Κυνηγετικά Γιλέκα

Α οκ κατάλαβα!Εγώ επειδή κυνηγάω με φυσιγγιοθηκη στην μέση ....... είμαι οκ, προσωπικά θέλω να έχω το λιγότερο δυνατό βάρος στο γιλέκο.
Εννοείται!!! Κ εγώ το γιλέκο το έχω μόνο για τη μπεκάτσα! Το πολυυυυυυ 25 φυσίγγια μαζί με τα έξτρα χοντρά! Για πιο πολύ φόρτωμα φυσίγγιοθηκη μέσης και " κάτι" για τα υπόλοιπα,τσάντα, σακίδιο ή ελαφρύ γιλέκο!
 
Επειδή με ενδιαφέρει το νούμερο πώς το βρίσκεις επάνω σου? Είναι σφικτό ή άνετο? σε σχέση πάντα με αυτό που φοράς!
Δε ξέρω να σου πω... Είχε μείνει μόνο το small στο decathlon.

Στη gamehide,έχει μεγεθελόγιο στη σελίδα τους, που όμως ενώ είμαι για large έχω φορέσει medium ενός φίλου και μου ήταν, κοντό λίγο, αλλά πολύ καλό στο φάρδος!
 
Εννοώ να μην έχει φυσίγγιοθηκες εξωτερικές!
Ή μέσα στις μπροστά τσέπες όπως λες,ή έστω μόνο τσέπες και βάζω τα φυσίγγια σε λαστιχένιες φυσίγγιοθηκες σαν τη φωτό κάτω...
Καλά το σκέφτεσαι για τις φυσιγγιοθηκες,στις εξωτερικές μπορείς να χρησιμοποιείς μόνο αυτές που είναι στη αντίθετη μεριά από εκεί που επωμισεις.Ακομα και αν έχουν προστατευτικά καπάκια κάνεις γρατσουνιές στο κοντάκι .
 
Gamehide vs old Pella!!
Δε το πιάνει το pella πουθενά, εκτός της τιμής...
Πέρα του συστήματος εφαρμογής με τους ιμάντες,το game υστερεί σε τσεπάκια!
Δεν έχει κανένα,εκτός των 2 μπροστινών,μέγα θέμα για κάποιον που βάζει πολλά πράγματα κ διαφορετικά (φαρμακείο,μπαταρίες,έξτρα φυσίγγια, σκοινί,μίνι αδιάβροχο κτλ)!
Το ύφασμα είναι αρκετά χοντρό,αλλά το πίσω πορτοκαλί κομμάτι, παρότι διπλό(έχει κ φοδρα) είναι αρκετά ψιλό κ επίφοβο για στενές σχέσεις με πουρνάρι.Πολυ έντονο χρώμα!!!
Το μέγεθος όπως είχε πει κ ο φίλος @kollias είναι για ένα νούμερο κάτω από το πραγματικό. Πήρα Μ, φοράω κανονικά L
 

Attachments

  • IMG_20240105_121644.jpg
    IMG_20240105_121644.jpg
    331,2 KB · Προβολές: 61
  • IMG_20240105_121747.jpg
    IMG_20240105_121747.jpg
    411,9 KB · Προβολές: 61
το game υστερεί σε τσεπάκια!
Δεν έχει κανένα,εκτός των 2 μπροστινών,μέγα
Εγώ βλέπω μπροστά έχει και 2 εσωτερικά δεξιά, αριστερά, πάνω από τα μπροστινά τσεπακια .τουλάχιστον έτσι φαίνεται από την φωτογραφία. Και πίσω έχει μόνο σάκο θηραμάτων.
 
Gamehide vs old Pella!!
Δε το πιάνει το pella πουθενά, εκτός της τιμής...
Πέρα του συστήματος εφαρμογής με τους ιμάντες,το game υστερεί σε τσεπάκια!
Δεν έχει κανένα,εκτός των 2 μπροστινών,μέγα θέμα για κάποιον που βάζει πολλά πράγματα κ διαφορετικά (φαρμακείο,μπαταρίες,έξτρα φυσίγγια, σκοινί,μίνι αδιάβροχο κτλ)!
Το ύφασμα είναι αρκετά χοντρό,αλλά το πίσω πορτοκαλί κομμάτι, παρότι διπλό(έχει κ φοδρα) είναι αρκετά ψιλό κ επίφοβο για στενές σχέσεις με πουρνάρι.Πολυ έντονο χρώμα!!!
Το μέγεθος όπως είχε πει κ ο φίλος @kollias είναι για ένα νούμερο κάτω από το πραγματικό. Πήρα Μ, φοράω κανονικά L
Που το βρήκες το Pella.....το ψάχνω εδώ και πόσο καιρό..... ειδικά αυτό το μοντέλο όχι το άλλο με τις τιράντες.... τέτοιο γιλέκο θέλω να έχει πολλές τσέπες, όχι εξωτερικές φυσίγγιοθήκες και διπλό σακίδιο πίσω.....
 
Που το βρήκες το Pella.....το ψάχνω εδώ και πόσο καιρό..... ειδικά αυτό το μοντέλο όχι το άλλο με τις τιράντες.... τέτοιο γιλέκο θέλω να έχει πολλές τσέπες, όχι εξωτερικές φυσίγγιοθήκες και διπλό σακίδιο πίσω.....
Bill άμα βρεις θέλω κ εγώ ένα M!!!
14 χρόνια το έχω!!! Από Diana το είχα πάρει νομίζω 120 ΤΌΤΕ!!!
Αν υπήρχε σήμερα,δε θα έψαχνα για άλλο.... Το έχω χιλιομπαλωσει, αλλά δε το αποσύρω!
 
