Καθαρισμός

Μάνο φέρτο στον γιατρό .sarcastic.

View attachment 2926View attachment 2927View attachment 2928

όταν το καθαρίσεις με το λάδι και φύγει ότι φύγει,,,πέρασε το μετά με Brasso σαν και αυτό που φαίνεται στην 1η φωτό θα γίνει καλύτερο και από καινούργιο
Παύλο το brasso είναι μόνο για τα μεταλλικά μέρη;;;κ πως το χρησιμοποιείς;;;
 
Μάνο φέρτο στον γιατρό .sarcastic.

View attachment 2926View attachment 2927View attachment 2928

όταν το καθαρίσεις με το λάδι και φύγει ότι φύγει,,,πέρασε το μετά με Brasso σαν και αυτό που φαίνεται στην 1η φωτό θα γίνει καλύτερο και από καινούργιο
Γιατρέ μου έδωσες καλή ιδέα. Κι ότι είχα τελειώσει τα tru oil στο κοντάκι κι ελλείψει τριγωνιών έλεγα τι κάνω τώρα. Καθαρίζω έτσι κι επανέρχομαι ... Δημήτριος
 
Καλήμερα , θα ήθελα να ρωτήσω για την βούρτσα
PARKER ΒΟΥΡΤΣΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΚΑΝΝΗΣ 12GA (ΟΡΕΙΧΑΛΚΙΝΗ ΤΡΙΧΑ)
https://airgunshop.gr/12.-peripoiis...sa-katharismou-kannis-12ga-oreihalkini-triha/

κάνει για να καθαρίζω την αχρωμιωτη κάννη του remington 870 'η θα δημιουργήσει πρόβλημα - φθορά στην κάννη ? . Ευχαριστώ .
 
Καλήμερα , θα ήθελα να ρωτήσω για την βούρτσα
PARKER ΒΟΥΡΤΣΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΚΑΝΝΗΣ 12GA (ΟΡΕΙΧΑΛΚΙΝΗ ΤΡΙΧΑ)
https://airgunshop.gr/12.-peripoiis...sa-katharismou-kannis-12ga-oreihalkini-triha/

κάνει για να καθαρίζω την αχρωμιωτη κάννη του remington 870 'η θα δημιουργήσει πρόβλημα - φθορά στην κάννη ? . Ευχαριστώ .
Κανει και ειναι φοβερη βουρτσα
 
Μια ερώτηση ακόμα εάν γνωρίζετε , μπορώ με αυτή τη βούρτσα να καθαρίσω κάννη 12 ραβδωτή ?
Ζημια δεν υπαρχει περιπτωση να κανει και να εισαι σιγουρος γι αυτο, τωρα αν θα την καθαρισει σωστα δεν το γνωριζω αλλα λογικα θα την καθαρισει
 
Ευχαριστώ Αλέξανδρε , έχω στο πρόγραμμα να αγοράσω μια ραβδωτή κάννη για το 870 και ήθελα να ξέρω αν θα δουλέψει και για την λεία και για την ραβδωτή , σε ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια .
 
Μια ερώτηση ακόμα εάν γνωρίζετε , μπορώ με αυτή τη βούρτσα να καθαρίσω κάννη 12 ραβδωτή ?
Κανένα προβλημα .
Εχω την ίδια εδω και 5 χρόνια για την αχρωμίωτη κανη της sx3.
Την συγκεκριμένη για να ειμαι ειλικρινής την χρησιμοποιω περισσοτερο για καθάρισμα και γυάλισμα μεχρι και τον κώνο. Εχω κάποια αλλη που περνάω όλη την κάνη .
 
Καλησπέρα παιδιά ...Μου έφερε σήμερα ένας συγγενής ένα rafaelo 123 πολύ ταλαιπωρημένο από κακοσυντηρηση...μιλάμε το όπλο καβούκι και κάννη ειναι κόκκινο από τη σκουριά ...να μη τα πολυλογω το έκανα φύλλο και φτερό και το πλάκωσα με το wd40 και το έχω να μουλιαζει..ευτυχώς λύσανε όλα δίχως να το παιδεψω...τώρα σκέφτομαι να του μπω με ψιλό ατσαλοσιρμα μπας και το συνέφερω.οταν βλέπω έτσι όπλο με πιάνει ταραχή...και κοντάκι σπασμένο ...ελπίζω με βιομηχανικη ξυλοκολλα και ένα σφιχτηρα να το μαζέψω και αυτό...μάλλον θα το πάω για βαφή...
 
