Καιρός

Περιοχή
Καναδάς
Εδώ στη Σλοβακία ο καιρός φέτος είναι πολύ περίεργος απ'ότι μου λένε και βλέπω και εγώ. Ο χειμώνας ήταν πάρα πολύ ήπιος. Από τον Οκτώβρη που είμαι χιόνισε 3 μέρες στην Μπρατισλάβα και η θερμοκρασία δεν έπεσε κάτω από τους -5 καμία ημέρα. Είναι σύνηθες το -15 έως -20 κάθε χρόνο όπως με ενημέρωσαν. Βροχές είχε ελάχιστες σε σημείο να ζητούν αποζημίωση οι αγρότες, πράγμα σπάνιο. Τον Ιούνιο έβρεχε σχεδόν κάθε ημέρα με αποτέλεσμα αυτή την περίοδο να έχουμε πρόβλημα με τα πολλά κουνούπια. Η θερμοκρασία αλλάζει καθημερινά σημαντικά. Προχθές είχε 32 και σήμερα 15 για παράδειγμα. Όλο αυτό δεν είναι φυσιολογικό και προσωπική άποψη χωρίς να έχω να το στηρίξω κάπου είναι ότι ο χειμώνας που έρχεται θα είναι βαρύς. Πάρτε φυσίγγια μάγκες! .sarcastic.
Βασίλη εδώ πάνω , εδώ και ενα μήνα πάει καθημερινά 34 με 36 βαθμούς , τα έχει παίξει ο καιρός , κανονικά δυο φόρες την εβδομάδα έβρεχε , τώρα τίποτα , για κυνήγι δεν το συζητάμε καν , δεν βγαίνουν τα ζώα έξω με τόση ζεστή αλλά κάθονται μέσα στο πυκνό στο δάσος οπου βρουν δροσιά/υγρασία ....

Περιοχή
Αθήνα -Τζουμέρκα
Όνομα
Δημήτρης
Εδώ στη Σλοβακία ο καιρός φέτος είναι πολύ περίεργος απ'ότι μου λένε και βλέπω και εγώ. Ο χειμώνας ήταν πάρα πολύ ήπιος. Από τον Οκτώβρη που είμαι χιόνισε 3 μέρες στην Μπρατισλάβα και η θερμοκρασία δεν έπεσε κάτω από τους -5 καμία ημέρα. Είναι σύνηθες το -15 έως -20 κάθε χρόνο όπως με ενημέρωσαν. Βροχές είχε ελάχιστες σε σημείο να ζητούν αποζημίωση οι αγρότες, πράγμα σπάνιο. Τον Ιούνιο έβρεχε σχεδόν κάθε ημέρα με αποτέλεσμα αυτή την περίοδο να έχουμε πρόβλημα με τα πολλά κουνούπια. Η θερμοκρασία αλλάζει καθημερινά σημαντικά. Προχθές είχε 32 και σήμερα 15 για παράδειγμα. Όλο αυτό δεν είναι φυσιολογικό και προσωπική άποψη χωρίς να έχω να το στηρίξω κάπου είναι ότι ο χειμώνας που έρχεται θα είναι βαρύς. Πάρτε φυσίγγια μάγκες! .sarcastic.
θα ναι βαρύς ο Χειμώνας ;
Εγω ξερω ότι βαρια ειναι τ @rxidia του τσολιά.
.sarcastic.

Περιοχή
Γαλατσι-Ηλεκτρα Μεσσηνιας
Όνομα
περικλης
Είπαμε λέμε! Έχει πολλά κουκουνάρια φέτος τά έλατα .sarcastic. .
Τα ιδια λενε καθε χρονο και για τον πυρακανθο...Ασε με ...Τα δεντρα εχουν τρελλαθει με τον καιρο τα τελευταια χρονια..

Περιοχή
Όνομα
περικλης
Καλησπερα Γεροντες και χρονια πολλα στους Σωτηριδες .
Eχετε ακουσει ολοι για την ψυχρη λιμνη που μας πιανει απο εχθες και θα πας παει μεχρι Σαββατο
Εγω απλα να πω λιγο προσοχη ιδικα ..Σημερα κεντρικη Μακεδονια ..Αυριο Μαγνησια και Ευβοια ...οι δεικτες ασταθειας θα βαρεσουν κοκκινα..

