"Κοντακίαση"

Ορίστε κύριε;;;; για το κυνηγι δεν;;;; περίεργο να το διαβάζω ειδικά από σκοπευτή
Aν είσαι έτοιμος στημένος στο καρτέρι,μια χαρά..?(και εκεί υπάρχει ένσταση λόγω γωνίας πιασίματος του palm).
Oταν το κρατάς εκτός παλάμης ,πχ γόνατα ή σταυρομένο και πάς για ξαφνική επώμιση..ΔΕΝ..
(μιλάω πάντα για αυστηρό και ανατομικό πιστολέ)
 
Aν είσαι έτοιμος στημένος στο καρτέρι,μια χαρά..?(και εκεί υπάρχει ένσταση λόγω γωνίας πιασίματος του palm).
Oταν το κρατάς εκτός παλάμης ,πχ γόνατα ή σταυρομένο και πάς για ξαφνική επώμιση..ΔΕΝ..
(μιλάω πάντα για αυστηρό και ανατομικό πιστολέ)
Σεβαστή απόλυτα η γνωμη σου, προσωπικά σε όλα τα όπλα μου τα σκοπευτικα, κ στα κυνηγητικα φουλ πιστολ λαβή έχω κ ανατομική. Δεν μπορώ πλέον να πιάσω όπλο με απλή σεμι πιστολ λαβή
 
Σεβαστή απόλυτα η γνωμη σου, προσωπικά σε όλα τα όπλα μου τα σκοπευτικα, κ στα κυνηγητικα φουλ πιστολ λαβή έχω κ ανατομική. Δεν μπορώ πλέον να πιάσω όπλο με απλή σεμι πιστολ λαβή
Και σε βολεύει όταν "πιάνεσαι" στον ύπνο?
 
Αν αλλάξω όπλο κατευθείαν βγαίνει από κάτω το μισό
λογικό..συνήθεια....demi pistol και δεν βγαίνει τπτ απο κάτω.(δεν είναι τυχαίο ότι τα καλά game συνεχίζουν να βγαινουν έτσι)
Βέβαια όπως βολεύει τον καθέναν εφόσον τα έχει δοκιμάσει όλα.
 
λογικό..συνήθεια....demi pistol και δεν βγαίνει τπτ απο κάτω.(δεν είναι τυχαίο ότι τα καλά game συνεχίζουν να βγαινουν έτσι)
Βέβαια όπως βολεύει τον καθέναν εφόσον τα έχει δοκιμάσει όλα.
Είναι θέμα μαρκετινγκ φίλε. Δεν μπορείς ξαφνικά να μάθεις τους κυνηγους σε ανατομικες λαβες. Την βλέπουν εξωγήινη. Μόνο όσοι έχουν πείρα από σκοπευτήριο κ ειδικά από σκητ πιο πολύ, την βλέπουν σαν φυσιολογική
 
Μια ερώτηση θέλω να κάνω, ποια θεωρείτε πως είναι η σημαντικότερη διάσταση σε ένα κοντακι ; το μήκος ; η παρεκλιση ;, το πιτς ; η μικρή κ μεγάλη κλίση ;; ποια ;;;;
 
Last edited:
Εμφανισες αυπνιες η οξυ κλαμπανισμα μήπως ;;;
Σκάλισμα ανάλογα τον ρουχισμό κυρίως..
Μια ερώτηση θέλω να κάνω, ποια θεωρείτε πως είναι η σημαντικότερη διάσταση σε ένα κοντακι ; το μήκος ; η παρεκλιση ;, το πιτς ; οι μικρή κ μεγάλη κλίση ;; ποια ;;;;
Ψηφιζω Πιτς. Αν τις τρως όταν ρίχνεις όλο και κάποιο κουσούρι θα μείνει.
Την παρέκκλιση την κλέβεις με γύρισμα κεφαλιού, το μήκος λίγο πολύ κάποια στιγμή του χρόνου θα σου πάει καλύτερα λόγω ρουχισμού.
 
Μια ερώτηση θέλω να κάνω, ποια θεωρείτε πως είναι η σημαντικότερη διάσταση σε ένα κοντακι ; το μήκος ; η παρεκλιση ;, το πιτς ; οι μικρή κ μεγάλη κλίση ;; ποια ;;;;
Αν κρίνω προσωπικά, από τα δεκάδες όπλα μαθητών που πιάνω για να δείξω τουφεκιές, αυτό που με ζοριζει περισσότερο να προσαρμοστώ είναι το μήκος. Όλα τα άλλα τα ψιλοκουμανταρω.
 
Σκάλισμα ανάλογα τον ρουχισμό κυρίως..

Ψηφιζω Πιτς. Αν τις τρως όταν ρίχνεις όλο και κάποιο κουσούρι θα μείνει.
Την παρέκκλιση την κλέβεις με γύρισμα κεφαλιού, το μήκος λίγο πολύ κάποια στιγμή του χρόνου θα σου πάει καλύτερα λόγω ρουχισμού.
Τολη γυρισμα κεφαλιου ;;;;; το μήκος με ρουχισμό ;;;;; κακουργήματα αυτά που έγραψες , το κεφάλι πρεπει να είναι όπως στα αγάλματα ακίνητο, το μήκος όπως έγραψε ο κοουτς πιο πανω δίνει την άνεση στην επωμιση, η δική μου ταπεινή γνώμη ότι η μικρή κλίση είναι η σημαντικότερη όλων διάσταση
 
Τολη γυρισμα κεφαλιου ;;;;; το μήκος με ρουχισμό ;;;;; κακουργήματα αυτά που έγραψες , το κεφάλι πρεπει να είναι όπως στα αγάλματα ακίνητο, το μήκος όπως έγραψε ο κοουτς πιο πανω δίνει την άνεση στην επωμιση, η δική μου ταπεινή γνώμη ότι η μικρή κλίση είναι η σημαντικότερη όλων διάσταση
Αυτη σ ενα κοντακι που μας καθετε πχ καραμπινα με κλισεις προυποθετει και ρασπα και δε προκειτε να βαλει κανεις αχαχαχα εγω εβαλα και σωθηκα no more sore
 
Back
Top