Καθαρισμός

πορεί να παραξενεύει, και να φαίνεται απαράδεκτη σήμερα, η χρήση νερού ή σαπουνάδας
Για εμενα καθόλου...το έχω ξαναδιαβάσει καυτό νερό κ πρασινο σαπουνι(τότε δεν θα υπήρχε κ άλλο..)
Αλλα πρέπει να διαβάσω κ τα απομνημονευματα του Μακρυγιάννη να δω μήπως έχει καμία αναφορά για τον καθαρισμό τον καριοφυλλιων χαχαχα...
Τι μέσα να είχαν άραγε τότε????
 
Του χρόνου θα μείνει φυλαγμένο.
Δεν θα βγάλω άδεια.

Έχω στραβώσει άσχημα.
Ε δεν τα τρώμε σουβλάκια κ πιτογυρα καλυτερα???
Κοίτα, αν λειτουργήσουμε όλοι βάση "νευρων" με αυτό που έγινε φέτος κ πουμε όλοι ότι δεν βγάζουμε άδεια είναι σαν ανοίγουμε ταφοπλακα για το κυνήγι κ τα όπλα μας.........
Και θα δείξουμε σε όλους αυτους τους γ.....
ότι δεν μας ενδιαφέρουν τα χρήματα μπροστά στο κυνήγι ΜΑΣ έστω κ κάτω από αμφίβολες συνθηκες...
Εκτός κ μας βρουν άλλο πατημα.. Που δεν νομίζω.. Τελείωσαν τα ψέματα αξιοτιμοι κυριοι.........
 
Ε δεν τα τρώμε σουβλάκια κ πιτογυρα καλυτερα???
Κοίτα, αν λειτουργήσουμε όλοι βάση "νευρων" με αυτό που έγινε φέτος κ πουμε όλοι ότι δεν βγάζουμε άδεια είναι σαν ανοίγουμε ταφοπλακα για το κυνήγι κ τα όπλα μας.........
Και θα δείξουμε σε όλους αυτους τους γ.....
ότι δεν μας ενδιαφέρουν τα χρήματα μπροστά στο κυνήγι ΜΑΣ έστω κ κάτω από αμφίβολες συνθηκες...
Εκτός κ μας βρουν άλλο πατημα.. Που δεν νομίζω.. Τελείωσαν τα ψέματα αξιοτιμοι κυριοι.........
Μα φίλε είναι πασίγνωστο ότι κανένα κυνηγό δεν ενδιαφέρουν τα χρήματα.

Αν τα χρήματα που δίνουμε μια σεζόν τα δίναμε στο κρεοπωλείο αντί στο κυνήγι θα γεμίσαμε καταψυκτες με κρέας για μια δεκαετία.

Το θέμα είναι η κοροϊδία.
Αν περάσει χωρίς αντίδραση ποιος θα τους εμποδίσει να μας κοροϊδεύουν;

Η επόμενη χρονιά θέλει κατ' εμένα αντίδραση.
Και από την μεθεπόμενη χρόνια βλέπουμε.....
 
Κ του χρόνου έτσι θα πάει....μακάρι να βγω ψεύτης‼️
Δεν νομίζω Τζόνι..
Γιατί υποτίθεται πως τωρα που βρέθηκε το εμβολιο θα το κάνουν πολλοι(αν κ δεν ήταν αυτη η πραγματικη αιτία.....)
Να δουμε μήπως βρουν κάτι άλλο..
Πάντως από παλια το κυνήγι είχε σοβαρά θέματα να αντιμετωπίσει γτ δεν ήταν κ αρεστο σε όλους κ μας πολεμαγαν με κάθε(αθέμιτο) μέσο.......
 
Κάπου είχα διαβάσει για μια αλοιφή καθαρισμού για το εσωτερικό της κάνης, glanol. Επειδή βρίσκω αρκετές και διαφορετικές, μπορεί να μου γράψει κάποιος, ποια ενδείκνυται για αχρωμίωτη κάνη και πως γίνεται η χρήση της. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ξανά και λέω φέτος να κάνω ένα καθαρισμό εις βάθος στα αχρωμίωτα.
 
