Καιρός

Εγώ νομίζω ότι ο Ιανουάριος του 2002 είχε τρελό χιόνι
Του 88' ήταν τρομερό και μετά 2001_2002 στους -25 είχαμε Ημαθία και το αυτοκίνητο χάθηκε από χιόνι . Τρακτέρ πέρασε από τον δρόμο για να μπορούμε να πάμε στο φούρνο , ανάμεσα στις ροδιές πηγαίναμε
 
Καλά θυμάσαι
Ήμουν φαντάρος και είχα φτύσει αίμα μέχρι να φτάσω σπίτι όταν είχα πάρει άδεια
Ήταν ο κουνιάδος μου φαντάρος στην Κύπρο και είχε άδεια εορτών ,το κολακι έκατσε άλλες 6-7 ημέρες .
 
Του 88' ήταν τρομερό και μετά 2001_2002 στους -25 είχαμε Ημαθία και το αυτοκίνητο χάθηκε από χιόνι . Τρακτέρ πέρασε από τον δρόμο για να μπορούμε να πάμε στο φούρνο , ανάμεσα στις ροδιές πηγαίναμε
Γατάκι χαχαχ -27 Ελευθερούπολη 40/50 εκ χιονιού μέχρι και ο Παπαδάκης μας είχε βγάλει στην TV ......δεν αναμένεται κάτι τέτοιο τώρα αλλά σε αναστροφικες περιοχές Τρίτη Τετάρτη που θα έχει ξαστεριά και θα θα έχει μπουκαρει το -15/-17 στα 850hpa( 1400m) θα έχει τρομερό κρύο...
 
βυσμαααα.... χαχαχα χαχαχα
Και όμως είναι τόσο κωλοφαρδος που με το που πήγε από κέντα του έκατσε και έγινε καψιμιτζης στο διοικητήριο,μιλάμε για πολύ φάρδος .Εγώ 15 μήνες γαμηθηκα ,Αυλώνα - πετροχωρι-Αμυνταιο ΤΘ .Αίμα .
 
Του 88' ήταν τρομερό και μετά 2001_2002 στους -25 είχαμε Ημαθία και το αυτοκίνητο χάθηκε από χιόνι . Τρακτέρ πέρασε από τον δρόμο για να μπορούμε να πάμε στο φούρνο , ανάμεσα στις ροδιές πηγαίναμε
Τέτοιο χάος γινόταν και στον Έβρο 2001-2002
Είχαν αποκλειστεί τα στελέχη που ειχαν υπηρεσία δύο τρεις μέρες και επειδή ήταν ταξιαρχία και ήταν αρκετοί βγάλαμε τα άρματα για να φύγουν
Μπροστά το Μ88 και από κοντά τα Μ113 φορτωμένα με τα στελέχη λές και έγινε πραξικόπημα
 
Τέτοιο χάος γινόταν και στον Έβρο 2001-2002
Είχαν αποκλειστεί τα στελέχη που ειχαν υπηρεσία δύο τρεις μέρες και επειδή ήταν ταξιαρχία και ήταν αρκετοί βγάλαμε τα άρματα για να φύγουν
Μπροστά το Μ88 και από κοντά τα Μ113 φορτωμένα με τα στελέχη λές και έγινε πραξικόπημα
τωρα που το θυμηθηκα ο αδερφος μου ηταν στο αμυνταιο τοτε φανταρος, τα παπακια ανοιξαν ολα τα χωρια ...
 
Δεκέμβρη 2001 έζησα στρώσιμο με μπόλικο χιόνι στην Θεσσαλονίκη μέχρι τις βαρκες. Είχα κολλητό ένα συμφοιτητή μου Καλυμνιο και δεν είχε ξαναπερπατησει ποτέ στην ζωή του σε χιόνι και θυμάμαι τι γέλιο έριχνα με τον φόβο που ειχε. Γενάρη του 2002 που κατέβηκα για τις γιορτες έριξε 30-40 πόντους στην Χαλκιδα. Φεύγοντας για Θεσσαλονίκη με τα κτελ κολλήσαμε στο Μαρτίνο ενα τετραωρο!!!!! Επικές καταστάσεις παρόλη την ταλαιπωρία!
 
