Καιρός

Toπικος βοριας φιλε μου....Το χαμηλο που μπαινει στα βαλκανια θα μας γυρισει λιγο σε βοριαδες.
Αλλα ουστιαστικα μονο στην χωρα μας
Ντεμεκ βοριας που λεει και μια ψυχη.
Και η πτωση της θερμοκρασιας προσωρινη ...Θα ξανα ανεβει τις πρωτες μερες του οκτωμβριου αρκετα ψηλα και παλι
Toπικος βοριας φιλε μου....Το χαμηλο που μπαινει στα βαλκανια θα μας γυρισει λιγο σε βοριαδες.
Αλλα ουστιαστικα μονο στην χωρα μας
Ντεμεκ βοριας που λεει και μια ψυχη.
Και η πτωση της θερμοκρασιας προσωρινη ...Θα ξανα ανεβει τις πρωτες μερες του οκτωμβριου αρκετα ψηλα και παλι
Ευχαριστώ Περικλή ,όντως μουφα βοριάς .Μακάρι από 10 Οκτώβρη να αρχίζει να αλλάζει .
 
Πάλι ζημιές στην ορεινή Ναυπακτία. Ρε τι μας έχει βρει....
Έκανε καλό χαμό
Κάτι φιλαράκια που πάμε για λαγό όταν έπιασε ήταν ήδη επάνω γιατί γύρω στις εφτά και τέταρτο έπιασε στο τσακ πέρασαν σε ένα ρεμα για να γυρίσουν πίσω
 
Toπικος βοριας φιλε μου....Το χαμηλο που μπαινει στα βαλκανια θα μας γυρισει λιγο σε βοριαδες.
Αλλα ουστιαστικα μονο στην χωρα μας
Ντεμεκ βοριας που λεει και μια ψυχη.
Και η πτωση της θερμοκρασιας προσωρινη ...Θα ξανα ανεβει τις πρωτες μερες του οκτωμβριου αρκετα ψηλα και παλι
Περικλή αυτό κοίταζα τώρα από πέντε Οκτωβρίου και μετά δίνει τριάντα με τριάντα δύο εδώ πάλι θα ξενερωσουμε φέτος
 
Βροχές τώρα να περιμένουμε μετά τις 10 Οκτωβρίου....
Δν ξέρω αν πιστεύεται στα ημερομήνια, αλλά μια γειτόνισσα (γιαγιά) μου είπε πως φέτος να έχω τακτοποιηθεί από ξύλα ως τέλοι Οκτώβρη .sarcastic. γιατί ο Νοέμβρης θα έχει πολλά νερά....:oops:
 
Βροχές τώρα να περιμένουμε μετά τις 10 Οκτωβρίου....
Δν ξέρω αν πιστεύεται στα ημερομήνια, αλλά μια γειτόνισσα (γιαγιά) μου είπε πως φέτος να έχω τακτοποιηθεί από ξύλα ως τέλοι Οκτώβρη .sarcastic. γιατί ο Νοέμβρης θα έχει πολλά νερά....:oops:
Μακαρι να ναι ετσι τα πραγματα και να πεσει η γιαγια μεσα γιατι με την ζεστη δεν τα παω καλα..οταν ειπε ο Περικλης οτι αρχες Οκτωβρη θα ανεβει η θερμοκρασια μου κοπηκαν τα ποδια και ηθελα να κανω εναρξη περδικα μια φορα με δροσουλα
 
Μακαρι να ναι ετσι τα πραγματα και να πεσει η γιαγια μεσα γιατι με την ζεστη δεν τα παω καλα..οταν ειπε ο Περικλης οτι αρχες Οκτωβρη θα ανεβει η θερμοκρασια μου κοπηκαν τα ποδια και ηθελα να κανω εναρξη περδικα μια φορα με δροσουλα
Εγώ πάντος πέρα από την πλάκα, κρατάω μια επιφύλαξη για τις συμβουλές της 94χρονης γιαγιάς, γιατί τα ημερομήνια ξέρει κ τα διαβάζει πολύ καλά, σύμφωνα με πιο παλιές ενημερώσεις της...;)
Άντε να δούμε......
 
Εγώ πάντος πέρα από την πλάκα, κρατάω μια επιφύλαξη για τις συμβουλές της 94χρονης γιαγιάς, γιατί τα ημερομήνια ξέρει κ τα διαβάζει πολύ καλά, σύμφωνα με πιο παλιές ενημερώσεις της...;)
Άντε να δούμε......
Οι παλιοι ξερουν και τα διαβαζουν τα μερομηνια αλλα με την κλιματικη αλλαγη δεν ξερω κατα ποσο πεφτουν μεσα..και γω τα πιστευω τα μερομηνια οχι απο κατι site που λενε μερομηνια για τα like απο ηλικιωμενους τζομπανηδες γνωστους που ηταν ολη μερα στην υπαιθρο..εγω καλου κακου εχω γεματη και τη δεξαμενη του πετρελαιου μπας και δεησει να μας κανει χειμωνα
 
Μακαρι να ναι ετσι τα πραγματα και να πεσει η γιαγια μεσα γιατι με την ζεστη δεν τα παω καλα..οταν ειπε ο Περικλης οτι αρχες Οκτωβρη θα ανεβει η θερμοκρασια μου κοπηκαν τα ποδια και ηθελα να κανω εναρξη περδικα μια φορα με δροσουλα
Πάλι για σαγιονάρες θα είμαστε Οκτώβριο μήνα
 
Αμ της έχω δώσει τόσα χρόνια αμέτρητα φιλιά της καψερής.....στην αυλή της με τα εγγόνια της μεγάλωσα.....:)
Μακάρι και η γιαγιά να πέσει μέσα Κώστα και μπεκατσες να έχουμε και η σεττερινα σου να πάει τάπα φέτος
 
Πάλι για σαγιονάρες θα είμαστε Οκτώβριο μήνα
Μπα τις μαζευω καθε χρονο τον Σεπτεμβρη .sarcastic. μακαρι να το σπασει λιγο και να ριξει λιγο την θερμοκρασια οχι τιποτα αλλο απο τις 17/10 ξεκιναω αδεια και θελω να το ξεφουντωσω στην περδικα
 
Περικλή τι γίνεται Αυστρία Ελβετία άρχισε ο χειμώνας πρόωρα άρχισαν τα χιόνια έλεγαν χθες και είναι νωρίς ακόμα και για εκεί
Nαι ειναι η κακοκαιρια στην δυτικη ευρωπη που ειχαμε αναφερθει και κραταει μερες τωρα.
επεσαν και τα πρωτα χιονια στις αλπεις....
 
Back
Top