Καλησπέρα παιδιά ...Μου έφερε σήμερα ένας συγγενής ένα rafaelo 123 πολύ ταλαιπωρημένο από κακοσυντηρηση...μιλάμε το όπλο καβούκι και κάννη ειναι κόκκινο από τη σκουριά ...να μη τα πολυλογω το έκανα φύλλο και φτερό και το πλάκωσα με το wd40 και το έχω να μουλιαζει..ευτυχώς λύσανε όλα δίχως να το παιδεψω...τώρα σκέφτομαι να του μπω με ψιλό ατσαλοσιρμα μπας και το συνέφερω.οταν βλέπω έτσι όπλο με πιάνει ταραχή...και κοντάκι σπασμένο ...ελπίζω με βιομηχανικη ξυλοκολλα και ένα σφιχτηρα να το μαζέψω και αυτό...μάλλον θα το πάω για βαφή...

Για μενα να το πας για κεραμικη. Η σκουριά είναι ζωντανός οργανισμός και συνεχίζει να τρωει μεταλλο σιγα σιγα. Πρέπει να παρεις δραστικά μετρα
 
Καλησπέρα παιδιά ...Μου έφερε σήμερα ένας συγγενής ένα rafaelo 123 πολύ ταλαιπωρημένο από κακοσυντηρηση...μιλάμε το όπλο καβούκι και κάννη ειναι κόκκινο από τη σκουριά ...να μη τα πολυλογω το έκανα φύλλο και φτερό και το πλάκωσα με το wd40 και το έχω να μουλιαζει..ευτυχώς λύσανε όλα δίχως να το παιδεψω...τώρα σκέφτομαι να του μπω με ψιλό ατσαλοσιρμα μπας και το συνέφερω.οταν βλέπω έτσι όπλο με πιάνει ταραχή...και κοντάκι σπασμένο ...ελπίζω με βιομηχανικη ξυλοκολλα και ένα σφιχτηρα να το μαζέψω και αυτό...μάλλον θα το πάω για βαφή...
Υπάρχουν παλληκάρια εδώ στο φόρουμ που είναι επιστήμονες...
Μπορούν να σε καθοδηγήσουν αλλά και να αναλάβουν την βαφή με εξαιρετικό αποτέλεσμα
π.χ. ο Χρήστος @manthoscc ;)
 
Κανει και ειναι φοβερη βουρτσα
Παιδιά αυτή η βούρτσα έχει αγγλικό σπείρωμα. Θέλω και εγώ να αγοράσω. Βέργα για αυτή τη βούρτσα που θα βρω; η κάποιο ανταπτορακι να ταιριάζει στη δικιά μου που έχει ιταλικό σπείρωμα;
 
Καλησπέρα παιδιά ...Μου έφερε σήμερα ένας συγγενής ένα rafaelo 123 πολύ ταλαιπωρημένο από κακοσυντηρηση...μιλάμε το όπλο καβούκι και κάννη ειναι κόκκινο από τη σκουριά ...να μη τα πολυλογω το έκανα φύλλο και φτερό και το πλάκωσα με το wd40 και το έχω να μουλιαζει..ευτυχώς λύσανε όλα δίχως να το παιδεψω...τώρα σκέφτομαι να του μπω με ψιλό ατσαλοσιρμα μπας και το συνέφερω.οταν βλέπω έτσι όπλο με πιάνει ταραχή...και κοντάκι σπασμένο ...ελπίζω με βιομηχανικη ξυλοκολλα και ένα σφιχτηρα να το μαζέψω και αυτό...μάλλον θα το πάω για βαφή...
Η ξυλοκολα δεν κανει τιποτα οταν υπαρχουν λαδια στο σημειο που θα μπει...με λαδια στα ξυλα δεν γινεται καμια κοληση.
 
..και κοντάκι σπασμένο ...ελπίζω με βιομηχανικη ξυλοκολλα και ένα σφιχτηρα να το μαζέψω και αυτό...μάλλον θα το πάω για βαφή...
αμα πιάνουν χέρια σου βάλε καβίλιες, αν όχι βρες κάποιον να σε βοηθήσει σε περίπτωση που δεν θέλεις επαγγελματία
 
Παιδιά αυτή η βούρτσα έχει αγγλικό σπείρωμα. Θέλω και εγώ να αγοράσω. Βέργα για αυτή τη βούρτσα που θα βρω; η κάποιο ανταπτορακι να ταιριάζει στη δικιά μου που έχει ιταλικό σπείρωμα;

Γιάννη υπάρχει αντάπτορας για να μην μπλέκεις με πατέντες .
Το έχει βάλει εδώ ο Παύλος

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Καθαρισμός.211/post-399693
 
Back
Top