Καθαρισμός

Αυτό που θα κάνεις, και το κάνω κι εγώ όλα τα χρόνια, είναι να βάλεις βενζίνη σε ένα κύπελο και μέσα να βάλεις 2 κουταλιές της σούπας λάδι 2Τ είναι αυτό που μπαίνει στην βενζίνη στους δίχρονους κινητήρες. Θα καθαρίσεις την σκανδάλη και όλο το όπλο στα δύσκολα σημεία με ένα πινέλο απλό. Με αυτόν τον τρόπο όταν εξατμιστεί η βενζίνη θα μείνει το λαδάκι που είναι και ψιλό. Έτσι θα έχεις πεντακάθαρο και λαδωμένο όπλο. Όπου εχει μείνει πολύ λάδι σκουπισέτο με ένα πανάκι.
 
Χρονια τωρα με λαδωμενη βενζινα....με αναλογια αυτη της εξολεμβιας μηχανης.
Με πιστολι πλησιματος μηχανων και μεγαλη πιεση αερος....
Τωρα πηρα να δοκιμασω και αυτο το σπρευ... που μου το προτεινε ο φιλος ο Γιαννης ( jnp ) !!!!

εικόνα_Viber_2021-08-19_17-30-21-304.jpgεικόνα_Viber_2021-08-19_17-30-32-266.jpg

Σε οτι μου εχει προτεινει ο Γιαννης ( jnp ) ....τον παραδεχτηκα !!!! :)
 
Παλικάρια τα φώτα σας. Είχα βάλει γράσο σε ένα τσοκ γιατί ξεβίδωνε και κάποια στιγμή που ήθελα να το αλλάξω επειδή δεν είχα τη θήκη του μαζί το έριξα χύμα μέσα στην τσάντα μου και γέμισε βρωμιές που δεν βγαίνουν εύκολα. Από το ψάρεμα χρησιμοποιώ ζιπέλαιο για να βγάλω το γράσο από τα μεταλικά μέρη. Αναρωτιέμαι αν είναι ασφαλές να το κάνω και στα τσοκ ή αν υπάρχει καλύτερος τρόπος;
 
Παλικάρια τα φώτα σας. Είχα βάλει γράσο σε ένα τσοκ γιατί ξεβίδωνε και κάποια στιγμή που ήθελα να το αλλάξω επειδή δεν είχα τη θήκη του μαζί το έριξα χύμα μέσα στην τσάντα μου και γέμισε βρωμιές που δεν βγαίνουν εύκολα. Από το ψάρεμα χρησιμοποιώ ζιπέλαιο για να βγάλω το γράσο από τα μεταλικά μέρη. Αναρωτιέμαι αν είναι ασφαλές να το κάνω και στα τσοκ ή αν υπάρχει καλύτερος τρόπος;
Σκληρή οδοντόβουτσα και λάδι ή βενζίνη ;;;;
Άστο να φουσκώσει μέσα σε βενζίνη αν είναι τόσο επίμονη η βρωμιά.
 
Σκληρή οδοντόβουτσα και λάδι ή βενζίνη ;;;;
Άστο να φουσκώσει μέσα σε βενζίνη αν είναι τόσο επίμονη η βρωμιά.
Με οδοντόβουρτσα και λάδι δεν έκανα δουλειά, το προσπάθησα. Χρειάζεται κάτι πιο δραστικό. Βενζίνη δεν έχω, θα δοκιμάσω με ασετόν και ζιπέλαιο που τα έχω εύκαιρα...
 
Με οδοντόβουρτσα και λάδι δεν έκανα δουλειά, το προσπάθησα. Χρειάζεται κάτι πιο δραστικό. Βενζίνη δεν έχω, θα δοκιμάσω με ασετόν και ζιπέλαιο που τα έχω εύκαιρα...
Αν δεν εχεις τπτ σαπουναδα με υγρο πιατων κ τριψιμο με ενα μαλακο σφουγγαρι, καλο ξεπλυμα /στεγνωμα κ μετα λαδι
 
View attachment 32465

Ούτε πιστόνια ούτε καπνες ούτε μουτζουρες. Καθαρίζεις την κάννη και έτοιμο. Όπλο είναι αυτό ? Σκέτη αηδία .yelling.
Αμα δεν εχει πολλα κινητα μερη ρε παιδι μου δεν εχει γλύκα. Εν τω μεταξυ ουτε στο κυνηγι παω πια με τη μπενελλο γιατι μου την εχει σπασει ρε φιλε.
26 χρονια το γαμημενο δεν εχει βγαλει μια ζημια.... :mad:
 
Αμα δεν εχει πολλα κινητα μερη ρε παιδι μου δεν εχει γλύκα. Εν τω μεταξυ ουτε στο κυνηγι παω πια με τη μπενελλο γιατι μου την εχει σπασει ρε φιλε.
26 χρονια το γαμημενο δεν εχει βγαλει μια ζημια.... :mad:

Χαχαχχαχ σωστός ο φίλος. Συμφωνούμε απόλυτα
 
Back
Top