Καιρός

Θα γεμίσω το πορτμπαγκάζ τσίπουρο και κοκκινέλι από το χωριό
και ας ρίξει και μπετόν αρμέ ;)
Ε ναι!!! Αμα υπάρχει πληθώρα τέτοιων προμηθειών και τίποτα ζυγουρια , μουνουχια και γρουνια στην κατάψυξη ας κατεβάσει και τον βόρειο πολο!!!
 
Απολαύστε τις σχετικές δροσουλες και κάτι βροχούλες μέχρι τις 15 γιατί μετά ζητώ που καηκαμε!!! Κυριολεκτικά.....
Κοίταξες σήμερα για τις βροχές....δεν πρόλαβα εγώ να δω....μέχρι εχτές έδειχνε για αρκετό νερό....Μετά τις Παναγίας δείχνει όντως ζέστες καλές.....
 
Κοίταξες σήμερα για τις βροχές....δεν πρόλαβα εγώ να δω....μέχρι εχτές έδειχνε για αρκετό νερό....Μετά τις Παναγίας δείχνει όντως ζέστες καλές.....
Παρασκευή κάτι λίγες και Κυριακή πιο γενικευμένες. Δίνει και αττικοβοιωτια και Εύβοια αυτή την φορα. Μακαρι γιατί μετά φουλ 28άρια στα 850hpa δίνει το gfs και τα πάει καλά γαμωτο μέχρι τωρα.
 
Παρασκευή κάτι λίγες και Κυριακή πιο γενικευμένες. Δίνει και αττικοβοιωτια και Εύβοια αυτή την φορα. Μακαρι γιατί μετά φουλ 28άρια στα 850hpa δίνει το gfs και τα πάει καλά γαμωτο μέχρι τωρα.
Τώρα το καλοκαίρι είναι σταθερές η προβλέψεις αρκετών ημερών πριν....το χειμώνα δεν γίνεται αυτό.. :)
 
Παρασκευή κάτι λίγες και Κυριακή πιο γενικευμένες. Δίνει και αττικοβοιωτια και Εύβοια αυτή την φορα. Μακαρι γιατί μετά φουλ 28άρια στα 850hpa δίνει το gfs και τα πάει καλά γαμωτο μέχρι τωρα.
Είχα δει ότι έδειχνε πολλές βροχές και αρκετά πιο βόρεια...
 
Τώρα το καλοκαίρι είναι σταθερές η προβλέψεις αρκετών ημερών πριν....το χειμώνα δεν γίνεται αυτό.. :)
Άμα είναι για καύσωνα τον πιάνουν 10 μέρες μπροστα. Άμα είναι για βροχούλες και κυρίως χιονακι μας βγάζουν την πίστη τα μοντελα!
 
Το ανέβασε ο Δημήτρης...για αυτό έλεγα και εγώ..... θα επηρεάσει τα πουλιά που είναι εκεί ..Βουλγαρία, Σκόπια, Ρουμανία.
Θα ανακατέψει παρα πολυ τα τρυγόνια αυτή η λίμνη γιατί θα έχει πολλά φαινόμενα αρκετά βορειότερα μας. Ίσως να μας ευνοήσει κιόλας....
 
Πιστεύω πως επειδή η βροχές θα είναι πεντς μέρες πριν την έναρξη θα κανεινενα ανακάτεμα αλλά όχι μεγάλες αλλαγές σε πληθυσμους.
Από εδώ θα φύγουν ή έφυγαν ήδη αλλά σίγουρα θα μας έρθουν από άλλες περιοχές και θα μείνουν μιας και ο ηλιόσπορο με την ζέστη που λένε θα αρχίσει να μαυριζει και θα ωριμάζει.
Μέχρι 25/8 πιστεύω θα έχουμε πουλιά εδω πάνω.
Μετά κλασικά κλεφτοπολεμο
 
Καλησπέρα γερονταρες μου ..
Ελπίζω να σας βρίσκω όλους καλά ...
Καλώς μας ήρθες, σε περιμέναμε με αγωνία ...
Ελπίζουμε να είσαι και εσύ καλά, να πέρασες ωραίο καλοκαίρι και να έχεις να μας πεις ενδιαφέροντα νέα :)
 
Back
Top