Καιρός

Πολύ συννεφιά αύριο πρωί ..Πολύ κλειστός καιρός σε όλο το Αιγαίο...
Καταιγίδες σε κεντρική και ανατολική Μακεδονία
Όπως και σε δυτική κεντρική Πελλοπονησο...
Εσύ αποφασίζεις...
Τη μπανάνακα μου μέσα, περιμένω το Σαββατοκύριακο λες και θα αποφυλακιστω και θα έχει φαινόμενα. Θα κάνω λιτανεία από την ανάποδη, να μην βρέξει. Άμα δείτε κανέναν στα δέντρα το ΣΚ εγώ θα είμαι, λαλισα.
 
Τη μπανάνακα μου μέσα, περιμένω το Σαββατοκύριακο λες και θα αποφυλακιστω και θα έχει φαινόμενα. Θα κάνω λιτανεία από την ανάποδη, να μην βρέξει. Άμα δείτε κανέναν στα δέντρα το ΣΚ εγώ θα είμαι, λαλισα.
Κ εγώ στην ίδια φάση ειμαι
 
Περικλή δώσε μια εκτίμηση για 26/10. Να κάνω δώρο στον εαυτό μου αδειουλα? Τα νερά βλέπω τα μάζεψαν τελειως.
Ναι ρε συ ..Αυτές οι διατάξεις με τόσο έντονο βόρειο ρεύμα ,τις κρατάνε μακριά τις βροχές ...το είχα γράψει και στην τσίχλα.αυτο ..
Κοίτα 26/27/28/29 δείχνουν καλές μέρες ...
Εσάς στην Εύβοια ,δεν νομίζω να είναι τόσο πρόβλημα τυχόν βροχή..αλλά τα μποφόρ που θα έχει ...
 
Ναι ρε συ ..Αυτές οι διατάξεις με τόσο έντονο βόρειο ρεύμα ,τις κρατάνε μακριά τις βροχές ...το είχα γράψει και στην τσίχλα.αυτο ..
Κοίτα 26/27/28/29 δείχνουν καλές μέρες ...
Εσάς στην Εύβοια ,δεν νομίζω να είναι τόσο πρόβλημα τυχόν βροχή..αλλά τα μποφόρ που θα έχει ...
Ακόμη και με πολυ αέρα μπαίνουν από τον Ευβοϊκο!!! Έχω πετύχει πέρασμα που σήκωνε πέτρες ο βοριάς και όχι μόνο μια φορα! Έρχονται οι μέρες των μαύρων από εβδομάδα!!! Πιστεύω πως θα έχουμε επεισόδια μέχρι 10/11 φετος!
 
Ακόμη και με πολυ αέρα μπαίνουν από τον Ευβοϊκο!!! Έχω πετύχει πέρασμα που σήκωνε πέτρες ο βοριάς και όχι μόνο μια φορα! Έρχονται οι μέρες των μαύρων από εβδομάδα!!! Πιστεύω πως θα έχουμε επεισόδια μέχρι 10/11 φετος!
Δεν θα πάει τοσο πολύ ιδικά στα νότια .
Δεν μου αρέσει που δεν ξεκολλάει το χαμηλό από τα δυτικά μας..Την ερχόμενη εβδομάδα..
Τους βόρειους τους βγάζω εκτός απ'οκ όλο αυτό ..

Επίσης όλα τα ensanles από τρίτη τραβάνε την ανηφόρα...
Ο Νοέμβριος θα μπει πιο θερμός γενικά
 
Ακόμη και με πολυ αέρα μπαίνουν από τον Ευβοϊκο!!! Έχω πετύχει πέρασμα που σήκωνε πέτρες ο βοριάς και όχι μόνο μια φορα! Έρχονται οι μέρες των μαύρων από εβδομάδα!!! Πιστεύω πως θα έχουμε επεισόδια μέχρι 10/11 φετος!
Και μετά ! ... έχουν μπει πολλά πουλιά και φαίνεται να μένουν...
 