Bill άμα βρεις θέλω κ εγώ ένα M!!!
14 χρόνια το έχω!!! Από Diana το είχα πάρει νομίζω 120 ΤΌΤΕ!!!
Αν υπήρχε σήμερα,δε θα έψαχνα για άλλο.... Το έχω χιλιομπαλωσει, αλλά δε το αποσύρω!
Μόνο απο Αμερική πλέον, παλιά τα είχε ο Καλκατζάκος. Έψαχνα κι εγώ ένα μονόχρωμο ολόκληρο αλλά δεν...
Είχαμε πάρει με τον αδελφό μου παλιά από cabelas ένα με τις τιράντες που κυνήγαγα μπεκάτσα, πέρδικα και ένα μονόχρωμο χωρίς τιράντα.
Ο αδελφός μου το κυνηγά ακόμα, εγώ στο συρτάρι, τέλος τα σκυλιά εδώ και χρόνια
 
Αυτό έχω εδώ και αρκετά χρόνια

Μόνο μπεκάτσα το παίρνω

Έχει και εσωτερικές τσέπες με φερμουάρ μαγνιτακια να κλείνει ο σάκος πίσω που είναι ανοιγομενος

Δεν κρατάει νερά και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής τα φερμουάρ δουλεύουν ακόμα 5 χρόνια Μετά.


Βέβαια το είχα βρει με μια έκπτωση αν θυμάμαι καλά 60 μου είχε βγει.


https://www.hobbystore.gr/index.php?route=product/product&product_id=3777
 
Εγώ βλέπω μπροστά έχει και 2 εσωτερικά δεξιά, αριστερά, πάνω από τα μπροστινά τσεπακια .τουλάχιστον έτσι φαίνεται από την φωτογραφία. Και πίσω έχει μόνο σάκο θηραμάτων.
2 τσεπάκια με το κουμπί και όλο το υπόλοιπο,μπρος πίσω ενιαίο. Βασικά μου λείπει το πίσω 2ο σακίδιο...
Τα υπόλοιπα παλεύονται....
 
2 τσεπάκια με το κουμπί και όλο το υπόλοιπο,μπρος πίσω ενιαίο. Βασικά μου λείπει το πίσω 2ο σακίδιο...
Τα υπόλοιπα παλεύονται....
Έχω δύο γιλέκα της game hide..... είναι ακριβώς έτσι....το πίσω σακίδιο φτάνει μέχρι μπροστά. Και στα δύο τα έχω ράψει στο ύψος που υπάρχει ραφή και κερδίζω έτσι άλλες δύο τσέπες που βάζω σχοινί, λουριά για τα σκυλιά και το GPS ...το κακό είναι ότι δεν βγάζουν τέτοια μοντέλα τώρα....
 
Gamehide vs old Pella!!
Δε το πιάνει το pella πουθενά, εκτός της τιμής...
Πέρα του συστήματος εφαρμογής με τους ιμάντες,το game υστερεί σε τσεπάκια!
Δεν έχει κανένα,εκτός των 2 μπροστινών,μέγα θέμα για κάποιον που βάζει πολλά πράγματα κ διαφορετικά (φαρμακείο,μπαταρίες,έξτρα φυσίγγια, σκοινί,μίνι αδιάβροχο κτλ)!
Το ύφασμα είναι αρκετά χοντρό,αλλά το πίσω πορτοκαλί κομμάτι, παρότι διπλό(έχει κ φοδρα) είναι αρκετά ψιλό κ επίφοβο για στενές σχέσεις με πουρνάρι.Πολυ έντονο χρώμα!!!
Το μέγεθος όπως είχε πει κ ο φίλος @kollias είναι για ένα νούμερο κάτω από το πραγματικό. Πήρα Μ, φοράω κανονικά L
Το πελα αν δε το θες το αγοράζω 😁
 
Αγαπημένο γιλέκο, για πάνω από 10 χρόνια με συντροφεύει στα μπεκατσοκυνηγια μου. Έχω αφαιρέσει τις φυσηγγιοθηκες. Ένα προϊόν που έχει βγάλει τα λεφτά του πολλή παραπάνω. Και αν έχει περάσει από πυκνά και βάτα........ ακόμα και τα φερμουάρ του αρνούνται πεισματικά να χαλάσουν.......
Έχω ακόμα ένα game hide αλλά παραμένει καινούργιο μιας και πρώτη επιλογή παραμένει το αγαπημένο dispan......
IMG_20240105_220616.jpg
 
Αγαπημένο γιλέκο, για πάνω από 10 χρόνια με συντροφεύει στα μπεκατσοκυνηγια μου. Έχω αφαιρέσει τις φυσηγγιοθηκες. Ένα προϊόν που έχει βγάλει τα λεφτά του πολλή παραπάνω. Και αν έχει περάσει από πυκνά και βάτα........ ακόμα και τα φερμουάρ του αρνούνται πεισματικά να χαλάσουν.......
Έχω ακόμα ένα game hide αλλά παραμένει καινούργιο μιας και πρώτη επιλογή παραμένει το αγαπημένο dispan......
View attachment 84411
Τρομερό γιλέκο! Έχω το ίδιο. Πλέον το χρησιμοποιώ σαν δεύτερο. Αγορασμένο το 2006 παρακαλώ, με άπειρα κυνήγια στο ιστορικό του δεν καταλάβαινε τίποτα. Στεναχωρήθηκα που πλέον έχει καταργηθεί και αναγκαστικά αγόρασα πέρυσι το aigle Andinorack. Καλό και αυτό αλλά πραγματικά καμία σχέση από άποψη χώρων με το παλιό μου Dispan.
 
Back
Top