωπική άποψη χωρίς να έχω να το στηρίξω κάπου είναι ότι ο χειμώνας που έρχεται θα είναι βαρύς. Πάρτε φυσίγγια μάγκες! .sarcastic.
 
Εδώ στη Σλοβακία ο καιρός φέτος είναι πολύ περίεργος απ'ότι μου λένε και βλέπω και εγώ. Ο χειμώνας ήταν πάρα πολύ ήπιος. Από τον Οκτώβρη που είμαι χιόνισε 3 μέρες στην Μπρατισλάβα και η θερμοκρασία δεν έπεσε κάτω από τους -5 καμία ημέρα. Είναι σύνηθες το -15 έως -20 κάθε χρόνο όπως με ενημέρωσαν. Βροχές είχε ελάχιστες σε σημείο να ζητούν αποζημίωση οι αγρότες, πράγμα σπάνιο. Τον Ιούνιο έβρεχε σχεδόν κάθε ημέρα με αποτέλεσμα αυτή την περίοδο να έχουμε πρόβλημα με τα πολλά κουνούπια. Η θερμοκρασία αλλάζει καθημερινά σημαντικά. Προχθές είχε 32 και σήμερα 15 για παράδειγμα. Όλο αυτό δεν είναι φυσιολογικό και προσωπική άποψη χωρίς να έχω να το στηρίξω κάπου είναι ότι ο χειμώνας που έρχεται θα είναι βαρύς. Πάρτε φυσίγγια μάγκες! .sarcastic.
Βασίλη εδώ πάνω , εδώ και ενα μήνα πάει καθημερινά 34 με 36 βαθμούς , τα έχει παίξει ο καιρός , κανονικά δυο φόρες την εβδομάδα έβρεχε , τώρα τίποτα , για κυνήγι δεν το συζητάμε καν , δεν βγαίνουν τα ζώα έξω με τόση ζεστή αλλά κάθονται μέσα στο πυκνό στο δάσος οπου βρουν δροσιά/υγρασία ....
 
Back
Top