Καθαρισμός

Γιάννη υπάρχει αντάπτορας για να μην μπλέκεις με πατέντες .
Το έχει βάλει εδώ ο Παύλος

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Καθαρισμός.211/post-399693
Φίλε μου ο αντάπτορας που λες είναι αμερικάνικο σπείρωμα. Η βούρτσα έχει αγγλικό. Είναι το ίδιο; δεν γνωρίζω για αυτό ρωτάω. Γνωρίζει κάποιος να μας πει;
 
Καλησπέρα, πήρα μερικά πράγματα απο ενα μαγαζί σημερα και μου δώσανε δώρο αυτο το σετάκι καθαρισμού, τα 2 πρώτα βουρτσάκια μου φαινονται κομπλε, το μεταλικό ομως το βλέπω πολυ σκληρό και δεν ρισκάρω να το βαλω σε κανένα απ τα όπλα μου, κοιταζω να παραγγειλω τωρα ενα της bisley(κατω φωτο). υπαρχει πιθανότητα να ταιριάζει το βύσμα η να κοιτάξω απευθείας για αντάπτορα;
αν ναι τι αντάπτορα; αγγλικό σε τι;



2567-1000x1000.jpg


s-l1600.jpg
 
Καλησπέρα, πήρα μερικά πράγματα απο ενα μαγαζί σημερα και μου δώσανε δώρο αυτο το σετάκι καθαρισμού, τα 2 πρώτα βουρτσάκια μου φαινονται κομπλε, το μεταλικό ομως το βλέπω πολυ σκληρό και δεν ρισκάρω να το βαλω σε κανένα απ τα όπλα μου, κοιταζω να παραγγειλω τωρα ενα της bisley(κατω φωτο). υπαρχει πιθανότητα να ταιριάζει το βύσμα η να κοιτάξω απευθείας για αντάπτορα;
αν ναι τι αντάπτορα; αγγλικό σε τι;



2567-1000x1000.jpg


s-l1600.jpg
Ανταπτοράκι απο ιταλικό σε αγγλικό σπείρωμα.
 
Πήρα το Λέγκια της Browning το πράσινο που είναι για τα ξύλα. Πρώτη εφαρμογή φάνηκε πολύ καλό με ελάχιστη ποσότητα τα ξύλα καθαρίζουν και ζωντανεύουν
Όντως Νίκο πολύ καλό.. όμως σου προτείνω αυτό... τρομερό προϊόν φίλε... δοκίμασε το και θα με θυμηθείς...
https://www.outdooraction.gr/prostateftiko-migma-jilinon-meron-oploy-napier-stock-shield.html
 
Παιδιά μια ερώτηση και την άποψη σας αν έπραξα σωστά . Οπως ανάφερα εγινε καθαρισμός της Μ2 με το λαδι καθαρισμού Α2 , ξέρει κάποιος για το συγκεκριμένο λαδι , γιατί δεν είχε το μαγαζί αυτό που παίρνω , ζητώ συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος .shake hands.
 
Ok σε ευχαριστώ πολύ.ψαχνω το sonax που έχουν γράψει κ πιο πάνω τα παιδιά αλλά δν μπορώ να το βρω εδώ που είμαι .


Οπως ανεφερε ο παυλος ή
Εγω το παρήγγειλα μεσω ιντερνετ τα 400 ml μου βγηκανε 11 ευρω με τα μεταφορικα
Ευχαριστουμε και για την δοκιμη :)
 
Καλησπερα παιδες! Σημερα καθαριζα ταυτοχρονα την benelli mont., Beretta a300 ('75), baikal mp153 s.magnum! Το ειχα παρατηρησει και παλιοτερα οτι η καννη της benelli καθαριζει πολυ πιο δυσκολα απο τις αλλες 2! Το εχει παρατηρησει κ καποιος αλλος? που να οφειλεται αραγε αυτο??
 
Καλημέρα
Σήμερα μετά από καιρό είπα να καθαρίσω την Μ2.
Παρατηρησα όμως μια γρατζουνιά στην βάση μέσα πριν από την αποθήκη.
Εκεί που δείχνει τι βελάκι στην φώτο παρακάτω.
Ελπίζω να είναι γρατζουνιά και όχι σπάσιμο ή ράγισμα.
Θα πάει στον γιατρό από βδομάδα να βγει η διάγνωση.
Έιχε μήπως κάποιο ανάλογο θέμα να μου πει καμιά γνώμη;P00112-124015(1).jpg
 
Καλημέρα
Σήμερα μετά από καιρό είπα να καθαρίσω την Μ2.
Παρατηρησα όμως μια γρατζουνιά στην βάση μέσα πριν από την αποθήκη.
Εκεί που δείχνει τι βελάκι στην φώτο παρακάτω.
Ελπίζω να είναι γρατζουνιά και όχι σπάσιμο ή ράγισμα.
Θα πάει στον γιατρό από βδομάδα να βγει η διάγνωση.
Έιχε μήπως κάποιο ανάλογο θέμα να μου πει καμιά γνώμη;View attachment 8278
Δεν φαινεται καλα....αλλα εμενα η montefeltro στο συγκεκριμενο σημειο εχει γινει ολη ασπρη απο τα φυσιγγια που εξερχονται της αποθηκης...
 
Στο συγκεκριμένο σημείο πάντως και οι ραφαέλλο που ειναι χρωμιομένες ξεφλουδίζουν, ισως γινεται απο το βαλε βγάλε φυσιγγίων
 
Καλησπέρα!
Ήρθε η ώρα να καθαρίσω το όπλο.Εχω διαβάσει ότι αρκετοί χρησιμοποιείται το ατσαλομαλλο... Μπορείτε να μου πειτε πως ακριβώς το βάζετε μέσα στην κανη ώστε να την τρίψετε;Θέλω να αρχίσω να το εφαρμόζω και εγώ.
 
Καλησπέρα!
Ήρθε η ώρα να καθαρίσω το όπλο.Εχω διαβάσει ότι αρκετοί χρησιμοποιείται το ατσαλομαλλο... Μπορείτε να μου πειτε πως ακριβώς το βάζετε μέσα στην κανη ώστε να την τρίψετε;Θέλω να αρχίσω να το εφαρμόζω και εγώ.
Βάλε το πάνω σε μια βέργα και συνέδεσε το πάνω σε ένα επαναφορτιζόμενο και θα σου κάνη την κάνη γυαλί
 
Back
Top