Καιρός

Περιοχή
Γαλατσι-Ηλεκτρα Μεσσηνιας
Όνομα
περικλης
και πέρυσι το καλοκαίρι είχε ζέστη και 40αρια...Αλλά χειμώνα δεν είδαμε... σχετικό είναι αυτό Περι.....
ειχαμε πολυ μικρες περιοδους καυσωνα περυσι..εκανε 40+ για μια μερα και μετα ξαναερχοταν στα κανονικα, δεν εφτασε ποτε τις 2 μερες
Εγω λεω για 3+ μερες συνεχομενες...
θα σου ερθουν οι μπεκατσες μαυρισμενες απο τον ηλιο ρε...τι αλλο θες

Περιοχή
καρδιτσα-λιμνη πλαστηρα.....
Όνομα
Λάμπρος
ειχαμε πολυ μικρες περιοδους καυσωνα περυσι..εκανε 40+ για μια μερα και μετα ξαναερχοταν στα κανονικα, δεν εφτασε ποτε τις 2 μερες
Εγω λεω για 3+ μερες συνεχομενες...
θα σου ερθουν οι μπεκατσες μαυρισμενες απο τον ηλιο ρε...τι αλλο θες
να έρθουν αυτές και θα τα βρούμε μεταξύ μας.... φιλιά αδερφέ

Περιοχή
Αθήνα -Τζουμέρκα
Όνομα
Δημήτρης
παπάρια παιδιά....οταν βλεπεις ολο το χειμωνα γυμνα απο χιονι τα βουνα και μαιο να ασπριζουν σε ενα βραδυ ...κατι δεν πάει καθολου καλα
Μην εναντιώνεσαι στην κανονικότητα πατριώτ . .yel.

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
περι πολλα κουκουναρια εχουν φετος τα ελατα,θα εχουμε πολλα χιονια .big smile. ?
Αυτό παρατηρούσα και γω προχτές και προβλέπεται για κάτι τέτοιο βαρύς χειμώνας:)
Αυτή η παρατήρησή σας είναι σίγουρη από τους παλαιότερους ή κάνετε πλάκα ρε;;; .sarcastic.

Περιοχή
Ήπειρος
Όνομα
Παναγιωτης
Αυτή η παρατήρησή σας είναι σίγουρη από τους παλαιότερους ή κάνετε πλάκα ρε;;; .sarcastic.
Και συγουρη από μένα αλλά και από τους παππούδες του χωριού θυμάμαι και άλλη μία χρονιά ήταν έτσι και λέγανε οι παλιοί θα γίνει χαμός φέτος εγώ να πω την αλήθεια κορόιδευα τότε ωρε και ποιανει Ο Νοέμβριος τι έγινε ο χαμός τι χιόνι τι κρυο

Περιοχή
Αθήνα -Τζουμέρκα
Όνομα
Δημήτρης
Ε ναι......
Και το δικό μου έχει πολλά κουκουνάρια .yel.
Οι πεινασμένοι καρβέλια ονειρεύονται. Ξεχαστε αυτα που ξέρατε μέχρι πριν κάτι χρόνια.Τωρα με 5 και 10 μερες κακοκαιρία ,ειναι οτι φας οτι πιείς κι ότι αρπάξει ο κώλος σου.