Τέτοιο χάος γινόταν και στον Έβρο 2001-2002
Είχαν αποκλειστεί τα στελέχη που ειχαν υπηρεσία δύο τρεις μέρες και επειδή ήταν ταξιαρχία και ήταν αρκετοί βγάλαμε τα άρματα για να φύγουν
Μπροστά το Μ88 και από κοντά τα Μ113 φορτωμένα με τα στελέχη λές και έγινε πραξικόπημα
Φεβρουαριος 1999 και απο το πρωι στον Δορισκο ριχνει τρελο χιονονερο
Εμφανιζεται στην πυλη τρακτερ χωρις καμπινα cambrio με αλετρι
και οδηγο εναν Εποπ απο τον Πεπλο
Του ανοιγουν μπαινει μεσα και παρκαρει το τρακτερ στο παρκιν των Στελεχων
Μπαινει ο Στρατοπεδαρχης με το τζιπ και βλεπει πρωτη μουρη το τρακτερ αραγμενο στο παρκιν
Ποιανου ειναι αυτο ρωταει τον Εποπτη
Δεν ξερω καποιο στελεχος το εφερε
Στην αναφορα της Επιλαρχιας τον βγαζει στον τακο
Δικο σου ειναι το τρακτερ ?
Μαλιστα
Και γιατι το εφερες στο στρατοπεδο θα οργωσεις κανενα χωραφι ?
Κυριε Διοικητα ριχνει χιονι και φοβηθηκα μην αποκλειστω στον γυρισμο :oops:
Αγορι μου εισαι μαλακας η τον παριστανεις ?
Εκανες τριαντα χλμ με το τρακτερ και αλλα τοσα για να γυρισεις στο σπιτι σου
για να μην αποκλειστεις απο το χιονι ?
Δηλαδη αν ειχες πχ και μουλαρι θα εκανε το ιδιο ?
Τσιμπα πεντε μερες και μεχρι τοτε θα εχει βγαλει και λιακαδα οποτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα μετακινησης
 
91409533_147588686752436_1543087006769217536_o.jpg

18/12/2001
Α ρε παιδιά πάνε αυτά τα χρόνια ανεπιστρεπτί...
Μπαρμπαρή μην την κατεβάσεις ρε! Κοντεύει να παρέλθει εικοσαετία και να παραγραφεί.yel. Το όπλο ήταν πιο ψηλό από μένα.sarcastic.
Είχε πάει το Απόλλων κόκκινο 33γρ και το Alfa Game μπλε 34γρ γόνα!
 
91409533_147588686752436_1543087006769217536_o.jpg

18/12/2001
Α ρε παιδιά πάνε αυτά τα χρόνια ανεπιστρεπτί...
Μπαρμπαρή μην την κατεβάσεις ρε! Κοντεύει να παρέλθει εικοσαετία και να παραγραφεί.yel. Το όπλο ήταν πιο ψηλό από μένα.sarcastic.
Είχε πάει το Απόλλων κόκκινο 33γρ και το Alfa Game μπλε 34γρ γόνα!
.sarcastic. .sarcastic. .sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..........μες την παρανομία ήσουν μωρή τάναπου.........sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
91409533_147588686752436_1543087006769217536_o.jpg

18/12/2001
Α ρε παιδιά πάνε αυτά τα χρόνια ανεπιστρεπτί...
Μπαρμπαρή μην την κατεβάσεις ρε! Κοντεύει να παρέλθει εικοσαετία και να παραγραφεί.yel. Το όπλο ήταν πιο ψηλό από μένα.sarcastic.
Είχε πάει το Απόλλων κόκκινο 33γρ και το Alfa Game μπλε 34γρ γόνα!
Να πω ότι γελάνε και τα μουστάκια σου η ότι έχεις χεστή από την χαρά σου.....πως μετά να μην γίνεις κυνηγός... με όποιον δάσκαλο καθίσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις. .
 
για κάτι τετοιες φωτογραφίες μπλοκάρετε το DUCK NIK.
Λάμπρο.
Μη μπερδεύεις το Volley με το Τρόλεϊ φίλε....
Μιας κ σε τρώει το γιατί,να σου υπενθυμίσω πως ο Νίκος ήταν ένας μεγάλος άνθρωπος με νοημοσύνη όπου ήξερε τη έκανε κ τη ποστάριζε υποτίθεται.....εσύ τα βάζεις τώρα με φωτό από νήπιο.
Ας σοβαρευτούμε επιτέλους ρε συ.
 