Περιοχή
ΚΑΜΑΤΕΡΟ-ΚΟΤΥΛΙΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μερομήνια 2020-2021: Τι καιρό θα κάνει τον φετινό χειμώνα, σύμφωνα με το πρώτο δωδεκαήμερο του Αυγούστου
by Δημήτρης
Το φετινό χειμώνα, τα μερομήνια προβλέπουν έντονες χιονοπτώσεις με διάρκεια. :p:p

Πιο συγκεκριμένα, ο φετινός Αύγουστος προβλέπεται γενικότερα άστατος. Η θερμοκρασία θα υποχωρήσει κι άλλο το Σεπτέμβριο, χωρίς ωστόσο ιδιαίτερες κακοκαιρίες.
Ο Οκτώβρης και ο Νοέμβρης σύμφωνα με τα μερομήνια για το 2021, προβλέπονται πιο ηλιόλουστοι φέτος τον χειμώνα.
.hair..hair.

Δεκέμβρης και Ιανουάριος όμως θα χαρακτηρισθούν από έντονες χιονοπτώσεις με διάρκεια και έντονα κρύα. hippo.bye2..hunter.1.hunter.
Η άνοιξη για το 2021 φαίνεται πως θα ξεκινάει από τον Φλεβάρη, όπου και η θερμοκρασία θα αρχίσει να ανεβαίνει αισθητά .think.

Όνομα
Ηλιας
Μερομήνια 2020-2021: Τι καιρό θα κάνει τον φετινό χειμώνα, σύμφωνα με το πρώτο δωδεκαήμερο του Αυγούστου
by Δημήτρης
Το φετινό χειμώνα, τα μερομήνια προβλέπουν έντονες χιονοπτώσεις με διάρκεια. :p:p

Πιο συγκεκριμένα, ο φετινός Αύγουστος προβλέπεται γενικότερα άστατος. Η θερμοκρασία θα υποχωρήσει κι άλλο το Σεπτέμβριο, χωρίς ωστόσο ιδιαίτερες κακοκαιρίες.
Ο Οκτώβρης και ο Νοέμβρης σύμφωνα με τα μερομήνια για το 2021, προβλέπονται πιο ηλιόλουστοι φέτος τον χειμώνα.
.hair..hair.

Δεκέμβρης και Ιανουάριος όμως θα χαρακτηρισθούν από έντονες χιονοπτώσεις με διάρκεια και έντονα κρύα. hippo.bye2..hunter.1.hunter.
Η άνοιξη για το 2021 φαίνεται πως θα ξεκινάει από τον Φλεβάρη, όπου και η θερμοκρασία θα αρχίσει να ανεβαίνει αισθητά .think.
Τώρα θα το πω εγώ του αυτια...να μας πει σίγουρα πραγματα.sarcastic.

Περιοχή
Αθήνα -Τζουμέρκα
Όνομα
Δημήτρης
by Δημήτρης

.hair..hair.

.my man. Ο Δημητράκης ειχε καπνίσει τίποτα περίεργο με μακρυά οδοντωτά φύλλα τυλιγμενο σε καλαμποκόφυλλο,η ήταν καθαρός ;
.sarcastic.

Περιοχή
Όνομα
περικλης
Καταρχάς τα μερομήνια δεν τα κοιτάω ποτέ ..για λόγους που έχουμε ξαναπεί...
Εάν πούμε όμως ότι βγουν και πάμε με λιακάδες Οκτωβρίου Νοεμβρίου..τον ήπιαμε μπουζι που λένε στα μεροι μου ....

Περιοχή
Όνομα
περικλης
Περιιιι!!! Άσε τα ρέματα τώρα! Τι καιρό θα κάνει β.ελλαδα?
εκτός από κάτι λίγες βροχές 19 βράδυ κεντρική Μακεδονία και 20 πρωί στην Θράκη δεν φαίνεται άλλη βροχή μέχρι 26 του μήνα...