Συναδελφοι φετος εβγαλα την αδεια μου κανονικα, λογο συνθηκων, δεν εριξα ουτε μια τουφεκια. Του χρονου θα ξανα βγαλω ομως. Γιατι? Γιατι αυτο θελουν, να απαξιωθει το κυνηγι και οι κυνηγετικες οργανωσεις, να μας αποδειξουν οτι και χωρις κυνηγι η ζωη συνεχιζεται.... μετα θα ερθουν πολυ χειροτερες μερες για το κυνηγι. Αυτο πιστευω εγω.
 
Κάπου είχα διαβάσει για μια αλοιφή καθαρισμού για το εσωτερικό της κάνης, glanol. Επειδή βρίσκω αρκετές και διαφορετικές, μπορεί να μου γράψει κάποιος, ποια ενδείκνυται για αχρωμίωτη κάνη και πως γίνεται η χρήση της. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ξανά και λέω φέτος να κάνω ένα καθαρισμό εις βάθος στα αχρωμίωτα.
Αυτό ενδιαφέρει και 'μένα,ίσως και άλλους συναδέλφους
 
Κάπου είχα διαβάσει για μια αλοιφή καθαρισμού για το εσωτερικό της κάνης, glanol. Επειδή βρίσκω αρκετές και διαφορετικές, μπορεί να μου γράψει κάποιος, ποια ενδείκνυται για αχρωμίωτη κάνη και πως γίνεται η χρήση της. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ξανά και λέω φέτος να κάνω ένα καθαρισμό εις βάθος στα αχρωμίωτα.
Βασιλη εγω αυτη ειχα παρει και την εχω ακομα, ειναι αρκετα καλη.

https://www.kalkantzakos.com/Produc...r.5.3oz,-gualistiko-kai-katharistiko-metallon
 
Κάπου είχα διαβάσει για μια αλοιφή καθαρισμού για το εσωτερικό της κάνης, glanol. Επειδή βρίσκω αρκετές και διαφορετικές, μπορεί να μου γράψει κάποιος, ποια ενδείκνυται για αχρωμίωτη κάνη και πως γίνεται η χρήση της. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ξανά και λέω φέτος να κάνω ένα καθαρισμό εις βάθος στα αχρωμίωτα.
Στο αχρωμίωτο δούλεψε και το braso που ειναι τσάμπα Βασιλη. Τρομερή δουλειά.
 
Κάναμε τα όπλα μας μανουαλια... .yel.
Και στο τελείωμα ψέκασμα με old spice.. .yel.

Εχω κ εγώ brasso κ το έχω παρει εδώ κ 5-6 χρόνια κ δεν το έχω χρησιμοποιείση ποτε...
Θα το κάνω από περιεργεια αυτες τις μέρες......
Αλλά δεν είμαι κ τόσο νοικοκυρης χαχαχα
 
Δεν εχω χρησικοποιησει ποτε αλοιφη για καθαρισμο της καννης εσωτερικα
Δηλαδη αντι λαδι καθαρισμου βαζουμε αυτην;
Και πως της απλωνεται μεσα στην καννη;
Εαν εχει καποιος το χρονο ας μας πει την διαδικασια παιδες
Ευχαριστω
 
Εγω στην αχρωμίωτη εχω δοκιμασει και glanol επειδή την είχα . Ομως παραμενω σταθερα στο braso γιατι καθαρίζεται πιο ευκολα. Ενταξει μιλάμε για 3 φορες ολη τη σεζόν δεν το κάνω και συνέχεια , παρότι ειτε χρωμιωμένο ειτε αχρωμιίωτο τα όπλα τα καθαρίζω συστηματικά και αυτο μετράει τελικά .
Οσο για την αχρωμίωτη έκλεισε 10 χρονια και ειναι τζάμι!
 
Back
Top