Καιρός

Χρόνια πολλά λεβέντες μου καταρχάς

Πέρασε ένας Δεκέμβριος αδιάφορος εντελώς
Κάποιες βροχές έδωσε στην αρχή που τις είχαμε ανάγκη ,από εκεί και πέρα ένα τιπτ
Τα οποία χιόνια εχουν μείνει αρκετά ψηλά ,έως ανύπαρκτα ..

Δεν έχει δώσει έναν πάγο στα πεδινά ακόμα ...Αυτό νομίζω λέει πολλά

Τώρα στα επόμενα
μια ΑΚΡΑΙΑ θα έλεγα κακοκαιρία θα σκάσει στην δυτική Ευρώπη..Είχανε στην Αγγλία τα γνωστά πρόβληματα σκάει και τώρα ένα χαμηλό 970 στο κεφάλι τους ,δείχνει να πιάσει όλη σχεδόν την Δυτική Ευρώπη ,
Εκεί θα δουν χειμώνα τις επόμενες μέρες

Εμείς θα μείνουμε στα ν.α κράσπεδα του τέρατος αυτού οπότε θα τον πιούμε με ν.δ ανέμους και κάποιες βροχές ....

Δεν θα ανέβει πολύ η θερμοκρασία ..Αλλά χειμώνα δεν το λες..

Από τα φώτα και μετά εάν γίνει κάτι ...μέχρι τότε τιπτ άλλο ...
 
Χρόνια πολλά λεβέντες μου καταρχάς

Πέρασε ένας Δεκέμβριος αδιάφορος εντελώς
Κάποιες βροχές έδωσε στην αρχή που τις είχαμε ανάγκη ,από εκεί και πέρα ένα τιπτ
Τα οποία χιόνια εχουν μείνει αρκετά ψηλά ,έως ανύπαρκτα ..

Δεν έχει δώσει έναν πάγο στα πεδινά ακόμα ...Αυτό νομίζω λέει πολλά

Τώρα στα επόμενα
μια ΑΚΡΑΙΑ θα έλεγα κακοκαιρία θα σκάσει στην δυτική Ευρώπη..Είχανε στην Αγγλία τα γνωστά πρόβληματα σκάει και τώρα ένα χαμηλό 970 στο κεφάλι τους ,δείχνει να πιάσει όλη σχεδόν την Δυτική Ευρώπη ,
Εκεί θα δουν χειμώνα τις επόμενες μέρες

Εμείς θα μείνουμε στα ν.α κράσπεδα του τέρατος αυτού οπότε θα τον πιούμε με ν.δ ανέμους και κάποιες βροχές ....

Δεν θα ανέβει πολύ η θερμοκρασία ..Αλλά χειμώνα δεν το λες..

Από τα φώτα και μετά εάν γίνει κάτι ...μέχρι τότε τιπτ άλλο ...
Αντε ρε άρχοντα του καιρομοντελινγκ!!!! Μας έλειψες. Ο Δεκέμβρης ντύθηκε Νοέμβρης φέτος.Εδώ φάγαμε πολύ νεράκι τουλάχιστον. Από κρύα σκατουλες! Δεν κάνει χειμώνα ούτε στα βορεια μας μπας και σπρώξει τίποτα κατά κατω. Τώρα να κανουμε βουντού να πατήσει ένα κεντροβορειο πεδινό χιονιά. Δεν θέλω προσηνεμο πεδινο φετος. Μέχρι τα 500 μέτρα να κάνει ένα μετά των Φώτων!!!!
 
Ευτυχισμένο το νέο έτος με υγεία, χαρά και ευημερία! Κατι φαίνεται να έρχεται το επόμενο δεκαήμερο. Η φωτό είναι από το windy και έχω επιλέξει το layer new snow ( νέο χιόνι)View attachment 20998
Δυστυχώς άλλαξε τα προγνωστικά!!!
 
