Ιδέες για κατασκευή κούτας μεταφοράς σκύλων

Παιδια καλησπέρα σε ολους ,για πείτε όση φτιάξατε κούτα για μεταφορά σκύλου, σε Τεριος 1,5 θα την βάλω εξωτερικά πίσω , για 3 σκυλιά θελω να την κάνω για πείτε λεπτομέρειες για την κατασκευή , ευχαριστω
 
Παιδια καλησπέρα σε ολους ,για πείτε όση φτιάξατε κούτα για μεταφορά σκύλου, σε Τεριος 1,5 θα την βάλω εξωτερικά πίσω , για 3 σκυλιά θελω να την κάνω για πείτε λεπτομέρειες για την κατασκευή , ευχαριστω
Καλησπέρα φίλε μου.
Δεν έχει σημασία το αμάξι για να φτιάξεις μια κούτα. Οι πιο πολλοί είτε φτιάχνουν μόνοι,εφόσον έχουν την υπομονή και τα εργαλεία,είτε αγοράζουν έτοιμες. Υπάρχουν κουτιά που πιάνουν στο σασί του αυτοκινήτου και κουτιά που πιάνουν στον κοτσαδόρο του αυτοκινήτου. Υπάρχουν κουτιά από ξυλο(κόντρα πλακέ θαλασσης,σε διάφορες ποιότητες) και κουτιά από pvc τα οποία είναι πανάλαφρα και δεν θέλουν συντήρηση.
Αυτά που πιάνουν στο σασί,είναι βαριά η βάση και άμα είναι και ξύλινο το κουτί,μιλάμε θα το σκέφτεσαι να το βγάζεις-βάζεις μόνος,ενώ αυτά που μπαίνουν στον κοτσαδόρο και ιδίως άμα είναι από pvc,μπαίνουν και βγαίνουν στο λεπτό ,αυτή τη λύση έχω εγώ.
Άμα θέλεις να δημιουργήσεις κάτι μόνος, έχει καλώς,ας σε βοηθήσουν φίλοι που το έχουν τολμήσει. Αν θες μπορούμε να τα πούμε με πμ,για να μη νομίζουν οι φίλοι ότι θέλω να διαφημίσω κάποιον...
 
Παιδια καλησπέρα σε ολους ,για πείτε όση φτιάξατε κούτα για μεταφορά σκύλου, σε Τεριος 1,5 θα την βάλω εξωτερικά πίσω , για 3 σκυλιά θελω να την κάνω για πείτε λεπτομέρειες για την κατασκευή , ευχαριστω
Από pvc ότι καλύτερο για μέσα στο αυτοκίνητο, βέβαια κοστίζει πολλή παραπάνω από το ξύλινο αλλά είναι πιο ελαφριά στο μπάσε βγαλε και πλένεται καλύτερα από το ξύλινο. Πρέπει όμως εφόσον θα βάζεις τα σκυλιά μέσα να ξέρεις πως η μυρωδιά θα υπάρχει έντονη ειδικά το χειμώνα.
 
Από pvc ότι καλύτερο για μέσα στο αυτοκίνητο, βέβαια κοστίζει πολλή παραπάνω από το ξύλινο αλλά είναι πιο ελαφριά στο μπάσε βγαλε και πλένεται καλύτερα από το ξύλινο. Πρέπει όμως εφόσον θα βάζεις τα σκυλιά μέσα να ξέρεις πως η μυρωδιά θα υπάρχει έντονη ειδικά το χειμώνα.
Δεν ειναι μυρωδια ειναι αρωμα Γιαννη ;)
 
Από pvc ότι καλύτερο για μέσα στο αυτοκίνητο, βέβαια κοστίζει πολλή παραπάνω από το ξύλινο αλλά είναι πιο ελαφριά στο μπάσε βγαλε και πλένεται καλύτερα από το ξύλινο. Πρέπει όμως εφόσον θα βάζεις τα σκυλιά μέσα να ξέρεις πως η μυρωδιά θα υπάρχει έντονη ειδικά το χειμώνα.
Γιάννη εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποια μυρωδιά. Μιλάμε αυτά τα κουτιά ειναι το κάτι άλλο σε πρακτικότητα. Πλένονται για πλάκα, μπαίνουν-βγαίνουν για πλάκα,ελαφριά και αθανατα....Τα συστήνω ανεπιφύλακτα....
 
Ρε παιδιά δεν ειναι διαφήμιση , βοήθεια σε συνάδελφο ειναι.
Φιλαρακι παρε τηλεφωνο τον Γιαννη , εχει ασχοληθεί πολυ με το θεμα και μετα απο ατελειωτες ωρες μελέτης και δοκιμων κατεληξε στο καλυτερο και οικονομικοτερο.
Μιλα μαζι του και θα βρεις ακρη αμέσως. ..τηλ 2105744783
 
Εφόσον μιλάς για εξωτερικό κουτί, το βάρος παίζει μεγάλο ρόλο. Αυτό από pvc δεν το έχω δει αλλά από κόντρα πλακέ θαλάσσης βγαίνει πολύ βαρύ.
 
Παιδια σας ευχαριστω θα τον πάρω τηλέφωνο των φίλο που λετε να μιλήσω , απο οτι κατάλαβα ειναι κατασκευαστής και εμπορεύεται κούτες ; η μήπως κάνω λαθος , θα ειναι στην έκθεση ;
 
Ναι είναι κατασκευαστής και θα είναι ο μοναδικός με σκυλόκουτα που θα είναι στην έκθεση

υγ .Χρησιμοποιεί ένα νέο υλικό εξαιρετικά ελαφρύ και ανθεκτικό
Πιστεύω να εννοείς στο mec Παιανίας , οντως θα ειναι ο μοναδικός ; οι υπόλοιποι ;
 
Πιστεύω να εννοείς στο mec Παιανίας , οντως θα ειναι ο μοναδικός ; οι υπόλοιποι ;
Ναι στην Παιανία .
Θα είναι ο μοναδικός νομίζω , οι υπόλοιποι απ΄ότι μου είπε μάλλον δεν θα λάβουν μέρος .
Ο Γιάννης να ξέρεις είναι ένας από τους ιδρυτές του φόρουμ μας , οπότε μην ξεχάσεις να του πεις ότι είσαι μέλος, σίγουρα θα κάνει το καλύτερο για σένα:cool:
 
Back
Top