Καθαρισμός

Του χρόνου θα μείνει φυλαγμένο.
Δεν θα βγάλω άδεια.

Έχω στραβώσει άσχημα.
Συντοπίτη περίμενε πρώτα να δούμε αν θα το ανοίξουνε και αν δεν έχουμε περικοπές στις ημερομηνίες γιατί κυνήγι όπως το ξέραμε νομίζω ότι πρέπει να το ξεχάσουμε με αυτους
 
Συντοπίτη περίμενε πρώτα να δούμε αν θα το ανοίξουνε και αν δεν έχουμε περικοπές στις ημερομηνίες γιατί κυνήγι όπως το ξέραμε νομίζω ότι πρέπει να το ξεχάσουμε με αυτους
Ισχύει Δυστηχως και αυτό που λες.

Είναι ικανοί για όλα.

Το κυνηγι ούτε στη χούντα δεν έκλεισε.

Θα τους φτιάξουμε όταν έρθει η ώρα.
Κανεις συναδελφος δε θα ξεχάσει.

Όλοι μπορούν να ξεχάσουν εκτός από τον κυνηγό.

Ο κυνηγός είναι περήφανο πλάσμα.
 
καλησπερα σας. γνωριζει καποιος αν το braso ειναι ασφαλες για συνθετικα μερη οπλου? αν σε περιπτωση σταξει η ακουμπησει απο το εξωτερικο μερος της καννης.

επισης η granol πως εφαρμοζεται? μιλαω παντα για καθαρισμο, γυαλισμα αχρωμιωτης καννης
 
καλησπερα σας. γνωριζει καποιος αν το braso ειναι ασφαλες για συνθετικα μερη οπλου? αν σε περιπτωση σταξει η ακουμπησει απο το εξωτερικο μερος της καννης.

επισης η granol πως εφαρμοζεται? μιλαω παντα για καθαρισμο, γυαλισμα αχρωμιωτης καννης
την ιδια σχεδον απορια εχω και γω, την κάννη ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ μπορουμε να την γυαλίσουμε με αλοιφη οπως το brasso η κατι αναλογο τελος πάντων ? αν οχι με τι? μονο λαδάκι?
 
την ιδια σχεδον απορια εχω και γω, την κάννη ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ μπορουμε να την γυαλίσουμε με αλοιφη οπως το brasso η κατι αναλογο τελος πάντων ? αν οχι με τι? μονο λαδάκι?
Εγω παιδες χρησιμοποιω brasso εσωτερικα στις καννες, στο πιστονι και στο ποτηρι των αεριων......αποκλειστικα εσωτερικα των καννων ......βαζω brasso σε ενα πανακι.....το περναω στην καννη και μετα με μπρουτζινο ή υφασματινο βουρτσακι.....οσες φορες χρειαστει να γινει καθρεφτης.....με την χρηση θα παρατηρησετε οτι τις επομενες φορες οι καννες κλπ θα καθαριζονται πιο ευκολα.....
 
Καθε 2 κυνηγια καθαρισμα η καννη εσωτερικα με βουρτσα Bisley, hope's πλαστικη τριχινη κ πανακια με napier σπρευ καθαρισμου, συχνα χρησιμοποιω κ nitro solvent σε χρωμιωμενα κ αχρωμιωτα.

Εξωτερικα καθαρισμα η καννη με napier spray καθαρισμου μετα απο καθε κυνηγι κ παντα φροντιζω να μενει ενα φιλμ λαδιου συνηθως beretta με τεφλον η super lube.
Στις βασεις στις καραμπινες καθε 2 κυνηγια καθαρισμα με σπρευ napier εσωτερικα κ στα δικαννα καθαρισμα, λαδωμα οπου χρειαζεται κ αλλαγη γρασσα.
Στη νεκρη περιοδο καθε 15 ημερες καθαρισμα κ λαδωμα εξωτερικα.
Τα οπλα παντα λαμπουν!!!!
 
ποια η χρησιμοτητα της τριχινης πλαστικης?
Τυλιγω γυρω της χαρτοπετσέτα η λεπτα πανακια κ καθαριζω στην τελικη φαση την καννη. Χρησιμευει κ οπως ειναι με λιγο λαδι για λιγοτερο λερωμενες- μολυβδωμενες καννες.
 
Back
Top