Δεν θα πάει τοσο πολύ ιδικά στα νότια .
Δεν μου αρέσει που δεν ξεκολλάει το χαμηλό από τα δυτικά μας..Την ερχόμενη εβδομάδα..
Τους βόρειους τους βγάζω εκτός απ'οκ όλο αυτό ..

Επίσης όλα τα ensanles από τρίτη τραβάνε την ανηφόρα...
Ο Νοέμβριος θα μπει πιο θερμός γενικά
Δεν έχω κανένα μετεωρολογικό επιχείρημα, αλλά βλέπω πολλά είδη πουλιών (και μικρόπουλα ) που έρχονται κυρίως στις ψυχρές χρονιές να έχουν έρθει και μάλιστα πρώιμα ... μου δίνουν την αίσθηση ότι θα ακολουθήσει ψυχρός και υγρός χειμώνας ... μπορεί να ξεγελάστηκαν, μπορεί και να καταλαβαίνουν κάτι ...
 
Δεν έχω κανένα μετεωρολογικό επιχείρημα, αλλά βλέπω πολλά είδη πουλιών (και μικρόπουλα ) που έρχονται κυρίως στις ψυχρές χρονιές να έχουν έρθει και μάλιστα πρώιμα ... μου δίνουν την αίσθηση ότι θα ακολουθήσει ψυχρός και υγρός χειμώνας ... μπορεί να ξεγελάστηκαν, μπορεί και να καταλαβαίνουν κάτι ...
Το πώς θα πάει ο χειμώνας δεν μπορεί κανένας να το ξέρει ..
Εγώ στις μέρες μετά της 28 αναφέρομαι κυρίως ..
 
Το πώς θα πάει ο χειμώνας δεν μπορεί κανένας να το ξέρει ..
Εγώ στις μέρες μετά της 28 αναφέρομαι κυρίως ..
Το κατάλαβα ότι εννοείς για χρονικό διάστημα περίπου 15 ημερών.
Επίσης σε εμπιστεύομαι γιατί πραγματικά έχεις κριτήριο και άποψη (εμπειρία από μακρόχρονη παράλληλη παρακολούθηση μοντέλων και καιρού υποθέτω) και για την αξιοπιστία των μοντέλων.
 
Απόψε φαίνεται να γυρνάει ο άνεμος σε βοριά. Επίσης βλέπω ότι μέχρι τις 28 τουλάχιστον θα έχει βοριά. Λέτε από αύριο-μεθαύριο να έχουμε νέο γύρο περασματων???? Πάντως το γεγονός οτι είδαμε και σήμερα , τριτη συνεχόμενη ημέρα με νοτιαδες πουλιά να μπαίνουν, μονο θετικο μπορεί να χαρακτηριστεί!
 
Απόψε φαίνεται να γυρνάει ο άνεμος σε βοριά. Επίσης βλέπω ότι μέχρι τις 28 τουλάχιστον θα έχει βοριά. Λέτε από αύριο-μεθαύριο να έχουμε νέο γύρο περασματων???? Πάντως το γεγονός οτι είδαμε και σήμερα , τριτη συνεχόμενη ημέρα με νοτιαδες πουλιά να μπαίνουν, μονο θετικο μπορεί να χαρακτηριστεί!
Η β.δ.ελλαδα θα μπαση πουλια και αυριο ....πηστευω οτι απο τριτη θα δουμε ωραια πραγματα και ολοι την εβδομαδα
 
https://en.sat24.com/en/eu/infraPolair

Φαίνεται η κίνηση του ψυχρου μετώπου από κεντροβορεια Ευρώπη προς τα εμάς .
Δημιουργεί συννεφιες στα Βαλκάνια με κάποιες βροχές ,γιατί βρίσκει θερμότερο αέρα εκεί .
Δυτικά της Ιταλίας φαίνεται και το χαμηλό που θα μας σπάσει τα νεύρα ,ιδικά σε δυτικούς και νότιους ....

Όλα τα λεφτά είναι τι κατεβάζει πίσω από τις συννεφιές που βλέπουμε σήμερα στα Βαλκάνια...
Το stream για άλλη μια φορά πάνω μας ...
 
Back
Top