Δεν κάνω αντιπαράθεση.
Και στη φωτό που είδες,που κολλάει ο Duck Nik τότε;;;
αν βάλω το μανιακό τζουνιορ με μπεκατσες τι θα πεις. χαχαχαχα
Να πω τι ρε Λάμπρο....
Πως τις βάρεσαι ο μικρός;;;;
Η μήπως να παρεξηγήσω το παιδάκι;;;;
Κοροηδευόμαστε τώρα ή κουβεντιάζουμε με τα αχαμνά μας....;;;;
Χαχαχα...
 
91409533_147588686752436_1543087006769217536_o.jpg

18/12/2001
Α ρε παιδιά πάνε αυτά τα χρόνια ανεπιστρεπτί...
Μπαρμπαρή μην την κατεβάσεις ρε! Κοντεύει να παρέλθει εικοσαετία και να παραγραφεί.yel. Το όπλο ήταν πιο ψηλό από μένα.sarcastic.
Είχε πάει το Απόλλων κόκκινο 33γρ και το Alfa Game μπλε 34γρ γόνα!
Επική φωτογραφία!!!! Επικό και το Απόλλων κοκινο!!! Όταν ξεχιονισε τότε ειχα παρατήσει τις τσιχλες και το είχα ρίξει σε πάπιες και μπεκατσινια. Είχε βρωμίσει κυριολεκτικά ο τοπος! Ένας σωστός χειμώνας φέρνει και τα πολλά θηράματα και δυστυχώς πλέον μόνο χειμωνιατικες φωτοβολίδες εχουμε!
 
Φεβρουαριος 1999 και απο το πρωι στον Δορισκο ριχνει τρελο χιονονερο
Εμφανιζεται στην πυλη τρακτερ χωρις καμπινα cambrio με αλετρι
και οδηγο εναν Εποπ απο τον Πεπλο
Του ανοιγουν μπαινει μεσα και παρκαρει το τρακτερ στο παρκιν των Στελεχων
Μπαινει ο Στρατοπεδαρχης με το τζιπ και βλεπει πρωτη μουρη το τρακτερ αραγμενο στο παρκιν
Ποιανου ειναι αυτο ρωταει τον Εποπτη
Δεν ξερω καποιο στελεχος το εφερε
Στην αναφορα της Επιλαρχιας τον βγαζει στον τακο
Δικο σου ειναι το τρακτερ ?
Μαλιστα
Και γιατι το εφερες στο στρατοπεδο θα οργωσεις κανενα χωραφι ?
Κυριε Διοικητα ριχνει χιονι και φοβηθηκα μην αποκλειστω στον γυρισμο :oops:
Αγορι μου εισαι μαλακας η τον παριστανεις ?
Εκανες τριαντα χλμ με το τρακτερ και αλλα τοσα για να γυρισεις στο σπιτι σου
για να μην αποκλειστεις απο το χιονι ?
Δηλαδη αν ειχες πχ και μουλαρι θα εκανε το ιδιο ?
Τσιμπα πεντε μερες και μεχρι τοτε θα εχει βγαλει και λιακαδα οποτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα μετακινησης
Μην γράφουμε ότι θέλουμε για εντυπώσεις...
Εποπ πρώτη φορά μπήκαν το 2002 νομίζω.
και εγώ κολοφαρδος Λευτέρη. 12 μήνες ΝΕΑ ΣΑΝΤΑ.... πορεία 60 χιλιόμετρα από 9 το βράδυ μέχρι το μεσημέρι στις 2 περπάτημα. Ε πως τότε να μην κανεις και ολοήμερα στην Μπεκατσα. χαχαχαχα Χαχαχαχα

Στη Νέα Σάντα η μεγαλύτερη πορεία που γίνεται ή γινόταν είναι 30 χλμ.
Με χιόνια κανα 10αρι πάνω κάτω γίνεται.
Γνωρίζω από πρώτο χέρι και τα βίωσα οοοολα τα παλούκια τις Σάντας.
 
Back
Top