Καιρός

Λέγε λέγε προσπαθούν να πείσουν τον κόσμο ότι θα χειμωνιάσει μπας και κλείσουν κάνα δωμάτιο στα Καλάβρυτα.
Χαζεύω εδώ και δύο -τρεις μέρες τις ειδήσεις. Είναι να γελάς.

Μεχρι και τα φωτα θα ειμαστε στα κανονικα για την εποχη και ισως λιγακι παρακατω...
Θα εχει κρυο ειναι σιγουρο
Το θεμα ειναι οτι ειναι κατι φυσιολογικο για την εποχη , δεν χρειαζεται κανενα νταβαντουρι .....Τωρα για τις πληρωμενες διαφημισεις οκ...οπως το καλοκαιρι με τα στρινγκ και τις παραλιες στα διαφορα νησια.........love..love.

Οσοι μενουν σε ορεινες περιοχες και αλυσιδες εχουνε και 4χ4 και να ζησουν με αυτο ξερουν ,
εμεις εδω στην αθηνα με μια χλαπατσα κουτουλαμε μεταξυ μας..χααχαχαχ
 
Ναι θα ριξει
Επιλεκτικα ομως ειναι κακοκαιρια οπως εγραψα αν.προσινεμων
Ευβοια βοιωτια φθιωτιδα τα περισσοτερα
Αττικη επισης αλλα σε πιο μεγαλο υψομετρο..
οπως και Β.αν πελοπον
Μακεδονία;;;θα ρίξει τπτ;;
 
Καλησπερα σας κύριοι
Πέρασε η πρώτη κακοκαιρία η οποία μπορώ να πω έδωσε πολλά παραπάνω από τα αναμενόμενα..Κυρίως λόγο της καθυστέρησης του χαμηλού στο Αίγαιο ....

Όπως είχαμε πει ο καιρός θα παρουσιάσει ενδιαφέρον έως και τα φώτα ..Έτσι ακριβώς πάει να γίνει

Μια νέα κατεβασιά express θα έχουμε αύριο μεθαύριο ,με πολύ λιγότερα χιόνια αυτήν την φορά ...αλλά στις ίδιες ακριβώς περιοχές που έπιασε και η Ζηνοβία..
Το κρύουλακι θα παραμείνει φυσικά ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΑΚΡΑΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ...απλά είμαστε στα φυσιολογικά

Νέα κακοκαιρία αναμένουμε την μέρα των φώτων..Η οποία δείχνει αρκετά δυνατή ..
Έχουμε καιρό να το δούμε αυτό από του χρόνου ....!!!!
 
Δεν το πιστεύω αυτό που γίνεται φέτος πάλι δυνατό χιόνια για 6 του μηνός δίνουν στα ανατολικά προσηνεμα και εμείς βόρεια Ελλάδα τζάμπα το ξερό κρύο θα φάμε τι εμμονή είναι αυτηηηηηή .hair.
Τελη φετος ο καιρος εχει παρει πολλα ναρκωτικα..δεν εξηγειται αυτο το χαλι που εχει..κοιταζα το πρωι στο metar θερμοκρασιες και παλαβωσα..πολυ λιγα μειον ειδικα για τα μερη μου που τετοια εποχη πριν λιγα χρονια ειχαμε χιονια και θερμοκρασιες απο -5 μεχρι -15
 
Τελη φετος ο καιρος εχει παρει πολλα ναρκωτικα..δεν εξηγειται αυτο το χαλι που εχει..κοιταζα το πρωι στο metar θερμοκρασιες και παλαβωσα..πολυ λιγα μειον ειδικα για τα μερη μου που τετοια εποχη πριν λιγα χρονια ειχαμε χιονια και θερμοκρασιες απο -5 μεχρι -15
Άστα να πάνε φίλε κλιματική αλλαγή λέγεται!!!
 
