Καιρός

Εμεις εδω λεσβο συβηρια γίναμε απο τους 23 πεσαμε στους 20 βαθμους και δεν εχει ριξει σταγονα στον κάμπο απο τον Μάιο, τέτοια χρονια δεν έτυχε να ξαναδώ, γεμισα ενα κουτι για την έναρξη του σεπτεμβρη και εχω τα 15 ακομα ,
 
Μόνο που το θάψιμο Αυτό έχει να γίνει πολλάααααα χρόνια.
Δεν θέλουμε θαψιματα. Απλά χιονακια να μας κανει εδώ. Θάψιμο από Λαμία και πανω. Τους το χρωστάει τους κεντροβορειους και μακάρι να τους το κάνει φέτος και να φτιάξει και εμάς....
 
Δεν θέλουμε θαψιματα. Απλά χιονακια να μας κανει εδώ. Θάψιμο από Λαμία και πανω. Τους το χρωστάει τους κεντροβορειους και μακάρι να τους το κάνει φέτος και να φτιάξει και εμάς....
Μα κι ο Κωστάκης για πανω απ τη Λαμία λεει. ;)
 
Όχι ακόμα ελιές ρε σεις .
Έπεσε πολύ νερό τις τελευταίες ημέρες
Ιδικά στα δυτικά και βόρεια .

Ο μήνας θα βγει σε πιο ψυχρό σενάριο ,μιας και θα επικρατήσουν βοριάδες τις επόμενες μέρες .

Και γενικά κρυώνει ο καιρός και βόρεια από εμάς ..
 
Όχι ακόμα ελιές ρε σεις .
Έπεσε πολύ νερό τις τελευταίες ημέρες
Ιδικά στα δυτικά και βόρεια .

Ο μήνας θα βγει σε πιο ψυχρό σενάριο ,μιας και θα επικρατήσουν βοριάδες τις επόμενες μέρες .

Και γενικά κρυώνει ο καιρός και βόρεια από εμάς ..
σκ τι βλεπεις?
 
σκ τι βλεπεις?
Ο καιρος θα χαλασει απο Δευτερα .
Με καποια χιονια και στα ορεινα..
Καιρος βορειου ρευματος .
Ενα χαμηλο παλι μεσοβδομαδα με βροχες και χιονια στα ορεινα..
θα ανεβει και λιγο η θερμοκρασια..Αλλα οχι πολυ..
Καλα παει...
 
Ο καιρος θα χαλασει απο Δευτερα .
Με καποια χιονια και στα ορεινα..
Καιρος βορειου ρευματος .
Ενα χαμηλο παλι μεσοβδομαδα με βροχες και χιονια στα ορεινα..
θα ανεβει και λιγο η θερμοκρασια..Αλλα οχι πολυ..
Καλα παει...
Ας αφήσουμε μοντέλα και χάρτες, η συμπεριφορά κυρίως των μικροπουλων αλλά και των τσιχλων εμένα μου δείχνει ότι θα έχουμε κάτι σοβαρό από πλευράς χειμωνιάτικου καιρού!
 
Ας αφήσουμε μοντέλα και χάρτες, η συμπεριφορά κυρίως των μικροπουλων αλλά και των τσιχλων εμένα μου δείχνει ότι θα έχουμε κάτι σοβαρό από πλευράς χειμωνιάτικου καιρού!
Κάθε τόπος έχει τα σημάδια του το ίδιο και εδώ εφανηστηκαν πουλια μικρά/ μεγαλα
 
Ας αφήσουμε μοντέλα και χάρτες, η συμπεριφορά κυρίως των μικροπουλων αλλά και των τσιχλων εμένα μου δείχνει ότι θα έχουμε κάτι σοβαρό από πλευράς χειμωνιάτικου καιρού!
Δεν φαίνεται κάτι σοβαρό ..
Ούτε το κρύο στα πολύ βόρεια είναι σημαντικό ακόμα να πεις ότι με ένα ανέβασμα του Υ να το σπρώξει νοτιότερα ..
Είμαστε και θα πάμε στον Δεκέμβριο με κανονικό καιρό για την εποχή ..
Κρύο και φαινόμενα φυσιολογικα

Κάτι σοβαρό δεν υπάρχει ακόμα ...
 
Back
Top