Περιιι!!! Άσε της μπεκατσες! Καμμία άσπρη μέρα θα δούμε?
Όλα δείχνουν ότι κάπου εκεί στις 12 του μήνα θα κατεβάσει κρύο. Εμείς όμως πάλι θα τον πίνουμε κρύο η ζεστό στον καναπε. Οι περισσότερα τουλάχιστον.......
 
Καλημερα σας και καλη χρονια

Σε τετοιες ρευστες καταστασεις μην τα κοιτατε τοσο μακρια , κανουν πολλα πισογυρισματα

Δεν υπαρχει χειμωνας στην χωρα μας ακομα,,,

Κλεισαμε ενα μηνα απο αρχες δεκεμβριου ,με παρα πολλες βροχες...Το κρυο ομως αφαντο

Στα επομενα τωρα

Η κακοκαιρια στην δυτικη ευρωπη παραμενει ,
Μας στελνει καποιες ακομα βροχες , αλλα και μια ΘΕΡΜΗ ΕΙΣΒΟΛΗ προς το τελος της εβδομαδας κυριως σε κεντρικη και νοτια χωρα..!!!!!
Με την θερμοκρασια να σκαρφαλωνει αρκετα ψηλα......!!!!!!!!!!!!!!!!
Οποτε απο καιρικης αποψης η απαγορευση μονο καλο μας εκανε....

Καπου στης 15 δειχνει να αλλαζει λιγο το σκηνικο, επιτελους και να ερχεται λιγη ψυχρα και σε εμας
 
Ρε θα έρθει σου λέω και θα είναι πανελλαδικος ο χιονιας εκτός απο τα πεδινά της Εύβοιας που θα γεμίσουν κοτσύφια και θα μας έχουν αφήσει ξανά να κυνηγαμε! Ονειρεύομαι πολλα???? Πάντως Περικλή πιστεύω ότι κάποια στιγμή στο δεύτερο μισό του Γενάρη ο καιρος θα ξεσπάσει και θα το κανει ακραία ως συνήθως.
 
Καλημερα σας και καλη χρονια

Σε τετοιες ρευστες καταστασεις μην τα κοιτατε τοσο μακρια , κανουν πολλα πισογυρισματα

Δεν υπαρχει χειμωνας στην χωρα μας ακομα,,,

Κλεισαμε ενα μηνα απο αρχες δεκεμβριου ,με παρα πολλες βροχες...Το κρυο ομως αφαντο

Στα επομενα τωρα

Η κακοκαιρια στην δυτικη ευρωπη παραμενει ,
Μας στελνει καποιες ακομα βροχες , αλλα και μια ΘΕΡΜΗ ΕΙΣΒΟΛΗ προς το τελος της εβδομαδας κυριως σε κεντρικη και νοτια χωρα..!!!!!
Με την θερμοκρασια να σκαρφαλωνει αρκετα ψηλα......!!!!!!!!!!!!!!!!
Οποτε απο καιρικης αποψης η απαγορευση μονο καλο μας εκανε....

Καπου στης 15 δειχνει να αλλαζει λιγο το σκηνικο, επιτελους και να ερχεται λιγη ψυχρα και σε εμας
Περικλή μετά της 16 όπως λες δείχνει χειμώνα, αλλά πολλές φορές αυτό που φαίνεται τώρα και ο τρόπος που δείχνει να έρχεται σε εμάς πολλές φορές τελικά το βλέπουμε να τραβάει Τουρκία.
 
Περικλή μετά της 16 όπως λες δείχνει χειμώνα, αλλά πολλές φορές αυτό που φαίνεται τώρα και ο τρόπος που δείχνει να έρχεται σε εμάς πολλές φορές τελικά το βλέπουμε να τραβάει Τουρκία.
Eγω βασικα κοιταω την διαταξη που παει να κατσει η οποια μας ευνοει..τωρα που θα κατσει ακριβως δεν μπορουμε να το ξερουμε..Παντως θα πεσει η θερμοκρασια επιτελους μετα της 12-13 του μηνα
 
Back
Top