Άστα να πάνε φίλε κλιματική αλλαγή λέγεται!!!
Το ξερω φιλε που να μην το ξερα..σε καποια χρονια το κοβω να βλεπουμε χιονια με το κυαλι..ηδη εδω κατω στο νησι που ειμαι μου λειπουν εκεινα τα ωραια -10 -20 και να σαι για κυνηγι..θα καταληξουμε με τροπικο κλιμα..οχι τιποτα αλλο ας κανουν τα κουμαντα τους τα βρωμοοικολογια να ριξουν καμια ζεβρα καναν πιθηκο νς χουμε να κυνηγαμε
 
Το ξερω φιλε που να μην το ξερα..σε καποια χρονια το κοβω να βλεπουμε χιονια με το κυαλι..ηδη εδω κατω στο νησι που ειμαι μου λειπουν εκεινα τα ωραια -10 -20 και να σαι για κυνηγι..θα καταληξουμε με τροπικο κλιμα..οχι τιποτα αλλο ας κανουν τα κουμαντα τους τα βρωμοοικολογια να ριξουν καμια ζεβρα καναν πιθηκο νς χουμε να κυνηγαμε
Χαχα εμείς εδώ που τέτοιο καιρό τα -7 και βάλε τα πρωινά τα είχαμε ψωμοτυρι τώρα παρακαλάμε να τα δούμε έστω λίγες μέρες τον χρόνο
 
Χαχα εμείς εδώ που τέτοιο καιρό τα -7 και βάλε τα πρωινά τα είχαμε ψωμοτυρι τώρα παρακαλάμε να τα δούμε έστω λίγες μέρες τον χρόνο
Χαλια μαυρα..βλεπω αυτα τα κυνηγια στα ακραια κρυα που χω κανει να τα λεω στον μικρο μου σαν ιστοριες γιατι για να τα ξαναδουμε ετσι οπως παει δυσκολο πολυ
 
Χαλια μαυρα..βλεπω αυτα τα κυνηγια στα ακραια κρυα που χω κανει να τα λεω στον μικρο μου σαν ιστοριες γιατι για να τα ξαναδουμε ετσι οπως παει δυσκολο πολυ
Για εκεί πάει μεγαλώνουν τα διαστήματα με καλοκαίρια και ζεστές και μικραίνουν οι χειμώνες....
 
Δεν το πιστεύω αυτό που γίνεται φέτος πάλι δυνατό χιόνια για 6 του μηνός δίνουν στα ανατολικά προσηνεμα και εμείς βόρεια Ελλάδα τζάμπα το ξερό κρύο θα φάμε τι εμμονή είναι αυτηηηηηή .hair.

Δεν ειναι τιπτ σιγουρο ακομα...Εγω τα κεντροβορεια δεν τα εχω αποκλεισει ακομα...
Ετσι οπως το βγαζει σημερα δεν ειναι καν αν.προσιμενων..Τα ποιο πολλα χιονια με τα σημερινα τα εχει κεντρικη ελλαδα και ημιορεινα πελλοπ..
Αλλα ειναι νωρις ακομα..Παρασκευη θα ξερουμε νομιζω..
Δες σας βοηθαει ο εμποδισμος που εχουμε στα δυτικα..τον θες ποιο δυτικα ακομα να σκασει ανετα ο αυλωνας ιονιο, να βγαλει το χαμηλο στην μεσσηνια και να θαφτει ολη η βορεια ελλαδα.......
εκει που ειναι τωρα παει αιγαιο τουρκια..Γιαυτο και η οι καλες κατεβασιες εως τωρα δεν σας εχουν τιμησει..
υπομονη..
 
Πάντος τώρα έχουμε πάγο καλό καλό εδώ κάτω.

1oC
Και εδώ κάτω στη Ζαχάρω έχει λίγο κρύο 2-3 βαθμούς, αλλά μόνο το πρωί. Το μεσημέρι 10 βαθμούς.
Επίσης έχει μία σιχαμένη, εδώ και μέρες, συνεχόμενη λιακάδα, που σε τυφλώνει ο ήλιος λες και είναι Ιούλιος μήνας. Μετά τις 9 δεν μπορώ να κυνηγήσω. Πάλι σήμερα 9 παρά τέταρτο το έληξα λόγω ήλιου. Χίλιες φορές να κυνηγάω με ψιλόβροχο.

2222.jpg
 
Back
Top